Solmucol pre mesačné bábätko

kristy942003
7. okt 2023

Ahojte chcela by som sa spýtať malý ma kašlík a nádchu davam mu morskú vodu a snažím sa mu odsať hlieny s odsávačku no moc toho neodsajeme lekárnička mi odporučila solmucol sirup vraj je lepší ako sinupret aké máte skúsenosti so sirupom solmucol? Dávali ste ho niektorá maličkemu babatku? Vraj sa ma dávať 3x denne po 2,5ml

beata_k
7. okt 2023

@kristy942003 Mesacnemu? No, neviem. A co na to pediatricka?

ivangeline
7. okt 2023

Strasne mu budu zatekat... ja by som sa neodvazila. :/

janinah
7. okt 2023

Má zvyš.teplotu?

fiafia
7. okt 2023

@kristy942003 veľmi malý nato aby som mu svojvoľne čosi podala....

martinka13
7. okt 2023

S takým malým k lekárke. Nič svojvoľne nepodávaj

maris5
7. okt 2023

@kristy942003 take male babo morska voda, resp. Libenar a ak ma kasel ist k lekarke/na pohotovost. Lekar popocuva, z hodnoti kasel ci ma "zlezeny" na prieduskach a odporuci dalsiu liecbu. Nenasadzovala by som takemu drobcovi sama nic.
Moj ked mal asi mesiac a pol bola som s nim na pohotovosti, lebo urcit kasel pri takom drobcovi som si netrufla, myslim, ze okrem Libenaru nam nic ine neodporucila.

amelia89
7. okt 2023

sirup proti kaslu do roka absolutne vobec podla najnovsich guidelinov a teda ta lekarnicka je tiez dobre mimo aby ti toto odporucala. Smer pediater. ale aj tak ti nema moc co dat

nikpa
7. okt 2023

@kristy942003 solmucol mesačnému bábätku? Neblazni. Je to iné keby na odporúčanie pediatra, ktorý zváži možné riziká a prispôsobí aj dávkovanie. Mne pediatrička pri oboch deťoch prizvukovala, že do roka, pokiaľ nie je ozaj nutné tak len kalciový sirup, ostatné len na odporúčanie lekára. Také malé bábätko treba zobrať aby ho popocuvala a povie ti či vôbec máš niečo podávať.

vkatush
7. okt 2023

@kristy942003 mne keď bol malý chorý ako mesačný povedali, že k svojmu pediatrovi hneď a ak sa nedá (víkend, už nie je v ordinácii, dovolenka,...) tak ísť normálne na pohotovosť. Do 3m nedávať nič bez toho, aby to lekár odobril, ani lieky na horúčku napríklad.

kr058
7. okt 2023

Ahoj, mesačnému by som to dala len veľmi výnimočne, na odporučenie lekára a určite nie v plnom dávkovaní. Solmucol sa používa na rozriedenie hlienov, čiže vtedy, keď by mal hustú nádchu plnú hlienov alebo by vykašliaval. Ak je to bežná nádcha, kde odsaješ len biely sekrét, nie veľa, tak stačí morská voda a poriadne odsávať. Ten Sinupret mu však chcete dať aký? Lebo tie kvapky sú až od dvoch rokov. V tomto prípade by bol naozaj lepší ten Solmucol ako rastlinný Sinupret, nie všetky bylinky môžu malé deti. Takto malé dieťa by ale mal určite vidieť lekár, najmä ak kašle.

anavixy
7. okt 2023

Solmucol mesacnemu na bezny kaslik urcite NIE! Solmucol a podobne (ktore hlien zriedia a podporia jeho tvorbu) su kontraindikovane pre deti min. do 2 rokov, ktore nedokazu efektivne odkaslat. Sinupret je urcite vhodnejsi, kalciovy sirup sice na kasel nepomoze ale posilni riasinkovy epitel a posobi aj protizapalovo. S takym malym babatkom ale treba ist k lekarovi, ked je chore.

simca06022011
7. okt 2023

Žiadne lieky bez pediatra. Takému malému dieťaťu absolútne nie. To vôbec cnemusi byť kašeľ a sopeľ z choroby..

nyphadora
7. okt 2023

@kristy942003 toto konzultuj s pediatrickou, a pri odsavani nezabudni zapchat druhu dierku ( nam to napadlo až neskor).

taktotedanie
8. okt 2023

Ano davala som
Volaj pediatra alebo radsej na vysetrenie s tak malym dietatom

petka552
8. okt 2023

@kristy942003 myslim ze sirup prospan je od nrodenia. Treba si pozriet pribalovy letak. No ja som ho pouzivala az tak od 3m. Ak mozem poradit, pouzovajte physiomer baby do nosa, i ked to strieka celkom silno no je najlepsi.

zuzuliennka1
8. okt 2023

@kristy942003 ja by som ani rocnemu dietatu nedavala nic svojvolne sama od seba, nie to este mesacnemu🤦🏼‍♀️ smer pediatricka, hned zajtra rano

kristy942003
autor
9. okt 2023

Vidím ze mi tu píšete ze podávam sama od seba mesačnému babatku ja som mu ho zatiaľ nedala dnes sme boli u doktorky a som sa jej nato spýtala nie som sprosta aby som podávala niečo pokiaľ nebudem vedieť na 100% či to môžem a povedala ze akurát solmucol mi išla predpisovať takže nemusím už kupovať a kludne mu môžem dávať takže od dnes mu davam. Dovidenia a ďakujem

anavixy
9. okt 2023

@kristy942003 tak doktorka by si mala osviezit vedomosti. 🥲