Skolióza u 11,5 ročného dievčaťa - uhol až 29 stupňov

evina34
23. nov 2021

Ahojte, chcem sa opýtať mamičiek, ktoré majú skúsenosti. Pred rokom sme boli u ortopéda, skolioza tam ešte nebola, len vadne drzanie tela. Teraz po roku sme boli na kontrole /dcéra za ten rok strasne narastla a uz to tam vyskočilo s obrovským uhlom/ . Moj manzel ma prísernú skoliozu, a bolo mi povedané, že je to vraj dedičné. Máme predpísané rehabilitacie + bude nutný aj korzet. Pomohlo niekomu to nosenie korzetu? Ako to deti znášali? Mozte mi dat nejaké odporúčania na nejaké fakt dobré cviky? Pritom je dcéra športovkyňa, majú tréningy 3 x do týždňa /in-line korčulovanie/ . Doktorka mi povedala, že tam je aj nárok na kúpelnu liečbu. Takéto deti tam idú samé? Ci niekto s rodiny pôjde s nou a ten si to zaplatí? Máte skúsenosti? Ďakujem za rady

gemerka17
23. nov 2021

@evina34 Jednoznačne treba zaplatiť fyzioterapeuta, ktorý učí SM systém a presne da cviky na zakrivenie + doplniť masaze. Pomôže najviac cvičenie. Treba si to odmakat ak nechceš aby tvoja dcéra o pár rokov mala tyče v chrbte. Zistili ste to v hodine dvastej a viete ešte s tým do 18 rokov života niečo robiť.

biem22
23. nov 2021

@evina34 Cvičenie je super vec, avšak mne osobne cvičenie nepomohlo a korzet už vôbec. Ja mám od 13r v chrbtici tyčky, ale nikdy som nepocítila, že by mi to prekážalo v živote, žijem normálny život. Avšak cvičením určite nič nepokazí.
Ja som bola v kúpeľoch s inou diagnózou v 11r a bola som sama 🙂 bolo to super ako tábor 😄.

kacena4
24. nov 2021

ahojko nepanikar do 30stupnov je najlahsia skolioza. neber to tak ze je 0. ludia nemaju rovnu chrbticu maju uste zakryvenie. korzet je super, treba ho nosit poctivo my sme nosili 20-23 hod. nezhorsil sa stav zlepsil o par stupnov. sporty by bolo vhodne upravit nic take kde nemoze fungovat s korzetom. napr priecna flauta je total zly kruzok. nosit do skoly, oslobodit od telocviku chodit na rehabky. drzim palceky. inak ak nebude nisit korzet stav sa mize zhorsit az tak ze ju budu musiet operovat a vkladat kovove tycky

mmoni89
24. nov 2021

@kacena4 prosím ta, myslím ze si z Pezinka ak si dobre pamätám, kam chodíte s deťmi na fyzioterapie? Je v poliklinike alebo niekde inde? Ďakujem

kacena4
24. nov 2021

@mmoni89 na poliklinike hore je super sme spokojny

mmoni89
24. nov 2021

@kacena4 ďakujem pekne

halci
24. nov 2021

@evina34 osobne skusenost nemam ale dcerina fyzioterapeutka mi dopodrobna vyrozpravala, ako v 13tich nosila korzet a musela denno-denne cvicit a to ju zachranilo pred operaciou chrbtice.