Sople u 5 ročného dieťaťa

zuzula507
17. okt 2021

Ahojte čo nasadzate ako prvé pri prvých bielych priesvitnych soplov ked sa spustia u vasich detoch? My sme dali zatial morsku vodu, vibrocil nosne kvapky no pocujem ze ked spi tazko sa mu dycha, zatekaju mu a stale potom kašle z toho..., teraz zatial nekasle a rada by som sa tomu tentokrat vyhla.Syn je 5 rocny fukat nos sa snazi aj ked mi vravi teraz ze mu nejde fukat neviem ci nema z vnutra opymuch preto to nevie vyfukat.Odsavat vysavacom nemozeme.Fenistil nemoze tiez .Zynat kvapky ano ale tie nemam,su len na predpis takze az v pondelok sa k nim dostanem ale tiez nemam pocit zeby nam extra zaberali. Pred 2 rokmi mu vybrali nosnu mandlu a posledne obdobie ma tento problem s nosom stale , sople kazde 2-3 tyzdne

andrea_prestastna
17. okt 2021

@zuzula507 nosne mandle mi dorastli za rok cize naparovanie nehrozi, maximalne inhalator na ulavenie a smrkat dookola

zuzula507
autor
17. okt 2021

@zuzula507 u alergologicky sme boli na odberoch 2 roky po sebe a nic mu nevyslo

zuzula507
autor
17. okt 2021

@andrea_prestastna nad inhalatorom som rozmyslala, to predpisuje alergolog ale ORL ?

eririka
17. okt 2021

@zuzula507 Treba urobot výplach, vyjde všetko 😉

zuzula507
autor
17. okt 2021

@eririka skusime to, vy to robite s kanvickou, striekackou alebo flasou? Co si mame zakupit 🤔

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibina32
17. okt 2021

@zuzula507 u nás zaberajú kvapky kaloba

1katus1
17. okt 2021

@zuzula507 ja dcére kupujem čaj soplik a nasivin sprej do nosa k tomu. Tiež čaj z nadchovnika, máme ho doma na okne, do toho domáci med a šťava z polky citróna vypije to 3x denne a má za 2 dní po soploch. Ale.vzdy v teple. Pokiaľ malému brali nosnú mandlu a stále sa mu škole vracajú išla by som s ním na ORL mohla dorast.

sense
17. okt 2021

Ak mu v noci zatekaju sople treba podložiť matrac aby bol v mierne vyvýšenej polohe. A vibrocil by som nedavala, keď tak inhalovat

sara07
17. okt 2021

@zuzula507 kanvičku na preplach dostaneš v lekarni a pozri si video na nete ako na to

eririka
17. okt 2021

@zuzula507 my striekačkou zatiaľ

zuzula507
autor
17. okt 2021

@sense preco vibrocil nie ? Ja som mu davala dlhsie nasivin naposledy pred 2 tyzdnami ked mal tiez problem.no som mala.pocit ze to nezabera preto mi poradili skusit inu zlozku a teda vibrocil ale mozeme to skusit aj bez ked sme uz zacali s tym preplachom

lindusss2016
17. okt 2021

Pri prvych naznakoch soplov, davam nakrajanu cibulu v noci pri postel a cez den im pustim difuzer s nejakym esencialnym olejom 🤷‍♀️ ani by ma nenapadlo im davat lieky

zuzula507
autor
17. okt 2021

@zuzula507 dakujem vam vsetkym za vase rady. V uvodnom prispevku som zle napisala .Nie zynat ale Zyrtec kvapky som mu zvykla davat, mam doma 1 ale uz su dlhsie otvorene preto som sa chcela poradit co mu nasadit, ako mu pomoct.Nakoniec sme kupili sadu na vyplach nosa Respimer a skusili pred chvilou prvykrat preplachnut.Syn sice vydrzal na prvykrat kratsie ale zvladol to, vecer skusime dlhsi preplach a snad nam to pomoze. Ak nie este uvazujem nad tym inhalatorom alebo potom tym ORL.

lindusss2016
17. okt 2021

@zuzula507 ak ma taketo problemy casto, porozmyslaj nad tymi esencialnymi olejmi, je tam vela moznosti, co pouzit. Dezinfikuju priestor, posobia protiviroticky, protibakterialne, podporuju imunitu, posporuju samouzdravovacie procesy v tele. Moji su aktualnr chori, syn v piatok poobede z nicoho nic horucka 38,8. Zvladli sme to bez pouzitia jrdineho lieku, uz je uplne v pohode, zajtra ho este necham doma a utorok uz do skolky. Bude mat 4 roky a este som u neho nemusela pouzit ziaden chemicky liek, ani len kvapky do nosa 🤷‍♀️

zuzula507
autor
17. okt 2021

@lindusss2016 tak to je super mi mame dufuzer len on je epileptik tak sa bojim mu tie oleje pustat a ja som teraz tehotna takze tiez si ich teraz nepustam

zuzula507
autor
17. okt 2021

@zuzula507 my som chcela napisat ..a teda skor neviem ake pustat pri nom aj ked je kompenzovany 3,5 roka bez zachvatu ale berie lieky a viem ze nie vsetky moze teda vlastne ani neviem ktore moze a ja som teraz v 2 trimestri, co ja viem oleje v tehotenstve nie su vhodne tak neviem..

dzinka777
17. okt 2021

@bibina32 pred týždňom sme aj my tuto konvicku kupili.z nosa mu netieklo len kaslal.ked sme vyskusali konvicku,hned po vyplachu sme vytiahli tolko soplov a zakazdym.za 4 dni bol fit

dzinka777
17. okt 2021

@bibina32 prepáč nebolo to adresované tebe,ale autorke

sense
17. okt 2021

@zuzula507 tie sú na alergiu nie? Aspoň teda ja som ich mavala na jar pri alergii. Osobne si myslím čím menej do deti pchame tým skorej si vybuduje imumitu

lindusss2016
17. okt 2021

@zuzula507 rozumiem, tehotenstvo, ani epilespia nie su dovodom nepouzivat oleje, ale bavime sa o 100% esencialnych olejoch, nie nejakych eterickych, vonnych olejoch. Na dychacie cesty mozes pouzit napr. citron, levandula, kadidlo, pomaranc. Vsetky tieto maju upokojujuci ucinok na nervovy system, takze v pohode moze aj maly.
Oleje, ktorym sa vyhybaj: ceder, rozmarin, mata, salvia, kvoli tehotenstvu aj aniz a fenikel. Plati to aj na caje!

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz