Škúlenie u predčasne narodeného dieťaťa

bamia
14. nov 2013

ahojte mamičky .chcela by som sa opýtat máte niektorá skúsenost s predčasne narodeným dietatkom ,ktoré začalo do roka škúlit?

darina1952
14. nov 2013

@bamia ahoj, ja som mala nedonosenca 😉 a trošku mu ubiehalo jedno očko. Tak som sa po porade s lekárkou objednala u ňou doporučenej detskej očnej lekárky. Prvú návštevu sme mali tuším na 1,5roka. Potom sme tam chodili 1x za tri mesiace a neskôr už len každých 6 mesiacov. Malý dostal okuliare (má aj vrodenú vadu oka äto zdedil po mm) a potom sme začali nosiť oklúznu náplasť - na predpis také leukoplasty na oko a boli k tomu aj nálepky so zvieratkami, aby mali deti väčšiu radosť pri nosení. Nosil to aj do škôlky a s učiteľkami som bola dohodnutá ako s tým narávabť keď ide spať alebo keď sa mu náhodou uvoľní náplasť.....tuším mu stačilo nejakých 30-40dní nosenia a očný sval vďaka ktorému mu očko zabiehalo "spevnel" a už neškúlil 🙂 . Teraz už len chodíme na klasické kontroly 1x za 6mesiacov a to sleduje jednotlivými vyšetreniami nastavenie dioptrií - čím je dieťa staršie, tým lepšie spolupracuje, takže chce to čas 😉

bamia
autor
15. nov 2013

dakujem velmi pekne 😉 u nás je ten problém že sme dostali okuliare v18om mesiaci a syn mi ich vôbec nechce nosit ☹

sage33
18. nov 2013

@bamia závisí to aj od toho, aké má synček dioptrie, ak sú nízke, tak mu budú prekážať, ak vyššie, tak si skôr zvykne, pretože je rozdiel v kvalite videnia. Ak je dieťatko navyše tupozraké, tak treba cvičiť tupozraké očko čo najskôr. "donucovacie" metódy ti neporadím, každé dieťa je individuálne, ale držím prsty 😉 trpezlivosť! 🙂