Skolióza u 6ročnej

tara172
21. aug 2018

Ahojte mojej 6 ročnej dcérke zistili skoliozu poraďte či je vhodné pre ňu cvičiť smsystem. ...

benit
21. aug 2018

@tara172 moji chodia cvicit na polikliniku rehabilitscne pracovnicky da im venuju individualne a ucia ich cvicit cviky.

tara172
autor
21. aug 2018

@benit cvičia systém ak áno pomáha im to ...

karamellka1
21. aug 2018

Najviac pomáha plávanie. A samozrejme špeciálne cviky, ktoré naučia rehabilitačné sestry.

tara172
autor
21. aug 2018

No cviky ktoré nas naučili na rehabilitácii nám nepomohli skolioza sa zhoršila z 21°na 26°okamžite dostala korzet na23 hod denne

benit
21. aug 2018

@tara172 zatial chodia druhy tyzden. Neviem posudit ci pomsha. Kazali aj plavat.

lindusss2016
21. aug 2018

@tara172 moja svokra precvicuje a chodia jej tam aj decka so skoliozou

tara172
autor
21. aug 2018

@benit učia ich 12 základných cvikov alebo im vybrali nejaké špeciálne na skoliozu.a pri podsadzani panvy nemáš pocit že im to viac vykrivuje chrbatik lebo mojej áno

tara172
autor
21. aug 2018

@lindusss2016 aké majú deti výsledky

benit
21. aug 2018

@tara172 toto netusim . Dcera ma 16 a maly skoro 12. Mne nic nevysvetlovali. Pracuju uz s nimi su velky. Doma cvicia spolu. Mne len ukazoval reh.lekar ked ich vysetrival ako maju skratene nohu a nieco z bedrovym klbom a lopstky a tieto cviky by im msli pomoct.My sme malu riesili ked mala 6. Chodila na take spolocne cvicenia kde bolo 10 deti a pani za plachtou pri pc im diktovala co maju robit. Nikto ich nekontroloval a nam nevysvetlil ako to ma byt spravne len nam strcili taky letsk s cvikmi do ruky na doma.moja detska to neriesila. Dostali sme sa k neurologicke a ta ich odporucila a detskarka este zduta.

tara172
autor
21. aug 2018

Ja som si to všimla keď som dcérku nechala cvičiť od pasa holú pretože keď snou cvičí lektorka nosi lambadu

kacena4
21. aug 2018

ahojko ja cvicim sm system 2 roky mne velmi pomaha aj dcere tiez nosi korzet a nezhorsuje sa jej skolioza vdaka Bohu no uz tak nerastie. skolioza sa jej zhorsuje rastom nie cvicenim. ako bude prudko rast tak sa jej aj bude zhorsovat ak nebude dodrziavat rehabilitacny probram a pravidelne cvicit urcite by som zrusila pc, sedenie pri telke pozrela na to na com sedi pri uceni doma i v skole a vymenila stolicky napr. za fitlopty a pod. hoci aj na 1/2vicne take co sa davaju na stolicky...tu nejde len o samotne cvicenie na 10-20min co si odcvici ale aj o cely rehabilitacny program na celych 24hod denne korzet ju neudrzi vzpriamenu ak ona nebude sa snazit byt vzpriamena ma len 6r a je vo vyvine. drzim vam palceky nech sa to lepsi a nie je to na operaciu. drzite sa

tara172
autor
21. aug 2018

@kacena4 ďakujem aj vám držím palce cvičíte len 12 základných cvikov

kacena4
21. aug 2018

@tara172 nie len 6 nie na kolenach nezvladame kedze mame aj vyskocene a prasknute platnicky ☹

tara172
autor
21. aug 2018

@kacena4 my cvičíme už 2 mesiac pozname zatial len 8 cvikov ale strašne ma trápi keď podzadza panvu hlavne keď cvičí na kolenach strašne jej to ešte viac vykrivuje chrbatik

lindusss2016
21. aug 2018

@tara172 to uz ti neviem povedat, ona s tym zacala len v decembri minuleho roku, ale vravela, ze tam ma.vela takych deciek a ze je o to.zaujem, nejak som s nou neriesila, ci to zabera, ale hadam, ze ano, ked tam tie decka stale chodia

akab
21. aug 2018

@tara172 moja dostala teraz 2. korzet. Má skoro 10. Nosili sme poctivo prvý, aj sme denne cvičili a zhorsilo sa aj tak o 3 stupne. Opäť sme chodili na rehab. cvicenia, tam sa pýtali, na čo nás poslali, keď vie vsetko naspamäť a zvláda to lepšie ako väčšie deti. Chodíme aj na riadené plavanie.
No aby toho nebolo málo, zistili aj synovi kratšiu nozku, tiez mu padá panva, oslabene svaly, takze chodím na tie cvicenia aj s nim. O tých SM cvičeniach som počula, musím zistiť, či sú v okoli, ale vraj to musí robiť ozaj odborník, aby viac neuskodil.

tina1979
21. aug 2018

Pridam sa. Tiez vidim, ze syn zacina mat skoliozu.

koniarova
22. aug 2018

Aj ja sa pridám, aj môj syn má skoliózu.

akab
22. aug 2018

@tara172 ešte som chcela napísať, že máme 20 cvikov. Vždy si nahravam ukážku s popisom na video aby sme niečo nezabudli alebo nerobili.zle.

marcelatje
22. aug 2018

Moja dcera ma skoliozu a je hypermobilna. Na rehabilitacii sme boli 2x, trvalo to vzdy asi 25 minut. Ukazali nam zakladne cviky na posilnovanie brusneho a chrbtoveho svalstva. Pravidelne chodime plavat a dcere velmi pomaha jazdenie na koni.

elizita
22. aug 2018

Ahoj, ja mam odmalicka skoliozu asom hypermobilna. S plavanim ktore mi najviac pomahalo som musela skoncit pre castu chorobnost. Potom mi najviac pomohlo naozaj pravidelne cvicenie cvikov, ktore boli presne site na mna. Dochadzala som uz neviem ci pol roka alebo rok kazdy pondelok do Bratislavy na Zahradnicku ul, kde sa mi venovala cvicitelka a presne ona so mnou cvicila cviky na moju esovitu skoliozu a dohliadala aby som to robila spravne. Potom som doma cvicilla 4x tyzdenne po pol hodine. Ked som prestala cvicit, zase sa mi to zhorsilo. Zial som nemala sebazaprenie a moja mama nervy na mna. Na tej Zahradnickej som bola aj na 2tyzdne na takom lieceni, kde sme okrem cvicenia mali aj cviky v bazene. Ale pokrok po poctivom cviceni bol az neuveritelny.

dadulala
22. aug 2018

Ahoj, maj starsi syn tera z 13 r ma skoliozu, hranicilo to s korzetom, ale nasa lekarka hovori ze zavretim do korzetu by nic nevyriesila.Tak na rehabilitacnom nas naucili subor cvikov a cvicili sme fakt poctivo skoro kazdy den.Po pol roku krasne zlepsenie.U nas je problem rychly rast uz teraz ma 174 cm a korzet stale hrozi, vzdy sa bojim kontroly.Zatial to drzime cvicenim, aj ked teraz uz nie tak poctivo...Inak od 6 tich rokov aktivne 4 roky plaval v sportovom klube, makacka riadna a chrbtu to aj tak nepomohlo..sm system ucia az starsie deti, aj moj v 11 tich mal problem udrzat sa v tej spravnej polohe.Ani ho to rehabilitacna nechcela ucit..ze ked bude starsi..

tara172
autor
22. aug 2018

Aj ja som dcérke našla súkromnú fyzioterapeutku ktorá ju každý týždeň tejpuje a pridala jej zopar cvikov a či to pomôže uvidíme pri kontrole lebo ja nevidím žiadnu zmenu ale zato ona tvrdí že to ma lepšie

kandrea
17. mar 2022

@akab prosím vás pomohlo cvičenie? Upravila sa synovi nozicka?

akab
19. mar 2022

@kandrea nie, neupravila.

syrah
15. jún 2023

Moja dcéra má tiež skoliozu a spomenula som si, že pri pôrode ju pôrodné sestry nasilu vytláčali z brucha. Napadlo mi, či to môže mať súvis. Je tu niekto s podobnou situáciou?