Skúsenosti s nadpočetným prštekom u bábätka

lenka1208
27. okt 2014

ahojte baby, mate niektora skusenost s nadpocetnym prstekom u babatka? moj syn sa narodil so 6tym prstekom na lavej ruke a caka nas operacia kde mu ho odstrania, tak by som rada vedela co nas caka...dakujem za odpovede 🙂

jajka71
27. okt 2014

sestrin svagor ma synceka, ktory ma sest prstekov a pokial dobre viem, jeho neoperovali, ma ho stale

tomas151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tomas151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka1208
autor
27. okt 2014

@tomas151 to ano, najprv som v porodnici revala ale potom som si povedala to iste, ze radsej naviac ako keby malo chybat...

@jajka71 a nechceli mu ho dat odstranit? ja sice neviem ako to prezijem, budem asi viac vystresovana ako maly, ale to by sa mu deti v skolke, skole smiali :/ deti vedia byt v tomto zle...

jajka71
27. okt 2014

nema dve hlavy, je to zlaty chlapcek a ked vsetko pojde v poho, tak sa v zime docka surodenca este pred vlastnymi narodeninami🙂

tova
28. okt 2014

@lenka1208 urcite daj odstranit, ked bude v skolke ani nebude vediet ze nieco mal. Moja neter mala vyrastok na uchu, par mesacnej jej to odstranili sameozrejme nic nepamata ani nevie o tom. Znama bola zdrav. sestra, vrvela ze taketo prsty a vyrastky navyse pred par rokmi rovno v porodnici odstikli, prelepili a dieta islo domov zahojene. Kosti su este make, mozno to ani neni plne funkcny prst len vyrastok, do 2tyzdnov bude mat zahojene a pichnu na znecitlivenie len lokalne.

andrejka1974
28. okt 2014

@lenka1208 tak mam s timto skusenost mojha dcerka Rianka posledna najmladsia sa narodila so 6 prstikmi na oboch rukach a lavej nozke, dali sme jej to odstranit na plastickej chirurgii v ruzinove , ked mala 6 mesiacov, moja mala navyse malicky, z toho na jednej ruke bol uplne vyvinuty a funkcny 🙂 🙂 🙂 🙂 operacia prebehla pod celkovou narkozou a odstranili jej vsetky naraz
v utorok nas prijali, v stredu rano jej to spravili a ruky mala len prelepene sterilnym stvorcekom v mieste, kde jej to robili, infuziu mala len do 14.00 hodiny, nemala ziadnu bolest, vsetko sa krasne zahojilo a v piatok rano nas pustili domov, operacia u nas trvala 45 minut po tyzdni vybrali stichy a teraz by si uz ani nepoznala, ze mala nejake prstiky navyse, ak chces mozem poslat fotku pred aj po na email 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 kontrolu sme mali este po 6 mesiacoch a uz nemusime chodit na kontroly 🙂 🙂 🙂 🙂 ak budes sa nieco este spytat kludne sa pytaj
my sme sa to tiez dozvedeli az tesne po porode , u nas v rodine sa to este nikdy nevyskytlo a to mam 6 deti 🙂 🙂 🙂 🙂

kat26
29. okt 2014

Jeej, potešila ma táto téma. Lebo to má aj moja Katuška. Je to dedičné. Má to po mne. S tým rozdielom, že mne to vyriešili ešte v pôrodnici (ako to tu bolo opísané) a Katku čaká plasitcká chirurgia a celková anestéza. Neboj, ja som neplakala, tiež som síce predýchavala ale sestričky povedali, to je to najmenej, čo sme si mohli z nemocky doniesť. Chystám sa zavolať v týchto dňoch do Ružinova a objdenať sa na konzultáciu. Vám čo povedali?

timusi
14. aug 2017

@andrejka1974 Dobrý večer, našla som túto tému. Naša malá Ema, 4mesačná sa narodila so zdvojeným palčekom na ruke. Naša lekárka to zatiaľ nerieši, netušíme, či má 2 kostičky, ale má 2nechtíky a širší palček. Kedy Vás poslala doktorka prvý krát na konzultáciu? Ďakujem. Jana

andrejka1974
14. aug 2017

@timusi ahoj my sme kontaktovali plasticku chyrurgiu hned a operovali nas ked mala 7 mesiacov cim skor tim lepsie