Skríningové vyšetrenie sluchu u mesačného bábätka

anicka1709
26. apr 2018

Ahojte, prosím vás máte niekto skúsenosti s nenemeranim sluchu u bábätka? V pôrodnici malej merali po troch dňoch, nenamerali nič, kázali nám prísť po mesiaci, ale to zasa nič, tak nás poslali na foniatriu, tam ideme v pondelok? Stalo sa vám to niekomu? A neviete mi prosím niekto povedať čo jej vlastne na foniatrii budú robiť? Ďakujeme za všetky odpovede a info.

deti95060810
26. apr 2018

ahoj, nám sa to stalo....Dcére nemamerali v nemocnici jedno uško. Druhé namerali. opakovane merávali buď v nemocnici ,alebo na ORL.... to jedno nenamerali nikdy.... Nakoniec zistili, že na ušku ktoré nenamerali má dcéra ťažkú poruchu sluchu....a na tom čo namerali je stredne ťažká porucha sluchu.... Ak ešte niečo daj IP....

babi81
26. apr 2018

nam sa tiez stalo, po mesiaci nam tiez nenamerali boli sme na orl specialne vysetrenie neviem ako sa vola presne, potom zase po 3mesiacoch, kde bolo vsetko ok ale chodime pravidelne na usne.ak nieco viac pis sukromne.drzim palce

anicka1709
autor
26. apr 2018

@babi81 ahoj takže ste tiež aj na tej foniatrii boli či rovno ORL?? A ako sa to tam vyšetruje vlastne?

anicka1709
autor
26. apr 2018

@babi81 a na oboch uskach vám nenamerali? Ach jaj no ja som zúfalá z toho..🙁

babi81
26. apr 2018

nazaciatku na oboch, potom ako 1mesacne bolo jedno lepsie druhe nic.boli sme na takych specialnych co nerobia vsade, aj na tej foniatrii, posielali nas kafe tade, bola som zufala.nasa bola totiz aj predcasniatko, takze nic jednoduche a namiesto aby ta povzbudili vzdy nieco nasli co nebolo v poriadku.

bimbambim
26. apr 2018

ahoj kamoškynej malej dávno to bolo tiež nenamerali jedno uško : Chodili ako na klavír do nemocnice na meranie aj na krčné a nič.Potom si vybavili v Ružomberku dáke vyštrenie a povedali im , že na uško počuť počuje , ale že keby jej z tej strany jej hodili petardu alebo podobneho charakteru tak to počut nebude. Baba je už prváčka a v pohode nesťažujú sa , že by nevnímala učivo

anicka1709
autor
26. apr 2018

@bimbambim fuuha tak to nechápem ak počuje tak preco nejaký silný zvuk ako tá petarda počuť nebude? Ja sa bojím že také slabšie malá nepočuje lebo nejako extra nereaguje ani keď starší syn sa hrá a robí hluk..má síce len mesiac ale ani zo spánku ju skoro nič nezobudí..a potom sa len bojím a rozmýšľam nad tým..

babi81
26. apr 2018

asa mala tiez nic ju nezobudilo a do 3mesiacov malo reagovala na zvuk.prvy mesiac prakticky prespala bola hore tak 3h z celeho dna.dolezite aby si bola ty v klude.

89moncicak
26. apr 2018

Nám v nemocnici nenamerali ani jedno uško, o mesiac zasa nič, azacal sa každý mesiac kolotoč BA a späť cesta domov, malička mi v aute celý čas preplakala a sestričky vždy napísali do papierov, dieťa nekludne, nedá sa vyšetriť,- je hluché, takto sa vyjadrili sestričky na Kramároch bez štipky ľútosti. Po 8- mesiacoch sme si vybavili lekára na antolskej, kde mali s dcérkou trpezlivosť, počkali kým kľudne zaspí, uška jej síce nenamerali, robili ďalšie vyšetrenia - a tie ukázali že dcérka počuje, nemá žiadnu poruchu sluchu, a primár oddelenia, nám to vysvetlil tak,že je určite % ľudí, ktorým to nikdy nenameraju - ale sú úplne zdravý. Dnes má dcérka 6r. a počuje aj to co netreba. Treba len veriť a veľa trpezlivosti, je to ťažké - veľmi, prešli sme si s tým, ale držím palčeky a nevzdávajte sa,

mijunik
26. apr 2018

@89moncicak Krásna a veľmi povzbudivá odpoveď. ☺️

mijunik
26. apr 2018

@anicka1709 ahoj, synčekovi síce po mesiaci, na ORL namerali (v pôrodnici jedno uško nie a nie zmerať), takže ok, ale viem ako sa cítiš. Chcem Ťa povzbudiť, musíš veriť, že to dobre dopadne. Ale hlavne- Tvoja babulka potrebuje cítiť Tvoju lásku, neumáraj sa chmúrnymi myšlienkami. Užívaj si jej lásku, prihováraj sa jej, mojkaj ju. To je pre Vás obe najlepšia terapia. ☺️

bimbambim
27. apr 2018

@anicka1709 to im tak povedali v tom Ruzomberku , že z toho merania jej vyšlo silne veci na tej strane počuť nebude alebo vysoké tony.Slabsie veci zareaguje ale vysoke sa neotoči .Tým druhým uškom problem nemá

majkabm
27. apr 2018

Boli sme, najlepšie sa robí, keď dieťatko spí. Jeden deň sme sa boli opýtať a dohodli sme sa, že na druhý deň nás hneď vezmú, keď prídeme so spiacim dieťatkom. Boli sme 2x, sluch má v poriadku.

anicka1709
autor
27. apr 2018

@89moncicak ja viem,ja sa snažím myslieť pozitívne ale ten strach je hrozný..nedá sa mi na to nemyslieť ale snažím sa..to bolo poriadne bezcitne keď vám to takto napísali bože môj..ale super že vám to teda tak dobre dopadlo, budem sa modliť aby aj nam to tak dobre dopadlo..ďakujem za povzbudenie

mijunik
27. apr 2018

@anicka1709 viem, že strach je hrozný. A len dúfam, že s tým strachom nebojuješ sama. Že sa máš o koho oprieť, pri kom sa vyplakať, ak potrebuješ (lebo to veľmi pomáha, musíš to ventilovať). Myslím na vás, nech to dopadne dobre. Ak by Ti babulka nechcela spinkať počas vyšetrenia a bola by nervózna, možno pomôže, keď si ju vtedy priložíš a budeš kojiť. Ona bude pokojne ležkať a oni nech vyšetrujú. ☺️

anicka1709
autor
27. apr 2018

@mijunik ďakujem ti pekne, si zlatá, našťastie nie som na to sama a sem tam si poplacem to je pravda.. samozrejme ak bude treba že by sa zobudila tak spravím všetko preto aby ju poriadne vyšetrili..ach no už len vydržať do pondelka a veriť..

mijunik
2. máj 2018

@anicka1709 ahoj, boli ste na tom vyšetrení? Ako ste dopadli? Myslím na vás veľmi. ☺️

anicka1709
autor
2. máj 2018

@mijunik ahoj neviem či ti ukázalo čo som včera odpísala

mijunik
2. máj 2018

@anicka1709 neukázalo...

lucintus
17. máj 2018

Nám nenamerali jedno uško v nemocnici po mesiaci nemamerali nič ani OAE ani BERA vyšetrenie .... maly plakal nekľudny bol.... keď mi konečne zaspal zobrali do ordinácie iné dieťa a kým vyšlo zas bol hore.... jak na bežiacom pase sestrička nervózne otras ... potom sme išli už na istotu a cez známosť zrazu uuuuplne iné správanie prístup všetko ... po mesiaci nás znova vyšetrili OAE vybavne na obe strany aj BERA 🙂
Teraz po pol roku znova kontrola a nedalo sa vyšetriť maly bol po chorobe a mal ako keby zalahnute tak sme preložený na další termín .... som z toho nekludna bojím sa a chcem sa touto formou Maminy opýtať keď už raz boli usi zmerané tak musí počuť však ?
Maly ma 8 mesiacov otáča sa za zvukom reaguje aj na meno búchanie hrncov bars čoho... 🙏❤️ Držte sa bude to v poriadku

babi81
17. máj 2018

@lucintus ahoj, nam pani doktorka povedala ze ona da istotu az ked namera s odstupom 3x, nam da istotu.boli sme teraz ma 2roky a pocuje aj to co netreba.inak po porode v nemocnici nenamerali, potom po mesiaci namerali len jedno, v 3mesiace obe, 9mesiacog a 18mesiacov sme boli na kontrole, ta posledna bola hroz nechcela si to dat odmerat musela som ju potom zabavat a podobne aby namerali boli sme tam vyse polhodiny ale sestricka aj doktorka v pohode.nam vzdy povedala ze min 10dni musi byt bez choroby, bez soikov a bez kaslu

anicka1709
autor
17. máj 2018

@lucintus ahoj prosím ťa to OAE je to čo robia po pôrode? A BERA je s tým sluchatkom alebo tie pricucky na hlávku?

lucintus
17. máj 2018

@anicka1709 áno OAE ( emisie) je to čo robia po pôrode sluchatko a Bera sú tie “pricucky” 🙂

lucintus
17. máj 2018

@babi81 ďakujem veľmi pekne my sme mali teraz kontrolu a museli to prerušiť lebo maly ma vraj prebytok ušného mazu vyčistili mu uška a robili mu aj tympanogram vyšla krivka B a boli sken po chorobe čo som si neuvedomila .... mame staršieho škôlkara prvý rok v škôlke donemoty zelené sople streptokok alebo moraxela za každým to dostal aj tento menší .... dúfam že to budeme mat dobre 🙈😩 bojím sa 😳