Skoro trojročná dcéra je stále chorá

23. okt 2021

Ahojte, prosim Vas v skolke mame do novembra adaptacny rezim ... kedze az na konci novembra bude mat 3 roky.. dcera nastupila v septembri a dokopy bola dva tyzdne v skolke .. teraz sme uz druhy tyzden doma ... chcem sa opytat moze sa stat ze po tom adaptacnom rezime mi povedia ze koli tomu ze byva chora nech je radsej doma? Kedze stale kasle vyzera to tak ze aj buduci tyzden budeme doma 😪

kika_9
23. okt 2021

Áno, môžu ti povedať, že nech radšej ostane doma, ale ty môžeš apelovať na budovanie imunity dieťaťa a keďže bude mať 3 roky už by ju nemali "vyhodiť" zo škôlky. Teraz v adaptacnom programe ti môžu povedať, že musí ostať doma ale sú tam niake výnimky. Treba sa tam držať kým dcéra nebude mať 3 roky potom sa nemusíš báť o stratu miesta v škôlke

autor
23. okt 2021

Pokym nebude zdrava tak ju tam nedam.. lebo takto sa nevylieci vobec...a ucitelka mi ju s obcasnym kaslom nezoberie.. a pokial som doma tak nech sa prelieci adaptacny proces konci v den jej narodenin.. vtedy bude mat 3 roky .. len ci mi mozu povedat aj po tom dni ze ma byt radsej doma .. alrbo nie... lebo teraz je obdobie vela deti chorych ... a este ktomu aj tato korona ...

eriksonka1234
23. okt 2021

Pracujem v MŠ a nikdy sme kvôli tomu dieťa nevyradili. Iné by bolo, keby sa nevedela z iných dôvodov adaptovať. Ale v tomto veku je zvýšená chorobnosť bežný jav. Niet sa čoho obávať.

autor
23. okt 2021

@eriksonka1234 dakujem krasne 🙏 dufam ze aj u nas to tak bude ... kedze mi ju zobrali skor a chcela som aby sa adaptovala🙂 len sme momentalne viac doma ako v skolke 😐

siska2408
24. okt 2021

Vobec sa podla mna nestresuj. Sttasne vela feti je chorych a 3 tyzdne. Moja bola od septembra 5dni v skolke dokopy a odvtedy je furt chora...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
basska_b
24. okt 2021

Neboj sa, prosím ťa, čo poznám deti v okolí, tak majú aj 3.5 aj 4 roky a všetci boli v septembri v škôlke hádam 5 dní. Kamarátkin bol v októbri 2 týždne doma. Nikto ho zo škôlky nevyhadzuje, tam veľmi dobre vedia, že to takto je. Kamarátka ma tiež chlapca, čo ma koncom novembra 3 roky, tiež skoro vôbec v tej škôlke nebol. Im je to jedno, peniaze za neho majú a aspoň sa o neho nemusia starať, to rodič musí riešiť OČR a dovolenky

mogaa
24. okt 2021

adapráčný program jej môžu predĺžiť...ono dieťa musí určité veci vedieť a to je podstatou adaptačného programu či dieťa má alebo nemá 3roky....adaptačný program môžu mať aj 4ročné deti ak prvý krát nastúpia do škôlky.....nie je to o veku....ale adaptácia je o tom či si dieťa zvykne, ni eo tom či si ho tma nechajú...ak dieťa nespolupracuje, tak ti ho môžu vylúčiť či je v adaptačnom programe alebo nie...teda môžu ti ho vylúčiť aj o pol roka.....

mogaa
24. okt 2021

inak chorobnosť nie je dôvodom na vylúčenie, dôvodom na vylúčenie je ak sa dieťa pocikáva, ak nespolupracuje ak robí deťom zle.....práveže adaptačný program je čas ktorý má dieťa na adaptáciu, čiže aby si zvyklo...ale "vyhodiť ti ho môžu aj po adaptačnom programe

jaja23
25. okt 2021

Náš je tiež stále chorý, myslím, že sú tam zvyknutí na vysokú chorobnosť.

asocial
25. okt 2021

Deti byvaju chore. Nase dieta, ktore bolo do troch rokov uplne fit malo po par dnoch c MS 39.5 a prvy rok bol viac doma ako v MS. To sa bude lepsit, neboj. Este dodam, ze u nas v MS ,(statna skolka) neexistuje adaptacny program. Neboj sa. Len sa priprav, ze bude castejsie doma.

ninakajka
25. okt 2021

Ahoj, moj syn bude mat 24.12. tri roky, tiez sme v adaptacnom v skolke do 20.11. a od septembra bol v skolke dokopy 6dni. Tiez som zvedava ako sa skolka k tomu postavi.

alex1212
25. okt 2021

Choďte k dr, ten kašeľ už nemusí byt infekčný a môže do kolektivu

pruderna
25. okt 2021

@alex1212 presne toto som dnes riešila s našou dr. Učiteľky nadávajú, že malý pokasliava, doktorka ho prezrela. Bol dva týždne doma a necelé dva týždne je nazad v škôlke. A stále sa sťažujú, že ešte kašle. Lenže po prekonaní infekcie môže dieťa kašľať aj dva mesiace. Doktorka povedala, že dýchanie má čisté aj hrdlo. Takže nevidím dôvod, aby nemohol ísť do MŠ. Navyše ja som silný alergik, takže by som to aj u neho pripisovala skôr alergií.

alex1212
25. okt 2021

nie je o čom.. ak dr dá papier, že je ok, mali by ho vziať

janapaf
25. okt 2021

Nič si s toho nerob. Môj má 3a pol a do škôlky chodil dokopy 1týždeň a dva dni.A teraz je aj také chrípkové obdobie v synovej triede z 22 detí je 8 doma chorích.

iluviel
25. okt 2021

Moja dcera ma 6 rokov (zle jej vychadzaju rocky takze este je stale v skolke) a tento rok od septembra je to cista katastrofa. Dnes isla do skolky prvykrat po 3 tyzdnoch doma 😵 a to uz bola na bezne detske bacily ozaj zvyknuta. Ale taketo veci pocuvam odvsadial z okolia, uz sa zamyslam ci ten predosly rok v izolacii detom nenarusil imunitu alebo co lebo taketo zle to u nas este nikdy nebolo 🤔

oneinamillion
26. okt 2021

Je to úplne bežný jav, čo popisuješ. Moja staršia dcéra za prvý rok škôlky tam bola dokopy asi 6tyzdnov, inak stále chorá a nik nás nevyradil. Mladšia má 5, je v skolke druhý rok (dostala až ako 4rocna) .. a odchodené má max dva mesiace dokopy. Stále stále sople kašle. Staršia z toho vyrástla, tak verim, že aj mladšia vyrastie. Inak mimo kolektívu choré nebývali😏

tatisna
26. okt 2021

Ako píšu baby,je to úplne normálne. Ak si tým neprejde teraz, tak neskôr,hoci aj na základnej škole,čo je horšie. Nás je tiež viac doma ako v škôlke. A to chodí už druhý rok ..ale napr.ma spolužiaka čo chodil do jaslí a teraz už vôbec nie je chorý...

malena
26. okt 2021

Keď môžem niečím prispieť... Mám dve dcéry, staršia bude mať 15 rokov a pri nej neviem, čo sú choroby, v škôlke nechýbala ani raz, nemala sople, prosto nič, pri nej som viac dbala na otužovanie, ale nič extrémne, jednoducho som ju obliekala podľa počasia, a mala som heslo, radšej nech je jej trocha chladnejšie akoby by jej malo byť horko,... Čo si všímam je, že sú deti strašne naobliekané, všimnite si napr terajšie počasie, ráno zimšie ale cez deň celkom teplo, ešte stále na prechodné bundičky či vesty, a čo vidím okolo seba ? Ako sú deti poobliekané ? Zimné bundy, teplé čapice, niektoré dokonca šály, no hrôza des, neviem čo budú nosiť keď už bude naozaj zima ! Moja prváčka chodí v mikine a zateplenej veste a čelenke na uši, chorá nebýva takisto... Určite je tam aj genetika, nepopieram, ja som ako dieťa nebývala vôbec chorá, za celú ZŠ som mala iba 1x angínu, inak absolútne nič, doteraz neviem čo je chrípka, či niečo podobné, ale tiež som bola vychovávaná na studonom odchove 🙂 Do 6 rokov sme bývali v starom domčeku, /než sme postavili / kde boli jedny kamienka, keď vyhasol oheň už nikto v noci nepriložil, takže mama hovorila že sme mali ráno námrazu pod nosami 🙂 Bývali sme blízko potoka, lesa, takže stále behali po vonku, aj v zime po potoku, mama hovorila, že sme nemali doma žiadne lieky a dokonca ani teplomer a nechodili sme po doktoroch. Čo ja dnes vidím, že sa deti chovajú ako skleníkové kvetinky a takú majú potom imunitu ...

malena
26. okt 2021

Čiže ja môžem poradiť, nebabušiť deti, nedávať im jednu vrstvu naviac ako sa hovorí pre istotu, obliekať menej !!!! Bola som au-pair v zahraničí, v Belgicku, potom Ženeve a aj v Londýne a čo môžem zodpovedne prehlásiť, nikde ale naozaj nikde som nevidela taký spôsob obliekania, také babušenie - ako na Slovensku.

marvin1234
26. okt 2021

@malena no neviem, my bývame v Tatrách, tiež rovno pri potoku, môj 3,5 ročný sa v ňom mácha non stop až má ruky modré, nikdy nebýval chorý a táto jeseň masaker, vkuse sople teploty už mesiac a pol. Dnes bol prvý krát v škôlke po vyše dvoch týždňoch a domov prišiel zase s vodovým sopľom 🤦 Takže by som to tak nebrala, podľa mňa skôr ide teraz nejaká extrémna pliaga..

malena
26. okt 2021

@marvin1234 asi ano...ale zase čo som viem vodové sople nie je ochorenie, ...

marvin1234
26. okt 2021

@malena ja netvrdím, že je, ale ako poznám svoje decko, do piatku bude tam kde aj bol

lacibo
27. okt 2021

@malena ja si skor myslim ze deti su niekedy co vidim nedostatocne oblecene...zima fuka a ani capica, krk holy a lahka bunda..podla mna sa staci trochu podchladit a uz sa chyta viroza ci bakteria na cloveka...samozrejme nie prehanat to...v skolke mame viac ks oblecenia nech ucitelka moze vybrat podla pocasia

malena
27. okt 2021

@lacibo ja už zase vidím šály, vianočné čapice a bundy ako u Eskimákov 🙂 a to ešte nezačala zima

lacibo
27. okt 2021

@malena tak malo by to byt primerane, urcite nie baranicu a kozuch..v tomto obdobi

asocial
27. okt 2021

@lacibo bakterie a virusy na teba neskocia, ked si slabo oblecena.. Ochories, ked na teba niekto chory dychne, kycha, pripadne dotykom a odtial do ust (napr. crevne a pod. virozy). Ja ked vidim teraz ludi (najma deti) obecenych v zimnych bundach, pytam sa, co budu nosit, ked bude minus 5

fiffinkaa
27. okt 2021

@mogaa dôvod vylucenie dieťaťa kvôli pocikavaniu, nie je uvedený v školskom poriadku.

lacibo
28. okt 2021

@asocial tak ked je do 10 st. Dam si aj ja zimnu bundu, aj malej, ked je okolo 15 st. Dame si slabsiu, ide o pocasie, podla toho sa obliekam, nie podla kalendara..