Skoro 5 mesačný syn si škriabe uška

christy1234
8. aug 2021

Ahojte malý si neskutočné "driape" uška ..môže to byť kvôli zúbkom alebo môže mať zápal? Nosíme aj helmičku kvôli zležanej hlavičke
Aké sú príznaky zápalu?
Budeme mať 5 mesiacov .
Ďakujem 😊

s_a
8. aug 2021

ak mu stlačíš uška a bude mu to vadit tak môže ho bolieť uško, ale môj si často driape keď mu idú zúbky

deti95060810
8. aug 2021

skôr nepohodlie uška pod helmou... v týchto teplách si ty nastokni helmu na hlavu...🙄

christy1234
autor
8. aug 2021

@deti95060810 práveže helmička je robená tak ze okolo ušiek je vykrojené..
Helmička mu nevadí nosí ju 23hod a robím to hlavne kvôli nemu aby mal peknú hlavičku 😉

nikpa
8. aug 2021

@christy1234 náš to robil keď sa tlačili zuby. Postláčaj mu za ušami, keď bude plakať, môže to byť aj zápal

dzulli1980
8. aug 2021

Pod uškom a kúsok za uškom zatlač, ak nebude nejaká búrlivá reakcia, je to OK, bude to zo zúbkov ... bojujem s bolesťou uší od malého dieťaťa, je to strašná bolesť, to by veľmi plakal, keby ho boleli ušká.

majulino
8. aug 2021

@dzulli1980 nemusi ani plakat ani bolieť. Dcera mala akútny hnisovy zápal stredneho ucha a bez revu, teplôt a skriabani si ucha. Dokonca sme v tom case boli 3x do týždňa na usnom, lebo jej nevedeli urobit screening sluchu (od narodenia do 5 mesiacov)

gloria31
8. aug 2021

@christy1234 možno vodička v usku ale ušný maz

naloxon
8. aug 2021

@christy1234 Môj to robí keď chce spať a keby mal helmu tak by si aj hlavu odtrhol. Prepáč že sa pytam ale prečo ma zležanu hlavičku ?

christy1234
autor
8. aug 2021

@naloxon nechcel nám spávať od malička na boku ..ani v perinke ani vankúš proti pretáčaniu nepomohol..najradšej spáva rovno na chrbatiku tak si zležal hlavičku ..boli sme na meraní v Martine a vyšlo nám že má asymetrickú brachycefaliu tak nosíme helmičku aby sa mu hlavička upravila (zagulatila)😊

naloxon
8. aug 2021

@christy1234 Aj bratrancova dcéra mala taku hlavičku ale nikam nešli...asi to nebrali ako problém, teraz ma 5 rokov a vyzerá normálne.