Skrátená uzdička pod jazykom

31majka12
21. jan 2014

Maminky absolvovalo Vase dieta plasticku operaciu prirastenej uzdicky pod jazykom?
Mojmu drobcovi ta operacia hrozi uz od narodenia ale vykonava sa az po dovrseni 3 rokov.
Poprosim o skusenosti,,
Dakujem

katfan
21. jan 2014

@31majka12 ak myslíš zastrihnutie,tak my áno,nič hrozné to nebolo,nelinke pichli injekciu aká sa dáva u zubára,urobili rez laserom a bolo.žiadna krv ani nič a a ni potom ju nič nebolelo a celý deň jedla zmrzlinu,takže to bol pre ňu vlastne sviatok 🙂 alebo plastika je niečo iné?

ellit
21. jan 2014

Ahoj, my sme to absolvovali 13. decembra a uplne super. Neviem ako sa to robi standardne, lebo syncekovyi 3 rocnemu to spravili na klinike ORL pri vybere nosnej mandle. Nic si nepamata a ani ho to nebolelo. Píse sa, zeby malo dietatko papat kasovitejsiu stravu, ale on hodinu po operaci zjedol balik piskotov a nic nehovoril zeby ho nieco bolelo.

ellit
21. jan 2014

@31majka12 a vraj to riesia inak babatkam po porode este v porodnici

janulka182
21. jan 2014

@31majka12 praveze cim skor sa to urobi, tym lepsie. mojmu drobcovi to robili, ked mal dva tyzdne. bola to rychlovka.

fopka
21. jan 2014

osobne skusenost nemam. ale ak ide o bezne "podstrihnutie" jazycka, vraj je to taka rychlovka pri ktorej udajne viac trpi rodic ako samotne dieta : 😀 a neviem, ci sa to robi, ze cim skor tym lepsie... pretoze ak uzdicka nie je prilis prirastenia, lekari to nechavaju zo zaciatku len tak... aj kvoli tomu, ze casom sa vie uvolnit - natiahnut - pri papani, rozpravani a pod. Samozrejme, ine je, ak je celkom prirastena a stazuje uz aj samotne pitie mliecka napriklad... nam to hrozilo, lekarke na pohotovosti sa zdala prikratka, no nasa osetrujuca lekarka to nechala tak, ze ak sa dobre prisava, netreba to riesit,... teraz je vsetko ok, povolila

lejluska
21. jan 2014

aj nám to žiaľ hrozí no dr. vravela, že ešte uvidíme, už sme boli na podstrihnutie jazýčka (to bolo úplne v pohode,ja som sa viacej bála než malý 😅 ) ...no a teraz 7. februára ideme na opäť k tej dr. na kontrolu a že sa tam uvidí čo dalej...ale, že tú uzdičku má veľmi prirastenú a tam bude potrebná aj operácia lebo, že tam je po tom nastrihnutí potrebný aj steh ☹ som z toho nesvoja ale ked to ináč neide...normálne vidno, že mu tá uzdička ťahá jazýček...

ivanapetrasova
21. jan 2014

Mojmu to spravili hned v porodnici.ani nemrnkol pri tom 🙂

josenka
21. jan 2014

@31majka12 @lejluska My sme to absolvovali. Najprv len prestrihnutie uzdičky u krčnej, synovi sa to ale zle zrástlo, zjazvilo, takže sme boli na operačnom prerezaní uzdičky, kde mu to aj pekne zašili. Celý zákrok trval necelú hodinku, rýchlo sa prebral z narkózy, prvé jedlo, ktoré dostal, bola zmrzlina 🙂 a na druhý deň po zákroku nás hneď pustili domov. Žiadne komplikácie, nič, úplne v poriadku. Najmladšiemu uzdičku prestrihli ešte v pôrodnici.

31majka12
autor
21. jan 2014

@janulka182 myslim ze nehovorime o tom istom...

31majka12
autor
21. jan 2014

@josenka ved ide o to ,,ze mojmu sa to ako malinkemu vobec nedalo..lebo ta uzdicka bola akoby prisita k tomu jazyku...mame ist ku krcnej na kontrolu ked bude mat maly 2,5 roka ..a uz teraz mam z toho vsetkeho panicky strach...☹
Lebo od jeho narodenia som oboznamena z tym co nas caka... 😖

31majka12
autor
21. jan 2014

@lejluska ved v auguste sme boli s malym na prvej prehliadke u zubara,,,a este aj ona si vsimla...ze je ta uzdicka velmi kratka...

katy2
21. jan 2014

mojmu malemu prestrihli tu uzdicku este v porodnici.... prisla sestricka, ze mi ho prilozi na dojcenie, zistila, ze nevie sa prisat kvoli uzdicke prirastenej, vzala mi ho, prestrihla mu ju a o par minut mi ho doniesla naspat.....

31majka12
autor
21. jan 2014

@fopka ak by islo len o bezne prestrihnutie,,,tak to ma uz davno za sebou...len ta uzdicka vie narobit najviac sarapaty ked dieta zacne rozpravat...
ma ju prirastenu...az moc...a ked znova zacneme absovovat tie tortury od jedneho chirurga k druhemu..uz teraz sa toho vsetkeho bojim

31majka12
autor
21. jan 2014

@katfan plastiku mame odporucanu ...ale musi dovrsit urcity vek aby zvladol operaciu v celkovej narkoze,,,

31majka12
autor
21. jan 2014

@katfan a smiem este otazku v ktorej nemocnici tu operaciu robili,,,?

janulka182
22. jan 2014

@31majka12 hovorime o tom istom 😉 myslis uzdicku pod jazykom. moj maly mal uplne prirasteny jazyk. nevedel sa spravne prisat. tiez ma nasa detska nahovarala to odlozit az po 3tom roku, co je podla mna hovadina, lebo sa babo zle dojci a neskor, ked zacne rozpravat, mu to moze sposobovat problem (moja svokra je logopedicka, takze viem o com hovorim).

josenka
22. jan 2014

@31majka12 Nášmu to robili kvôli výslovnosti, odporučila nás logopedička. Neabsolvovali sme žiadne zdĺhavé vyšetrenia, predoperačné, vo štvrtok nás prijali na oddelenie, pozreli ho, v piatok operovali a v sobotu o 8.00 sme už kráčali domov 🙂 . Neboj sa, nie je to nič hrozné, malý to znášal veľmi dobre.

katfan
22. jan 2014

@31majka12 v motole

katfan
22. jan 2014

@31majka12 moj syn pojde o 2 mesiace na vyberanie noisnych mandli a urobia mu aj uzdicku ked bude vc narkoze.narkozy sa neboj,sice to prebudenie je u niektorych deti hodne placlive,tak sa potom vyspinkaju a su v pohode

darina1952
22. jan 2014

@31majka12 ja som bola ambulantne u chirurga a na "počkane" mu uzdičku pod jazýčkom nastrihol. Malý ani neplakal a skoro mu to vôbec nekrvácalo....potom šiel do jaslí a bol v pohode. Mal vtedy 1,5roka ...nevidím dôvod prečo to neurobiť bez narkózy.... radšej sa poraď s viacerými odborníkmi...viac hláv - viac nápadov a riešení 😉

leanny
22. jan 2014

@31majka12 Nášmu to spravili dvojdňovému, trvalo to aj s cestou do ambulancie asi 2 minúty, ani nemrnkol.

fopka
22. jan 2014

@31majka12 aha, rozumiem, myslela som, ze ide len o bezne podstrihnutie... o normalnej operacii som este nepocula od nikoho ... drzim palce, nech to dobre dopadne.

31majka12
autor
22. jan 2014

@josenka a smiem sa opytat kolko mal rokov?

josenka
22. jan 2014

@31majka12 Mal 4. Keby nás boli odporučili skôr, išla by som skôr, jemu to pomohlo. Prebratie z narkózy bolo tiež pohodové, prebral sa, dostal sirup od bolesti a potom si ešte pospal.

josenka
22. jan 2014

@darina1952 Niekedy to bez narkózy nejde, viem, o čom hovorím, podstrihovali to všetkým mojim chalanom, ale najstaršiemu to zle zrástlo, museli mu to urobiť v narkóze a zašiť - to je rozdiel oproti podstrihnutie bez narkózy - tam sa to nezašíva. Samozrejme, pokiaľ to ide bez narkózy, je to fajn. 🙂

31majka12
autor
23. jan 2014

@josenka my mame ist ku krcnej teraz ked maly dovrsi 2,5 roka,,,ze nas posle na konzultaciu do KE,,,tak uvidime,,,lebo ked mal 3 mes ani jeden chirurg v Ba sa mu nevedel dostat pod ten jazycek aby mu to prestrihli,,,preto bola odporucena operacia,,,

josenka
23. jan 2014

@31majka12 Neboj sa, dobré to bude. 🙂

asturia26
27. jan 2014

Mojej malickej to robili hned po narodeni, ak je to mozne,zakrok vykonat co najskor,tak nam povedala doktorka

lulka12
3. okt 2014

@josenka Ahoj ....čítam túto diskusiu a chcem sa opýtať , či sa chlapec dobre zotavil a pomohol mu zákrok v rozprávaní....
Našu to čaká o dva týždne a hľadám informácie. Budú jej to robiť v narkóze, lebo uzdička je hrubšia....

stastenka42
3. okt 2014

Mojej malej to urobili hned v porodnici, ani nezaplakala. ..