Skoro 3-ročná dcérka neudrží moč

slecna5814
10. mar 2024

Chcela by som sa opýtať či neviete niečo poradiť.
Mám dcérku ktorá ma 2 roky a 7 mesiacov, je odplienkovana už rok.
No väčšinou ma mokré gatky proste asi jej ten moč ujde alebo neviem…
Keď je hola ide a sadne si sama na ten nočník, nemusím ju dávať ja každú chvíľu alebo nerobíme to nasilu.
No bežne ju musím dávať ja lebo ona sa popyta alw už ma mokré gatky..
Neviem čo s tým už

pribinak
10. mar 2024

@slecna5814 no tak odplienkovana asi nie je

viestta
10. mar 2024

Nie je odplienkovana. Odplienkovane dieta si uvedomuje, ze mu treba a samo sa vyberie alebo pyta, netreba ho posadzat na nocnik. Teraz uz len pockat kym jej dozreje nervova sustava aby si to uvedomovala vcas.

mima172
10. mar 2024

Ako píše @pribinak , tvoja dcérka odplienkovaná nie je, keď jej tak často cvrkne. V tejto situácii, aby ste nemuseli "cúvať úplne naspäť", by som siahla po tých tréningových nohavičkách. Menšie nehody by mali zachytiť. A už len vyčkať, kedy dcérka dozrie a naozaj sa odplienkuje, čiže žiadne posádzanie tebou. Držím palce ✊

miniminka
11. mar 2024

@slecna5814 ahoj, môže byť odplienkovana, ale môže mať zdravotný problém, resp oslabený zvierac. Moja dcéra má stresovú inkontinenciou. Nosí vložky, lebo jej hocikedy cvrkne.

cookie29
11. mar 2024

Ja tu uz dlhsie vykladam, ze je rozdmiel dieta odplienkovat, tak ze si uvedomi svoje potreby a je schopne ovladat zvierace a "vydrezirovat" dieta chodit na nocnik. Akoze rok a pol stare dieta je na odpliekovanie prilis zavcasu, respektive skor vynimka, pretoze CNS nie je dostatocne zrela. V takom pripade sa dieta moze vycvicit, ale nevie identifikovat potreby, respektive drzi cely cas zvierace a uvolni len ked rodic kaze alebo ked posadi na nocnik.
Ja by som to totalne uvolnila. Bud treningove nohavicky a pod, ale najma zaden stres, natlak, ziadne ponukanie chodenia na wc a pod....
mam rovnako stare dieta, od malicka je nesmierne popredu v psychomotorickom vyvine. Chodilo samostatne okolo 9m (a teraz nehovorim len par krokov), beha, skace do cca 1 roka. Rec je vyvinuta, rozprava perfektne, vie identifikovat pocity, povedat ze je smutne, unavene a podobne... uz davnejsie sme v stadiu, ze niekedy ide na nocnik, obcas pyta nohavicky inokedy plienku, ale zacina sa len odplienkovat teraz...