Skoro 2-ročnej dcérke mám problém odobrať moč

natdomi
26. sep 2022

Ahojte, prosím vás prosím poraďte mi minuly týždeň mi mala mala horúčky a hrdlo mala angínu dala jej v piatok antiobitika každých 8 hodín Ospen všetko dobre v sobotu na nedeľu mi preplakala a vôbec v noci necikala to iste nedeľa na pondelok plakala v kuse cika mi 2-3 krát za deň aj noc už neviem čo by jej pomohlo horúčky už nemá. Dnes som ju aj okupala v repiku a zas nechce spinkať že au. Doktorka chce strašne moč ale ja už neviem ani ako ho chytit keď mi tak malo cika. Ospen píšu ak by prestala močiť každých 12 hodín že jej ho mam dať vylúčila som ho na dnes.Dala som jej aj urinal 1 krát za deň. Ďakujem veľmi pekne za rady.

dzulli1980
26. sep 2022

A koľko má rokov? Prečo máš problém zachytiť moč? ... moja dcéra v noci vôbec neciká, keď potrebujem moč, ráno, keď čúra, nastavím pod šušurku zaváraninovú fľašu ... potom odlejem do skúmavky ... ATB nemôžeš vysadiť len tak, veď píšeš, že ciká 2, 3-krát za deň ... nabudúce jej nezaberú ...

natdomi
autor
26. sep 2022

@dzulli1980 1rok aj 8 mesiacov… lebo teraz úplne zle cika minuly týždeň pekne cikala vôbec nechce cikavat ako pred týždňom. Aj ja to tak hocikedy robím. Ale ona za deň mi cikala skoro každé 2-3 hodinky a teraz mi cika len 2-3 krát do dňa. Mne sa zdá že to má s tých antiobitik.

natdomi
autor
26. sep 2022

@dzulli1980 bojím sa že bude mať močové cesty. Nejde mi to vôbec do hlavy a ešte aj v noci plače že au.

a_andrejka4
26. sep 2022

Nemoze mat synechiu?

dzulli1980
26. sep 2022

Ciká do plienky, či do nočníka? ... z nočníka nie je problém, ak ciká do plienky, existujú také sáčky, nalepia sa na šušurku ... si mama, musíš byť vynaliezavá, musíš si poradiť, keď chceš dieťaťu pomôcť ... strachom nič nevyriešiš ... je celkom možné, že má zápal močových ciest, možno dostala mykózu z ATB ... doktorka má pravdu, na vyšetrenie jednoducho ten moč potrebuje, hádam nebudú také malé dieťa cievkovať, lebo Ty máš strach.

natdomi
autor
26. sep 2022

@dzulli1980 áno dala som jej aj tie sacky ona mi cikat do nich nechce bude drzat moč. ďakujem za poradenie.

dzulli1980
26. sep 2022

Daj jej sáčok na šušurku, zober ju na ruky choď k umývadlu, pusti z kohútika vodu ... tak, aby tú tečúcu vodu malá videla, vyciká sa.

andrejka1974
27. sep 2022

@natdomi skús ju postaviť do vane a niečo jej sľub odmenu neboj vycika sa

mimka2019
27. sep 2022

@natdomi Ja som dcére ten sáčok nalepila v noci, keď zaspala...a samozrejme som skoro celú noc nespala a kontrolovala plienku, či sa už vypiškala...ale tak spánok sa dá oželieť ak viete, že to pomôže....alebo ak sa v noci vôbec nevyčurala..tak som ju cez deň nechala bez plienky a behala stále za ňou s nádobou...a nechala ju nech sa vyčúra na podlahu...samozrejme som pri tom zachytila dostatok moču pre lekárku...treba skúšať...držím palce

simca06022011
27. sep 2022

Uz je velka ns tie sacky, uvedomuje si to s nebude ti do toho cikat. Poznam to. Moja sa mi nevycikala nikdy. Ja som nakoniec umyla maly pohar sklenený a dala do serbla a cikala tak a modlila sa nech sa trafí a nevšimne si 😂 neviem ci ti vie povedat s ovládať to ci chce cikat, mozno by ti do toho na cikala vo vani 😂 ako smejem sa ked vymyslam, ja viem ze je to na nervy, mne sa to podarilo len raz do toho serbla. Potom som povedala dr ze moc nebude, ked tak moze skúsiť ona...

simona92101
27. sep 2022

@natdomi mne ukazala sestricka taky figel na odber mocu.predtym dobre naliat s tekutinami,potom postavit do vane,pustit vodu,a hubkou alebo tamponikom umyvat okolo šušky,a mat po ruke plastovy poharik na zachytenie mocu.drzim palce

natdomi
autor
27. sep 2022

@simca06022011 aj ja už vymýšľam všetko možné v noci mi vôbec necikala ráno o pól 6 som ju zobudila dala na nočník a pekne sa vycikala tak hneď som aj doktorke zaniesla moč len proste vycikala sa ešte o 10 a od vtedy ešte necikala tak som zvedavá myslím si že má močové cesty ale neplače už ani nič a veľa vody vypije. Ďakujem za radu v piatok musíme tiež moc zaniesť tak budem tak 😊

natdomi
autor
27. sep 2022

@simca06022011 vôbec mi do tých sačkov nechce plače vytrhla mi to 😊

natdomi
autor
27. sep 2022

@simona92101 ďakujem 😊

natdomi
autor
27. sep 2022

@mimka2019 no ona sa mi na to zobudila to bolo jedno či tvrdo spala či nie ale proste nevycika sa mi ani do toho. Skúšala som už hocijaké finty ale som rada že dnes som už chytila som zvedavá na zajtrajšieho výsledky. Ďakujem

simca06022011
27. sep 2022

@simona92101 toto by si moja nikdy nedala robit 😂

simca06022011
27. sep 2022

@simona92101 podla mna ak by mala zapal tak by cikala vela, ale teda neviem no... Zvykne vtedy aj zapachat moc. Uvidis☺️ trápenie je to s tymi krpcami. Vacsej uz som dala pasik na testovanie a nechala nech mi ho ocika a bol pokoj🤦🏻‍♀️

simona92101
27. sep 2022

@simca06022011 preco?ved v ramci kupania,napustit trosku vodu,nahadzat hracky a pustit prud vody a hubkou umyvat.mne sa vzdy dcerka aj bez toho umyvania docikala do vane

scorpionflower1
27. sep 2022

@simona92101 a tebe dieta vydrzalo stat vo vani? Mne ani 5 sekund 😀

simca06022011
27. sep 2022

@simona92101 no lebo mne si nedá pisuru suchat ani hubkou ani tamponikom a duplom po stojacky.... a v momente ako by uvidela ze idem s nejakým poharom by bolo po pokuse... Este keby som ju na motivovala nech sa sama do pohára vycika ok, ale to sa mi nepodarilo 🤦🏻‍♀️ našťastie tieto problémy su fuc, teraz su tu horšie 😂

scorpionflower1
27. sep 2022

@natdomi nie si v tomto sama. Ja som 1x dcere odobrala moč, ked mala 2 r. 9 mes. Dovtedy ani zaboha. Vyskusala som vsetko, nic nefungovalo. Ale my sme to potrebovali len na preventivky. Na nocniku neobsedi? Pije dost? Mojej som odobrala tak, ze.som vystriekala serblik alkoholovou dezinfekciou a vycikala sa, ale uz bola vtedy odplienkovana.

natdomi
autor
28. sep 2022

@scorpionflower1 naša cika pekne ale ako mala tie antiobitika vôbec hrôza. Pije dosť. Obsadí. Hrozné je to odobrať moč takej malej.