Škôlka a častá choroba

lienkavax
19. okt 2023

Ahojte maminy. Synček prvák v škôlke je neustále chorý. 3 dni v škôlke, 5 dní doma chorý 😔. Sopel, kašel...Viem, že u malých detí to je 'normálne' ked nastúpia do škôlky, že sú choré, ale zas takto často 🤷‍♀️? Je to normálne ? Dávame vitamíny C, D, Imunoglukan. Máte niečo overené na posilnenie imunity ? Už som z toho na nervy...
Prosím poradte 🙏. Vďaka 🤗

anjelicek26
19. okt 2023

U vela deti to bohuzial tak je... september-november je kriticky, tocia sople bronchitidy kasle do radu.... prvy kontakt s virusmi a bacilmi a to v intenzivnej miere po nastupe do skolky... imunitu malokedy nejako posilnis musi sa to "naucit", niekto ma uz skvelu vrodenu, iny sa trapi ako vy... podla mna robis dost, viac sa neda.

bublinka1426
19. okt 2023

ano je to zial normalne. buduje sa imunita.

lienkavax
autor
19. okt 2023

@anjelicek26 ďakujem pekne 🤗. Ach, tak asi sa len zaťať a vydržať...

slavomira236
19. okt 2023

@lienkavax mij bol 4-5 dni v skolke 3tyzdne domaba tak dookola prvy rok a to isiel ako skoro 4rocny dovtedy chiry nebol skotka atb skoro kazdy mesiac

beata_k
19. okt 2023

@lienkavax Ano, je to normalne. A takto to pojde az do aprila. Treba si zvykat.😐

katkaseiner
19. okt 2023

moja byvala 3 dni v skolke a 3 tyzdne doma 2 roky po sebe od oktobra do konca apríla. Syn sa narodil v tom case, vsetkym si s dcerou presiel a teda jeho skolkarske zaciatky boli ovela lepsie...len teda do jeho 3 rokov sne sa medzi oktobrom a koncom aprila nikdy nikam nedostali kvoli chorobe

ninakajka
19. okt 2023

@lienkavax nas syn chodi uz treti rok do skolky a stale 3-5dni v skolke a 2 tyzdne doma, teraz momentalne jenuz treti tyzden doma, lebo sme spravili rekord a bol v skolke 8 dni.
Vyskusali sme vselico na imunitu, vselijake vitaminy, nic nezabera. Presiel aj imunologiou, na kozi mu vysla alergia na srst, z krvi mu nic nevyslo, takze nikto nic neriesi. Takze predpokladam, ak niektora pani ucitelka alebo spoluziak ma psa/macku/zajaca a stretnu sa so synom, tak syn ochorie. Stale sa mi to potvrdzuje, nakolko syn nemava teploty, iba zapchaty nos a cervene oci, zo zapchateho nosu potom kasel.
Naopak dcera ked bola mala a zscala chodit do skolky, presla si prvy rok chorobami a bol pokoj.

lienkavax
autor
19. okt 2023

@slavomira236 no veď, dokedy bol doma tak bol chorý tak 2x do roka. Doteraz žiadne atb, a teraz s nástupom do škôlky to začalo..

lienkavax
autor
19. okt 2023

@katkaseiner ufff, tak to nás čaká ešte dlhý boj 😔. Ďakujem 🤗

mooonika1975
19. okt 2023

to nielen deti , tie učiteľky čo sú tam, sú tiež večne choré od deti, u nás ešte aj kuchárky, v jednom kuse . V škôlke je to tak stále

lienkavax
autor
19. okt 2023

@ninakajka no, my sme mal rekord 5 dní v škôlke 😔.
Tak uvidím, čo nás ešte čaká. Naprd je ale aj to, že mám nastúpiť do novej práce a teda neviem, ako toto dáme...Ďakujem 🤗

jesenzima
19. okt 2023

@lienkavax je to normálne, ja som prvy rok škôlky prerevala, tie choroby a v takom množstve, čo dcéra nosila domov, a mladší mal vtedy pár mesiacov, všetko chytil .. hrôza. Ale teraz, neboli chorí už ani nepamätám... držím palce. A ešte teda z vlastnej skúsenosti, žiadne vitamíny nepomohli, škoda peňazí ...

lienkavax
autor
19. okt 2023

@jesenzima och, to ste mali teda určite ťažké 😔. My súrodenca nemáme, ale teda hrôza tiež. Tak dúfam, že nejak to dáme...Ďakujem a budte zdraví 😊.

jankalukasova
19. okt 2023

@lienkavax normalka.. ale u nás výrazne pomohol nosný sprej panaviral, pred škôlkou a hneď po príchode domov.

jaskolka
19. okt 2023

@lienkavax je to tak, deti v škôlke jednoducho bývajú oveľa viac choré.. Je to obdobie, hlavne tetsz na jeseň, a kontakt s úplne inými "bacilmi" ako mali doteraz.
Inak jedna doktorka na to mala takú veľmi pri značnú vetu -
"Dieťa vo veku 3-4-rokov je skrátka sopliak." To vôbec nemyslela ako urážku, len skonštatovala fakt, ze sople a celkovo respiračné choroby sú typické hlavne pre takéto"staré "deti.
Jedine podporiť imunitu, vitamíny, ale deti si to musia jedným slovom odskakat.

ninakajka
19. okt 2023

@jankalukasova nam teraz pani doktorka z ORL, tiez doporucila Panaviral tak uvidime, ci sa to zlepsi. Ako dlho ste ho prosim davali, ci zakazdym ked islo dietatko do skolky a ked prislo zo skolky? Dakujem

jankalukasova
19. okt 2023

@ninakajka dlhodobo... Jeseň a zimu vlastne stále. Potom tak, že cez weekend nie. Čiže 5 dní v týždni ráno a poobede. Jasné, že sa stálo, že sme zabudli ale tým, že sa užíval pravidelne, tak to nebol problém.

zojeva
19. okt 2023

ako hovorí naša pediatrička ,,vydržať,, a mňa ide z toho poraziť :D malý má 3 roky od 1 roka v jasliach...a chorý je nonstop max týždeň v škôlke...na imunológii má všetko ok..takže ževraj je proste taký chorľavý a to som skúsila od kolostra cez imunoglukán, omega, všetko čo je na trhu aj nie je :D ale sú preparáty, ktoré sa mi zdá, že pomáhajú aspoň trochu

letfenixa
19. okt 2023

@lienkavax náš syn bol počas 4 rokov škôlky skoro stále doma kvôli chorobe. Ale myslím, že veľkým podielom bola jeho psychická nepohoda v škôlke. Boli sme aj alergologii-imunologii a nezistili žiadny deficit. Pokiaľ ide o preparáty, využíval všetko od A do Z.

zorkahorka
19. okt 2023

Za 6 tyzdnov ho mam uz 4krat doma. Prvykrat vydrzal v skolke 2 tyzdne, potom vzdy len 3 dni. Aktualne je doma zdravy, lebo hyguena zatvorila skolku. Doposial bol sice niekolko dni doma, ale nastastie ani raz nic vazne. Este "chory" nebol. Starsi syn mi chodil domov so soplami a kaslom, tento mladsi bol zatial doma kvoli 1 dnu grcaciek, 3 dni kvoli slabemu prechladnutiu, ktore rychlo odznelo, 3 dnom teploty bez inych prinakov a 2 dni kvoli podozreniu uciteliek, ze je chory a nic mu nebolo. Asi ma lepsiu imunitu kvoli starsiemu bratovi, ktory maval silnejsie priznaky. Ale dopujem ho imuniglokanom, davam c, d, b a kazde rano striekam morsku vodu. Som zvedava, co pride so silnejsou zimou.

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkahvh
19. okt 2023

ano, bude chory dokola, lepsi pripad, ked bude chory len on, ten horsi, ked budes chora aj ty - on soplik, ty umieras 🙂 Ja som od mojich deti chytila vsetko, co existuje a po nastupe do prace s tou nalozou od deti uz uplne vsetko - plucne chlamydie, mononukleozu, cierny kasel - vsetko co preslo mestom, vazne. Sople boli banalita, nestali ani za rec.
Vsetko budes skusat na podporu imunity a bud to bude placebo, ale pomoze na chvilu a potom zas nieco ine pride.
Horsie to bude s tou pracou, budes chybas skratka, vyberies si vsetko 7 x P pre seba, 7 x P pre dieta, OCR, tvoja PN, dovolenka, minies vsetko a plus muz musi nastupit. Ale to je len obdobie a prejde to - dieta musi byt chore, aby bolo po cely zvysok zivota zdrave - hovoril jeden mudry doktor v nemocnici 🙂

martinka13
19. okt 2023

Ano, normálne. U nás to takto pri staršom trvalo cca 7 mesiacov. Pri mladšej dcére to bolo lepšie.

zuzkaa1991
19. okt 2023

@lienkavax my sme s tym presli my sme vydrzali 1 2 dni v skolke a 2 týždne doma....teraz ma 5.5r v lete sme dali po dllhej dobe vonku nosne mandle a klop klop drzime sa mesiac...je pravda ze musi dieta dozriet vyrast...vyskusala.som za 4r všetko mozne nam.nic nezabralo

marzii35
19. okt 2023

@lienkavax to mate ešte dobre. Moj je v škôlke uz treti rok a chodi tak ze 5dni v škôlke a 3 týždne doma. A takisto do 3 rokov nemal ani jeden jediny raz atb. Takže si povedz ze ste na tom este dobre. Minuly rok som počítala a dokopy za cely rok tam bol 2 mesiace z 10 😊

kacena2022
19. okt 2023

Môj synček chodí do škôlky druhý rok,za minuly rok bol chorý 5 krát býval doma 3 až 5 dní.Tento rok chodí od septembra stále.Nikdy som mu nič nedávala na imunitu.Ale chodíme von za kazdeho počasia či prší alebo mrzne,doma neprekurujeme ani ho neobliekam do x vrstiev.Verim tomu že toto pomáha.

mima172
19. okt 2023

@lienkavax Juj, ako ti len rozumiem. Tiež mam malú prvý rok v škôlke a už tretí krát doma. Vydrží max 5 dní a potom 10-14 dní doma. Aktuálne je zasa doma už od minulej stredy. Dávam to čo ty + omegy, veľa využívame esenciálne oleje (tie jej pekne zaberajú pri sopľoch) a dnes idem vziať do lekárne objednaný inhalator. Do neho vkladám veľké nádeje, tak snaaaaď 🙏 Ja som ani do prace nenastúpila, veď toto by mi netolerovali nikde 😔

hnikoletah
19. okt 2023

Minulý rok boli obaja škôlkari každy mesiac chorý...ale v lete som im začala dávať...kolostrum Delta jahodové,C,D, a probiotiká... každé ráno toto nalačno a zatiaľ sa držia.

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkalibka
20. okt 2023

Ahojte
U nas je to úplne podobne syn 3r nastupil v septembri do škôlky,prvy tyzden bol tam a druhy uz to došlo horúčka, sople,kašeľ...bol doma týždeň, nastupil opäť do škôlky bol tam 3dni a zas horúčka, sopel,kašeľ a tak to idee do dnešného dňa staale dookola...CRP negativne,vo vyteroch bežný skolkarsky bacil "moraxela",dychanie čisté, hrdlo v norme...proste časté infekcie dýchacích ciest,lekar povedal ze s tym nič neurobime,tym si dieta proste musi prejsť, ATB je nezmysel kedze pride do kolektivu a je v tom opäť, to by ich mohol brat kazdy mesiac...takze len cakat a dufat ze to rychlo skonci, inhalovanie ze je fajn povedal ale ostatne vitaminy a hovadiny ze to je skoda penazi...a ma asi pravdu lebo so staršim bol ten isty problem ked nastupil do škôlky a to tam nastupoval 1krat 4.5rocny....vyskusali sme vsetko a nepomohlo nic...len to prečkať....teraz uz chodi do školy a je to lepsie ked aj ochorie trva to 2dni a je okej....s mladším to musime asi preskakat tiez..aj ked som s toho uz unavená zufala a vhodná na psychiatriu😅