Škôlkar má 10 týždňov kašeľ

22. dec 2021

Ahojte. Malý ma kašeľ 10 týždňov, už vyskúšal rôzne sirupy vrátane solmucola, mucosolvana, má hlienovity vlhky kasel a nic nezabralo. Potom som mu dlhšie asi tri týždne nič nedávala, že možno to prejde samo. Teraz mu robili výter z nosa a hrdla boli negatívne. Krv tiež negatívna. Je to zúfalstvo. Neviete aká môže byt príčina toho kasla a ako ho konečne vyliečiť? Ďakujem za všetky odpovede 🤗 a prosím nepíšte mi, že som neschopná alebo niečo také, snažím sa no stále neúspešne. U lekárky sme boli x krát a dýchanie ma tiež čisté, nevidí tam zapal priedušiek alebo niečo podobné.

autor
22. dec 2021

Väčšinou kašle ráno po zobudeni a niekedy aj vnoci a počas dňa skoro vôbec.

fiafia
22. dec 2021

Alergie? Suchy vzduch? Ja napríklad kašlem keď ma páli zaha. Keď si nedám pozor tak aj denne. Určite sa nedať odbiť. Denný kašeľ a tak dlho má nejaký dôvod len ho treba nájsť.

stanulienkat
22. dec 2021

Reflux, zaludocna kyselina. Nemusi mat ani bolesti bruska. Vylucit cokoladu, sladkosti, male porcie,posledne jedlo 3 hod pred spanim, vyvyseny vankus.

stanulienkat
22. dec 2021

Vysvetlovalo by to ranny a nocny kasel.

nika1971
22. dec 2021

alergia

nerko
22. dec 2021

Mykoplazmy, chlamydie, astma, alergie, hlavne na roztoce. Doplnit vysetrenia.

lucka_ke
22. dec 2021

vyzerá to na reflux, syn sa s tým tiež trápil - na alergológii ste už boli? môj má aj intoleranciu na laktózu a histamín, čo spôsobuje zahlienenie

laura164
22. dec 2021

Alergie, preplachovat nos s morskou vodou Sterimar alebo physiomer čo majú ten sosak, ja dcére preplachujem ráno a večer, kvôli alergiam a je to oveľa lepšie, je aj menej chorá zo škôlky

autor
22. dec 2021

@lucka_ke neboli sme ešte na alergologii, môžeme vyskúšať, dakujem za tip

babatkoo
22. dec 2021

Reflux?? Na gastre ste neboli? Ja som tym trpela. Suchy drazdivy kasel a problem bol reflux - zaha

autor
22. dec 2021

@babatkoo na gastre sme ešte neboli, doktorka nás tam ešte neposlala a ma vlhky kasel nie suchý.

rejka7
22. dec 2021

Dcéra kaslala,CRP v norme bez teploty, posluch cez stetoskop Ok, pre istotu RTG a bol tam zápal pľúc virusovy.

autor
22. dec 2021

@rejka7 ved to chcem doktorke navrhnúť nech ho pošle na rengen pľúc a ďakujem

nikpa
22. dec 2021

Už dávno mal byť spravený rontgen hrudníka

autor
22. dec 2021

@nikpa ja viem budem na tom trvať a ďakujem!

evkaor
22. dec 2021

Odber krvi, ster z hrdla. O to by som žiadala... Mali sme podobný problém, nočný kasel nás dosť trápil, až zo steru prišli na to. Nasadili vhodné atb a kašeľ zmizol...

zuzike123
22. dec 2021

S takymto "negat" nalezom vas uz mala davno poslat kade-tade, my sme boli najskor na ORL, potom na plucnom, a v hre bola aj alergologia, ale nastastie na plucnom poriesili, poslali na rtg pluc a nasadili kortikoidovy inhalacny sprej, po tyzdni bolo konecne po kasli.

lusi89
22. dec 2021

Syn kasle od kedy nastupil do skolky, posledny mesiac a pol som ho do skolky uz nedala, len sa to zhorsovalo, dychanie ciste, vytery ok, nakoniec na alergologii zistili alergiu na plesne a na gastre celiakiu, histaminovu a laktozovu intoleranciu, vraj po vysadeni lepku a laktozy by sa mal zbavit aj kasla… 🤷🏻‍♀️

didi2102
22. dec 2021

Je to síce iné a neverím žeby to nevidela ale ja som teraz kašľala 4tyzdne a tak som šla ku dr,kašeľ som mala najprv suchý a potom mokrý vykasliavaci,dr povedal že.mam zatekajuce zelené hlieny,chytene dutiny a mám ATB,nemala som nádchu horúčku absolútne nič iné

loginexistuje
22. dec 2021

plesne v dome ?

autor
22. dec 2021

@lusi89 fuha neviem si to predstaviť žeby môj syn by mal toto..no všetko je možné, ďakujem vyskúšame.

autor
22. dec 2021

@loginexistuje nemáme bývame v byte

loginexistuje
22. dec 2021

aj v byte mozu byt skuste odtiahnut postel skrinu skontroluj pre istotu pripadne odmerajte vlhkost v byte

autor
22. dec 2021

@loginexistuje mame vstavaný nábytok v celom byte a nedá sa odtiahnuť

magdalenal
22. dec 2021

My mame to iste, nasa ma 5, a posledne tyzdne bola tyzden v skolke, tyzden doma. Vsetko ma v potiadku, sucho doma nemame, aletgici sme obaja s mabzelom, tak to ma tiez po nas.. Boli sme na ORL a nosnu mandlu ma velku, tak sme zistili cim to je... aj DR vravela, ze kasel ma zo zatekajucich soplov. Zakasle rano, a po obednom spanku a kd reve 🙂 inak je uplne OK. Dr bam dala erdomed a lepsie ma teraz kasel... ked sa uvolni trochu nemicnica u nas pojdeme vybrat mandlu... drzte sa a uzivajte sviatky

misulka1989
22. dec 2021

@rejka7 presne toto aj u nas, az rtg odhalil zapal pluc, a to mal kasel iba sporadicky (parkrat za den vlho zakaslal), ale dlhodoby

annamivo
22. dec 2021

Skúste ORL, náš syn tiež kašeľ len ráno a noc. Nechrape náhodou, v noci dýcha nosom či ústami? Nám takto zistili nosnú mandľu veľmi veľkú. Dr mu tiež dávala rôzne sirupy, hrdlo čisté.

autor
22. dec 2021

@misulka1989 a potom vám dali antibiotika keď zistili ze mate zápal pľúc?

autor
22. dec 2021

@annamivo chrapal zo začiatku, potom to prestalo. Dýcha vnoci ústami a ťažšie sa mu dýcha.

misulka1989
22. dec 2021

ano, myslim, ze 10dnove, teraz si nespomeniem na nazov, po nich to prestalo