Soor - žabka

27. aug 2023

Baby dcer ma biele povlaky dnu v ustockach, doktorka ma dovolenku [ skúsim zistiť ci niekto zastupuje ] ale náhodou neviete ze ci mi na to niečo dajú v lekárni bez predpisu ? Pipadne mam doma aj malinovy sirup domaci, nemozem to aj tym potriet ? Ďakujem

aga_aga
27. aug 2023

Rozpustí vo vode hypermangán, nakruť na špajdlu vatu namoč do roztoku a urob výtery po celej sliznici.

monika4487
27. aug 2023

Nas mal ako novoredenec strasnu zabu. Az pediatricka bola z toho paf. Nakazala nam rozpustit kuchynsku sodu bikarbonu vo vode a potierat v ustach. Ale pomer si uz nepamatam.

zuzanka.zuzu
27. aug 2023

klasika - gencianka. na druhý deň ani stopa.

čo presne by ten malinový sirup mal urobiť? to je nejaký špeciálny či normálne sirup čo pijeme s vodou? lebo tu sa maminy pomaly idú zblázniť že 5r deckam v škôlke dajú sirup a nie vodičku a ty ideš asi bábätku zarobiť roztok, tak sa pýtam lebo jakživ som o tom nepočula 😀

karamella0
27. aug 2023

Zdravím, pokial dieťa už vie vyplachovat ústa, tak corsodyl. Dá sa kúpiť v každej lekárni. Malinovy sirup určite nie, keďže candida miluje sladké, práve preto sa pri nej aj odporúča sladké vyradiť.

autor
27. aug 2023

@karamella0 ďakujem. 🙂 tak malinový radšej nedám . Mala ma len rok a pol nevie ešte vyplachovat ale zajtra ráno zájdem do lekárne. 🙂

autor
27. aug 2023

@zuzanka.zuzu dakedy naše babky vraveli ze keď malo dieťatko niečo niečo ústach vyhodené vždy pozreli domácim malinovým sirupom [ co sa roztaba s vodou na pitie. 🙂 ] a dnes mi to zas babky kázali malej vytriet tým. Ale nespravila som to radšej pôjdem do lekárne ráno. ")

autor
27. aug 2023

@karamella0 potreli

katarina197711
1. mar 2024

dávali sme aj gencianku aj ine pripravky ale najlepšiu skúsenosť mám s Neocide gelom neštípe a moje decká ho majú radi aj preto, že má pomarančovú príchuť

tanyan
9. apr 2024

Ak je to ten domáci malinový ako máme aj my, tak pomáha... (vnútorné aj vonkajšie použitie.
Sú to popučené maliny, ktoré sa nechajú týždeň v pohári "dýchať," precedená zmes sa znova dá do pohára "dozrieť" a potom sa to mieša 4 hodiny iba s cukrom. Neobsahuje to žiadne pridané chemikálie, sú to naozaj iba maliny a rozpustený cukor.
Ak je však žaba / soor v pokročilom štádiu, tak maliny nestačia a treba antimykotiká viazané na predpis.