Solmucol a nežiadúce žalúdočné účinky

hanaxxx
29. okt 2022

ahojte. stretli ste sa niekto s zaludocnymi tazkostami pri uzivani solmucolu? Doktor to dal rocnemu synovi na "zatecene dychanie" (maly ma uz skoro 2 tyzdne nadchu a ani raz sa mi nepodarilo odsat mu nieco z nosa). No a berie to dva dni a uz vcera som si vsimla, ze nejak sa mu grga, vecerom zacal byt neskutocne podrazdeny, myslela som, ze je unaveny, ale dnes rano to pokracovalo. Staci, ze len nieco neni tak ako on chce, spusti strasny rev. A zacal si odmietat sadnut do stolicky a jest (vcera na obed este zjedol vela, ale na veceru uz nechcel, len mlieko vypil), nie som si celkom ista, ci toto spajat s tym solmucolom tiez, kazdopadne to ze sa mu grga je fakt, aj to ze je podrazdeny. Asi by som mu ho mala vysadit, ale to zas bude do pondelka dva dni bez lieku. Rozmyslam ci ist do lekarne a dat si poradit tam, co ine by som mu mohla dat na tie hlieny. Nemate niekto podobnu skusenost?

viestta
29. okt 2022

A nemá problémy z toho, že mu zatekaju hlieny? To mu môže dráždiť aj hrdlo aj žalúdok. Naš so zatekajucich hlienov aj grcal

lenusa20
29. okt 2022

@hanaxxx z vlastnej skúsenosti s dcerou. Stekajú mu hlieny, prehĺta ich a je mu ťažko na žalúdku. Hlieny žalúdok zlé trávi. Osvedčilo sa mi nenútiť jesť. Aj doktorka vždy hovorila , že dieťa pár dní v pohode zvládne a nič sa nestane. Hlavne veľa tekutín. Ešte sa ti môže stať, že začne aj vracať. To tie hlieny. Aj teraz to takto máme. Len už ma skoro 7. Tak sama vie čo sa deje a povie, že jej je zle. Že to sú tie hlieny. Beží na wc vracať. A potom spokojná a už aj jesť ide. Takto sme to mali od malička.

hanaxxx
autor
29. okt 2022

@viestta
@lenusa20 zacal to mat az ked zacal brat ten sirup, inak jeden a pol tyzdna odkedy ma nadchu mu nic nebolo, jedol vela ako zvycajne, po jeden a pol dni od sirupu zacal byt podrazdeny a grgat. Ale samozrejme mozete mat pravdu, ja s tym nemam ziadne skusenosti, prve dieta prvykrat chore.

viestta
29. okt 2022

@hanaxxx choré deti bežné strácajú chuť na jedlo

lenusa20
29. okt 2022

@hanaxxx no ten solmucol má nariediť hlieny uložené v pľúcach a "dráždi" sliznicu k činnosti, aby vyšli vonku. Niekto sa aj viac rozkašle. Hlieny sa zvodnia a človek ich prehĺta alebo vypľuje.

hanaxxx
autor
29. okt 2022

Priznam sa vobec sa neorientujem v problematike vlhkeho, sucheho kasla, hlienov, sirupov. Ked som sama mala kasel, vzdy som len cakala, kym mi sam prejde. Cize od tohto sirupu sa synovi zacnu aj uvolnovat sople v nose? Bude ich mozne konecne odsat? A tie co ma na prieduskach, tie bude prehltat? (kedze vypluvat nevie). A kolko by to malo trvat, kym sa odhlieni? A ak sa neodhlieni tak potom je tam riziko zapalu priedusiek a pluc? Ospravedlnujem sa za tolko otazok, ale velmi ma to zaujima, lebo by som mu chcela nejak pomoct a tiez vediet, co bude dalej, co mam cakat a lekari na taketo otazky nemaju cas.

lenusa20
29. okt 2022

@hanaxxx no sople v nose a dutiny, použi morskú soľ v spreji napríklad.

hanaxxx
autor
29. okt 2022

@lenusa20 to pouzivam od zaciatku, ale len raz sa mi podarilo odsat trochu vodaveho soplika, inak odsavacka stale prazdna

lenusa20
29. okt 2022

@hanaxxx a akú máš odsávačku? U nás zabrala len tá na vysávač.

letfenixa
29. okt 2022

@hanaxxx mne osobne solmucol je ťažký na žalúdok. Používam na kašeľ len Stodal a domáci recept - cibuľa s medom.

simsalabim
29. okt 2022

@hanaxxx moze mu byt z toho zle.

hanaxxx
autor
29. okt 2022

@lenusa20 mam tiez na vysavac, aj dve. Skusala som aj na sebe, aby som vedela, ci nieco zle nerobim, jednou sa mi podarilo odsat, ale nebolo to par sekund, ako spominaju navody, tak neviem ako dlho sa mam snazit u syna, zas nechcem ho dlho trapit, ked aj tak nic nevyjde.

hanaxxx
autor
29. okt 2022

Kupila som mu dnes tymianovy sirup pre deti, je tam aj materina duska a skorocel, ale zial je tam pisane, ze taketo male deti to maju brat len na odporucenie a pod dohladom lekara. Tak ja uz neviem, ako mu pomoct. A namiesto solmucolu mi dali v lekarni mucosolvan, ale zatial som mu nic nedala. Vecer uz bol ok, este sa mu grgalo, ale uz bol hladny a nebol taky strasne nervozny a urevany ako vcera a rano.