Som sama s dvomi deťmia asi máme Covid-19

14. máj 2022

Ahojte, som sama s 2 deťmi a vyzerá to,že máme covid. Ja od dnes nemám ani chuť ani čuch, okrem toho mám riadnu nádchu. Deti mali zvýšenú teplotu a nádchu. Dosť sa bojím,že sa to u mňa veľmi zhorší. Moja otázka je či ste mali tiež také príznaky, či sa to zhoršilo alebo utlmilo. Na 99% sme to dostali na trhu s ovocím, pretože sme posledný týždeň nikde inde neboli. Test je zatiaľ negatívny, zajtra ho zopakujem a samozrejme budeme postupovať podľa pokynov z hygieny ale zaujímajú ma Vaše skúsenosti. A taktiež či ste si robili po covide nejaké lekárske testy.

lenuska9999
14. máj 2022

Hlavne netreba stresovať a myslieť na najhoršie. Psychika vie veľa narobiť... my sme mali covid teraz v marci (druhý krát ), cítila som sa 3 dní pod psa a potom už bolo dobre

autor
14. máj 2022

@lenuska9999 ďakujem za odpoveď, asi by som nemala hneď myslieť na najhoršie ale všade počúvam aké majú ľudia následky a zbytočne som z toho v strese...

lenuska9999
14. máj 2022

Ja som preto úplne prestala pozerať televízne noviny a čítať správy na internete. Lebo už by mi z toho asi šiblo

babylove77
14. máj 2022

Ja som práve čítala ,že covid v lete spí . ako medveď v zime 🤣🤣 takze asi máte len nadchu ,kľud ,nestresuj

autor
15. máj 2022

@babylove77 možno, len nádcha u nás nezvykne trvať až týždeň a ja už dva dni nič necítim, žiadnu chuť ani čuch nemám, vyskúšala som to na chrene 😀

agnes28
15. máj 2022

My sa práve doliecujeme z covidu... hlavne nestresuj, zvládnete to urcite... ja som to mala prvá a bola som na tom najhoršie. Nic príjemné ale skonstatovala som, že chripka mala u mňa horšie priznaky. Bolesť na prieduskach, potom bolesť hlavy a tela a zacala som vykasliavat. Az nakoniec prišla nádcha a upchaty nos... ešte sa otestujte, mne ukazal test pozitivitu az na 3.deň

oblecenie99
15. máj 2022

Veľa čaju. Fakt veľa pite,teplý čaj,mne sa to veľmi osvedčilo pri covide,a teraz sme schytali zas niečo (covid vraj nie,ale taký hnusný vírus,čo sa idem s mužom zadusit pár dní od kašľa,najmä večer,ako nám zatekaju hlieny) a musím napísať,že najviac sa osvedčilo aj tu dodržiavať pitný režim,pomaly sa až prelievanie cajom a vyplachovat nos konvičkou.

autor
15. máj 2022

@agnes28 aj ja mám bolesti na hrudi a občas nás aj dusí, brali ste nejaké sirupy?

autor
15. máj 2022

@oblecenie99 do konvičky len čistú vodu alebo aj soľ? Ja vyplachujem len vodou ale viem,že sa dava aj soľ ale neviem v akom množstve a či je to pri chorobe vhodné

oblecenie99
15. máj 2022

Lyžička soli na pol litra vody a rozpustiť, alebo ak máš konvičku,tak ku nej by mala byť taká odmerna lyžička,tak za jednu takú odmerku. Je to super vec,mne na upchatý nos nič iné nepomáha.praveze kľudne so soľou, aj počas choroby, ja malému zvyknem preplachovat takým sprejom, ktorý vlastne obsahuje to isté (voda a soľ),aj z prevencie v čase chorôb.

agnes28
15. máj 2022

Doktor predpisal erdomed a isoprinosine... ale mna tie priedusky boleli len 2 dni, potom to preslo a prestahovalo sa to do hlavy