Škúlenie 13-mesačného dieťaťa

18. feb 2024

Práve sme sa s mužom bavili že sa nám zdá že dcéra 13 mesiacov ako kedy niekedy pravé očko zabudla a zaškulila s ním, je to normálne alebo to treba nejak riešiť ?
Je to kauzám len sem tam ako keby sa zabudla
Ďakujem za každú skúsenosť a radu

mousegirl
18. feb 2024

Skúlenie v tomto veku vždy treba riešit. V začiatkoch je skulenie len chvíľkové, neskôr sa stupňuje až sa moze to oko zafixovať v nesprávnej osi. Čím skôr sa to rieši, tým lepšia šanca na nápravu. Ostava jej ocko smerom k nosu alebo smerom von?

nyphadora
18. feb 2024

Nie je to normalne, určite navštiviť očneho.

autor
18. feb 2024

@mousegirl smerom k nosu, ale to jej zostane a hneď sa vráti.
Veľmi pekne ďakujem za radu, určite zajtra zavolám očnej

mousegirl
18. feb 2024

Tak to je typické skulenie pre tento vek, bude potrebovať + dioptrie, očná premeria.

autor
18. feb 2024

@mousegirl rieši sa to dioptriami ?

mousegirl
18. feb 2024

Najčastejšia príčina skulenia v tomto veku je dalekozrakost, ak sa potvrdí, bude potrebovať okuliare s dioptriami.

autor
18. feb 2024

@mousegirl myslela som že sa zdravé očko len prelepuje aby sa to druhe viac namáhalo, keď mala asi 9 mesiacov sme boli na očnom pre časté začervenanie v druhom očku a tam bolo všetko v poriadku ale to jej Dr do očiek len pozerala

deti95060810
18. feb 2024

dcéra mala v malom veku.... škúlila veľmi veľa, ale po niekoľkých rokoch sa to spravilo okuliarmi... písať hodnoty radšej nebudem, lebo mi poviete že to nie je možné...
oko jej nikdy neprelepovali...

autor
18. feb 2024

@deti95060810 ďakujem za info, zajtra určite zavolám na očné a uvidím čo mi povedia
Dúfam že sa to bude dať riešiť a bude to v poriadku lebo naozaj to má len minimálne že sa chvíľu jej behne ku kútiku a hneď spat

taktotedanie
18. feb 2024

Nie nieje to normalne objednajte sa na ocne