Škôlkarske choroby

lely1234
5. mar 2024

Ahojte, chcem sa vás spýtať ako to bolo u vás. Viem že prvý rok v škôlke čo sa týka chorôb je ťažký . Do 3 rokov sme boli prevažne stále zdravý. Od nástupu do škôlky sme permanentne chorý a doma. Len chcem vedieť či to bol priebeh aj y vás ten prvý rok ťažší a potom tie ďalšie už bol viac v škôlke ako doma? Ďakujem 🙂

marianarem
5. mar 2024

@lely1234 Moj chodi do skolky uz rok a pol. Prvy polrok bol doma v podstate stale, prestavky boli 2-4 dni, priebehy chorob 2-4 tyzdne. Potom sme ho zacali davat len na doobedia, to kusok pomohlo, bol tak 1/3 v skolke a 2/3 doma. Teraz je to tak pol na pol by som povedala, stale je chory casto, ale su tam dlhsie pauzy a priebehy o nieco kratsie.

mimi3008
6. mar 2024

Syn mal v auguste 4 roky, v septembri nastupil do skolky prvy raz. September a oktober bol s chorobami ako tak v pohode, ale v novembri bol v skolke 5x, v decembri 3x, v januari 0x (ale nie kvoli chorobe, tam ani chory vlastne nebol, ale aj sme boli 2 tyzdne odcestovani, aj som ho nechala doma, aby sa nenakazil, lebo mal mat uz asi na 5x presunute ockovanie, aj nejake vysetrenia mal atd...), vo februari bol 5x, potom mal 2 tyzene zapal priedusiek, potom boli jarne prazdniny a teraz v pondelok mal ist konecne po 3 tyzdnoch do skolky a z nedele na pondelok dostal horucky, nic mu nie je, ani uz neteplotuje, tak uz hadam konecme pojde. Nastastie som este doma na RD s mladsim, na jesen nastupujem do prace, tak som zvedava, ake to bude...

miadi
6. mar 2024

U nas to tak Nebolo . Dcera nebyvala chora ani pred skolkou ani pocas skolky . Ani syn Nebol chory do 2r dovtedy ani sopel nikdy nemal .. prva choroba bol covid ale bezpriznakovy no potom mal sople.. dcera vymeskala v skolke Mozno 3dni. Prvy x mala horucku ked mala 7r. Ale aj to tak ze len jednu noc a potom
Bola ok..Raz v lete cez prazdniny mali rotavirus z aquaparku., u nas dost frci brokolica. A su dost otuzilci. Ale ked ta potesi Ja som bola dost chorlave decko na zske kazdy rok som vymeskala cca mesiac. Mala som laringytidu ale v puberte sa to zmenilo a v dospelosti som chora tak raz za 10r,

letfenixa
6. mar 2024

Syn chodil do škôlky 4 roky, chorý bol stále. Teraz je prvák, mal najviac vymeskanych hodin z triedy a zrejme ho neminie výber mandlí, tak uvidim, aké to bude potom.

ikonica
6. mar 2024

Tiez som si myslela, ze druhy rok uz bude lepsi. Ale kdeze. Mam pocit, ze tento druhy je este horsi. Od septembra bola v akolke len 33 dni 😑 este rok budem doma, ale potom ide do skolky aj mladsia a ja do prace... To bude masaker 🙈😁

lb1984
6. mar 2024

@lely1234 naša v škôlke bola chora celý čas 2 dní škôlka 2-3 týždne doma, najhorší je pre nás januar-februar. Chodila aj na imuno žiadny problém s imunitou nemá. Pravdepodobne tam mali bacilonosica. Moraxellu mala stále, sem tam.nejaky virus ale priebeh choroby bol vždy rovnaký. Jedine co by som na svojom spravani zmenila by bolo žeby som ju do tej škôlky dávala aj keby mala sopliky a nenechavala ju na dolieceni tak dlho. Jedine co som tým dosiahla bolo ze mala v škôlke za celé 3 roky poriadne ani nebola a teraz všetko opäť chytame ale v 1. roč ZS a tie choroby tu sú horšie.

milanemila
6. mar 2024

Moja nastupila v july do jasliciek ako 1,5 rocna a 1x bola chora na konci novembra. Potom pocas toho dalsieho roka 3x a dalsi polrok vobec.
Teraz je od juna v skolke a je toho trosku viac. Velmi zalezi aj od rodicov, ci chore dieta poslu ignorantsky do skolky a ono nakazi ostatnych, rovnako aj od toho ci funguje ranny filter 🤷🏼‍♀️
Aj napriek skolke mam malu menej choru ako kamoska syna, kt do skolky ani nechodi. Co je mi ale luto, ze mame babo a to schytava aj tieto skolkarske veci. Pri prvej som toto nepoznala, lebo 1x bola realne chora az vyse 1,5 rocna v tych jaslickach.

lely1234
autor
6. mar 2024

@milanemila jj no u nás tiež tak. Mladší syn nechodí ešte do škôlky ale všetko schytava od neho. Toto na Tom najhoršie. No tak ako verím v to že niekto ako píšete ignorantsky nepošle prepanakrala choré dieťa do školky :0

kris_tin257
6. mar 2024

Môj syn začal chodiť do škôlky v 2 rokoch, prvýkrát ochorel týždeň pred nástupom čiže v 2 rokoch. Momentálne má 4,5 a s chorobnosťou je to úplne rovnaké ako keď nastúpil a mal 2 roky. Aj teraz je doma

tana85
6. mar 2024

@lely1234 nechcem strasit, ale od skolky az do 1.triedy ZS, neustale chora dcera, vsetko sa na nu nalepilo a moraxella jej uplne infikovala nosnu mandlu, ze musela ist von. mali sme nestastie na par rodicov, co posielali deti so zelenymi soplami a nejak si vybavili papier od alergo, ze to ma len alergiu a je zdrava...my sme preliecili 2 tyzdne a dieta vydrzalo v skolke 3-4 dni a dokola. syn chodi do predskollskej triedy a asi su rodicia ini, ale nenosi odtial skoro nic, vacsinou sa nakazi od dcery, co dovlecie zo skoly

tana85
6. mar 2024

@letfenixa vyberte cim skor. my sme vahali, dcera mala 300 hodin vymeskanych v 1 triede a odkedy je mandla vonku, tak aj ked je chora (akoze, stale ma tych 150 vynechanych), tak to ma ovela lahsi priebeh, uz ziadne vysoke horucky a nekonciace sople

cookie29
6. mar 2024

@lely1234 co je definicia choreho dietata? To je jedna vec. Lebo ked pozries diskusie, tak dietatko so soplikom, bez teplot a inych priznakov je pre niekoho chore a pre ineho zdrave. Druha vec je, ze vacsina chorob je infekcnych uz pred vypuknutim prvych priznakov. Napriklad take kiahne 48hodin pred.

Moje dieta za 3 roky skolky vymeskalo tyzden, ked malo Covid a povinnu izolaciu. Ani o hodinu viac. ALE... nezijem na SK, male bolo v jaslickach a tam bezne beru aj "chore" deticky, pokial nemaju horucku, ale ani kiahne nikto neriesi. Cize imunita je uz vybudovana, co nie je pripad na Slovensku. Inak celkom by ma zaujimalo, ako su na tom deticky, co maju doma starsieho surodenca, co nosil choroby zo skolky, ci aj ony su potom take chorlave v skolkach, alebo menej.

mimi3008
6. mar 2024

@lely1234 no ver tomu, ze to tak robia. Aj ja poznam jednu dotycnu, ktora skolkara posle do skolky tak, ze mu da pokyny, nech sa snazi nekaslat a nech si priebezne utiera sopel, aby si to ucitelka nevsimla a to je pri tom doma na RD s mladsim deckom. To je typ, ze pride na navstevu, a az pocas navstevy povie, ze v aute syn mal zvysenu teplotu a az neskor prizna, ze ta akoze zvysena teplota bola cez 39. A predsa pridu na navstevu ku inym detom v takom stave