Skin-Cap - skúsenosti

melesmeles
11. dec 2013

Ahojte maminky. Pani doktorka nam odporucila Skin-Cap na nase kozne problemy. Trosku som hladala na nete a nasla som aj negativne ohlasy, hlavne co sa tyka zlozenia. 😒 Preto by ma zaujimal Vas nazor a pripadne skusenosti. Dakujem 😉

drobcek26l
11. dec 2013

@melesmeles Ahoj. Ja som atopička, od narodenia mám atopický ekzém a asi keď som mala 18 rokov, odporučila mi moja doktorka tento krém. ja som s ním bola veľmi spokojná. Dávala som si ho vtedy, keď mi už žiadne masti nezaberali, a vždy mi pomohol. je pravda, že bol dosť drahý ale oplatilo sa to. Teraz som ho už dávno nemala kúpený, lebo sa mi to akosi upravilo, že mi stačia normálne mastičky a modrá indulona, ale keby sa to zhorší tak to opäť kúpim

nananka
16. dec 2013

ahoj, dnes mi to prišlo..krém a šampon..dokopy som dala za to 30 eur..tak uvidím..my sme už vyskúšali skoro všetko..sme aj na diéte, aj probiotiká jeme denne..dcéra má silnú alergiu na roztoče a takto sa jej to prejavuje...čo sa týka zloženia..všetko je bordel..keď je obdobie kľudu tak malú natieram kyselinou mliečnou alebo lipobase..

lokilonda
12. okt 2014

My na tento krém nedáme dopustiť, od 4mesiacov sme mali červené fľaky, priam vyžratú kožičku na oboch líčkach, skúšali sme všetko možné, calciový krétm, zinkovú masť, všetko zlé zlé, zhoršovalo sa to a zabral ako tak Imacort, no nemôže sa brať dlho, lebo sú to kortikoidy, takže sme už zúfalí boli a nakoniec sme natrafili cez jednu magistru z lekárne na Skin Cap , potom mi to doporučila i kožná, že áno, je to dobrý krém skúste (lebo ako tak pomáhal ešte Holtov, ale tam Mudr. nejaká zložka znepokojovala, tak sme ho tiež nemohli dlho brať)a skoro som odpadla, keď vďaka Skin Cap 80% zlepšenie prišlo v priebehu 24 hodím, krém bol za 19,95 a spray 24,90. Najprv som to nechcela kúpiť, že toľko peňazí vyhodíme a zas určite nič z toho, ale nakoniec sme to zohnali a dávali sme ráno večer krém, na obed vklepkávali vodičku zo spreja, malá už konečne nevyzerá ako Marfuška a už pri pohľade na ňu konečne mamičky a ľudia neaukajú, lebo to bolo ozaj strašné. Takže toľko naše skúsensoti s týmto krémom 🙂

zuzina27
14. jan 2015

neviete mi poradiť, či sa môže Skin Cap používať aj pre 6 týždňové bábo? lekárka nám chce dať hormon. masť a tej sa trošku zatiaľ stránim....

renesens
3. feb 2017

Ja som tiez dlhsie otalala s kupou kremu, no po takmer dvojrocnom utrpeni z ekzemu, prisla konecne ulava, natieram sa pravidelna 2x denne uz 13 den a je to 100 a 1, za seba mozem len a len odporucat !

meluela
3. feb 2017

@renesens davaju tam kortikoidy do toho za co uz boli aj par krat potrestani .. vzdy si najdu nejake ine a dufaju ze im na to nepridu :/ takze by som sa tak netesila. za mna radsej si necham predpisat a viem co uzivam a v akych mnozstvach, hlavne v tehotenstve a pri kojeni. je to svinstvo inak. ja som si to tusim natierala par krat aj v tehotenstve kym som sa nedozvedela co su to zac :(

(tu napr. oficialny FDA report o tom ako ich capli v 2012: http://www.accessdata.fda.gov/cms_ia/importaler...)

renesens
3. feb 2017

☹😨😠 dakujem za upozornenie, kurna, ako fakt mi to extra pomohlo, ale od zajtra to teda prestanem pouzivat, kedze kojim ...😢

meluela
3. feb 2017

@renesens ja som na tom podobne ... uz som pocas kojenia tusim 3x musela nasadit kortikoidovu kuru locoidom :/ pred par dnami som vysadila tak sa chvilku vytesujem ze som bez bolesti a znicenej koze .. skusam premastovat tentoraz linolou fett (mam doma snad 30 roznych masti) a vyhybam sa ako sa len da vsetkym mechanickym spustacom (co je hlavne agresivne mydlo, zima, umyvanie bez rukavic) a snad to potiahnem co najdlhsie bez kort. zistila som este ze trochu pomahaju maste z konopy (najlepsie z nich cannabiox) ale tiez to vzdy dojde do stadia ze musim ist na kort. linola zatial super, ale mozno je to len ako to volam "efekt novej maste". kupila som si aj olej z pupalky a mala by som ho uzivat ale chuti tak hnusne ze sa neviem odhodlat. podla starsich vyskumov to vsak casti atopikov pomaha. no ale jedine je striedat kortikoidne kury s co najdlhsimi bezkortikoidnymi

barb_emm
17. apr 2017

Ahojte kocky ,
Takze my mame od narodenia atopicky ekzem . Pod krkom na rucickach hroza . Mala si to stale skrabe do krvy ! Skusali sme vsetko mozne . Dali nam special e kremy nic nezaberalo . Tak na odporucanie kamosky sme skusili skin cap ..... a teraz to pride !
Po 8 mesiacoch zivota mojho drobca sa nam ulavilo nadobro! Behom tyzdna !!!! Takze ... ja sama som atopicka cely zivot a keby mi niekto odporucil tento zazrak tak mu nohy ruky bozkavam . No ale k veci . Nasla som tieto vase prispevky , ha viem su 3 a viac rokov stare , asi zijete este v komunizme .... ale vyrobca liekov by vas zrejme v inych krajinach keby videli tieto "ohovaracky" asi zavrel ... ako si dovolite napisat ze obsahuje kortikoidy a hormony ???!!!
Ved to si tieto spolocnosti dovolit nemozu.
A k tej spomenutej amerike len asi tolko ze su tam zakazane predavat aj kinder vajcia - ci aj tie podla vas obsahuju hormony a kyanidy ???
😠

matazirafa
17. apr 2017

Skusila som to na psoriazu ale malo to men docasny efekt. Pocas posobenia to nenormalne stipalo, a ked som na chvilu vysadila problemy sa vratili. Je to totiz predrazene, osobne by som volila inu liecbu, toto je cisty biznis.

barb_emm
17. apr 2017

@matazirafa aj moju malu to stipalo . Ale mna stipali vzdy vsetky kremy ked som to mala rozdrazdene . Mne osobne nezabralo nic liecili ma 18 rokov z toho az nakoniec konopne maste od cinskych liecitelov zabrali ! Pre male deti taketo masticky nerobia a cisty biznis ? Co podla vas bio a eko a podobne vsetky veci su ? Na slovensku je biznis vsetko . Vraj bio presnedavky tu kupujete za 2eura pomaly a v uk ich predavaju za 40 penci !!!! V najlacnejsich obchodoch ?!?!?!?!? Co viac este ? Alebo plienky ktore tu stoja dvojnasobok ako v rakusku anglicku ci norsku ? 😂 ano detske potreby su biznis . A ja si teda rada priplatim za nieco tak ucinne . Kiezby mna v pubertalnom veku vedel niekto zachranit takymto biznisom , nebola by som sikanovana ako kopec inych deti za psoriazu , seboreu alebo atopicky ekzem . Tiez som mala dezinformovanu mamu , ale nebola proti vsetkemu ako dnesne bio eko matky ....

meluela
17. apr 2017

@barb_emm Ked statny organ inej krajiny (nieco ako nas statny ustav pre kontrolu lieciv) nasiel vo vyrobku kortikoidy a vydal o tom oficialne stanovisko, tak ich tam nasiel a je to fakt a nie ohovaracka. Mozme samozrejme spochybnit ten statny organ, ale klamal bud on alebo vyrobca. Skusala som skin cap na vlastnej kozi a zaberal mi tak rychlo ako kortikoidy, ak nie este rychlejsie. Po vysadeni sa koza zhorsila. Ty seba a svoje dieta tym natieras pravidelne, ci ste urobili kuru a choroba zazracne zmizla? Ak ano, tak gratulujem.

matazirafa
18. apr 2017

@barb_emm neviem bio ani eko ani presnidavky nekupujem, keby ste kupili morsku sol a kupali sa v nej, alebo bahnom sa natriet (staci raz tyzdenne), je to prirodne a nie akoze bio, aj ovela lacnejsie a hlavne viem ze to pomaha a nezruinuje to cely rozpocet. Ale samozrejme kazdy nech robi ako mysli

barb_emm
18. apr 2017

@meluela pokial viem , vsetky tieto tvrdenia boli zamietnute ... a kortikoidy som nikdy v zivote nepouzila ... a mne zmizlo po mastickach od cinskych liecitelov . Teda lepsie povedane z cinskej mediciny-prirodne konopne maste . Ale oni pre deti taketo nieco nevyrabaju. A malej to zmizlo po ski cape behom tyzdna a pokozku ma skvelu a nevracia sa nic ... lepsia volba ako kortikodne maste .

meluela
18. apr 2017

@barb_emm kto ich zamietol? vyrobca? 😀
To neni ziadne bio-eko, to je celkom standardna kontrola bezpecnosti lieciv.
Mna tiez nenapadlo patrat po tom co sa skryva za skin-capom pokial sa jeden kozny nad nim nepouskrnul ...
Odporucam zaujimave citanie:
https://books.google.sk/books?id=EB00rD8AqaYC&p...
https://books.google.sk/books?id=EB00rD8AqaYC&p...

barb_emm
18. apr 2017

@meluela tak je zaujimave ze teda nasa kozna a aj od znamych uplne ina povedala ze vsetky tieto testy opakovali niekolko krat a aj vyssie v diskusii bolo uvedene ze to bolo testovane na dva sposoby a osvedcilo sa to nakoniec .
A v tom clanku je uvedeny rok 1997 ???!!!! Vtedy to obsahovat mohol . Dnes uz asi nie ???!!!! 20 rokov co to za clanky citate ?
A pokial prekladam spravne , co predookladam ze moja anglictina je dostatocna tak v "summary" je napisane ze : vyrobca sa musi uistit ze v zlozeni viac nebude podavat mylbe informacie 😊👏🏻Tlieskam . Btw ked v amerike zacali vyrabat coca colu pridavali tam drogy . Dnes v tom asi podla Vas asi pokracuju ..............

meluela
18. apr 2017

@barb_emm V roku 1997 pritomnost kortikoidov v skin-cape (mimochodom jedny najsilnejsich ake existuju - clobetasol proprionate) bola zistena v niekolkych europskych krajinach, nasledne bol produkt zakazany 2 roky aj v SR (http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna...). Dovoz bol nasledne zakazany aj do USA, vyrobca kortikoidy vytrvalo popieral a prebehlo niekolko testov v certifikovanych laboratoriach, vsetky az na jeden vykonany na podnet vyrobcu pozitivne. Neskor v 2000 v Kanade im nasli zasa iny kortikoid v tom (Betamethasone - http://web.archive.org/web/20000815213930/http:...)
Na zaklade coho bol potom produkt v Europe povoleny, to neviem, asi vyrobca slubil ze sa uz nic take nestane, ci niekedy priznal chybu netusim.
Skin-cap ked dokazatelne obsahoval kortikoidy, dokazal ludom "zazracne" pocas uzivania liecit kozu. Po opatovnom zavedeni na trh liek nadalej "zazracne" lieci. Nemam znalosti o tom, ze by niekedy prebehlo v poslednych rokoch opatovne testovanie produktu na pritomnost kortikodov.
V roku 2014 nasli v Cechach a stopli sestersky produkt Bluecap, taktiez kvoli ilegalnej pritomnosti kortikoidov (znovu betametazon, ktory v 2000 nasli v Skincape) http://www.mzcr.cz/dokumenty/stanoveni-nebezpec...

No neviem, nieco mi asi hovori ze by som to na dieta ani na seba uz viac nemazala.
Ale ak verite vyrobcovi, ktory zrejme venuje znacnu cast energie hre na schovavacku s uradmi kontolujucimi lieciva, tak do toho!

meluela
18. apr 2017

@barb_emm
A tu mate dalsie FDA stiahnutie Skincapu v 2012 - a znova clobetasol proprionate
https://www.accessdata.fda.gov/cms_ia/importale...

Toto je tiez zaujimave konstatovanie na zaver toho hlasenia:
""The products appear to be adulterated as the firm has a history of contamination which may indicate the methods used in, or the facilities or controls used for, its manufacture, do not conform to or are not operated in conformity with current good manufacturing practice [501(a)(2)(B)]." "

Povedzte prosim vasej koznej aj dalsim koznym ktorych poznate nech si v zaujme zdravia svojich pacientov rozsiria obzory.

simca06022011
18. apr 2017

Ja som si od tejto značky kupovala šampón, super pomáhal, asi v 2013. Varovali ma už v lekárni na obsah a aj dĺžku používania, vedela som teda čo a ako a pomohol. Lekárky tiez nepíšu prirodne mastičky ;) a väčšina z nich ani nepomôže, toto aspoň pomohlo... Na dieťa by som to ale bez konzultácie a overenia zloženia nenatrela. To je ale na zvážení každého, všetko má pre a protu

meluela
18. apr 2017

@simca06022011 ked uz kortikoid, tak chcem vediet aky a v akom mnozstve a na odporucanie lekara ... a nie ze necham sa prekvapit co je tam tentoraz schovane :-/

simca06022011
19. apr 2017

@meluela veď ale oni majú hádam zloženie :D a v tých "na odporučenie" lekára je tiež kadečo.... Iba s podpisom lekára + mne nic nezabralo z toho

meluela
19. apr 2017

@simca06022011 takze zacnime kludne volne predavat a jest hocikake lentilkove pilule s neskodnym zlozenim na obale nech by tam v skutocnosti boli hoci aj silne hormony, antibiotika, chemoterapeutika ci ine tazke lieky, mozno sa to akurat strafi do nasej choroby? trosku mi unika logika vasho prispevku :-/

simca06022011
19. apr 2017

@meluela ale kdeže... Napísala som len svoju skúsenosť, fakt je ten že ten lekár hlavne kozny rôzne somariny predpisuje ktoré nepomáhajú...A sú to práve tie hormóny a kadejaké pilule... ;) Netvrdím že si ma každý kupovať lieky, ale fakt je že človek niekedy lepšie vie čo mu je a čo mu pomáha sám a podľa toho sa da zariadiť. Hlavne ak lekárka strieľa naslepo rôzne preparáty a nepomáhajú... Nejaký korrikoid lokálne napr. Ako ten šampón v 2 týždňoch užívania na isté nezabije ale zachráni mi "život" ako mám zveličovať. Toto je debata ako dať/nedať atb, zaočkovať/nezaockovattl... Každý na názor a nech sa zariadila podľa stavu a vedomostí. Nezdieľam názor že treba chémiu na všetko, ale niekedy sa zvelicuje... Už dokonca našli "nevhodné látky" aj u iných značiek... Príde mi to cisty konkurenčný boj..

meluela
19. apr 2017

@simca06022011 dat silny kortikoid do kremu/samponu a tvrdit ze ten vyrobok ho neobsahuje nie je konkurencny boj, to je svinstvo a ak to nejaka firma urobi nie raz, ale opakovane v priebehu desatroci tak je to zamerne svinstvo. Kortikoidy maju svoje opodstatnenie ale pacient musi byt informovany o tom, ze ich uziva, musi byt pouceny o rizikach a musi byt pod odbornym dohladom. Normalny lekar zacicna najprv tymi najslabsimi a ak pomozu, tak silne nepredpisuje. Ak volnopredajny liek obsahuje tie najsilnejsie, tak nie je problem si domysliet ake to moze mat dosledky. Skarade relapsy, neucinkujuca nasledna liecba, systemove ucinky z dlhodobeho uzivania, stencenie koze, ohrozenie deti, deformacie plodov tehotnych zien atd. To nie je o vasej nahodne dobrej skusenosti (drzim palce aby sa vam po case kozne problemy nevratili v omnoho horsej verzii tak ako mne), to je o poskodzovani velkeho mnozstva ludi.

mishelka2514
28. apr 2017

mile mamičky, asi to sem až tak celkom nepatrí, ale ak niekto má brožurku, kt.je zhora a zdola lemovaná modrým pruhom, mohli by ste mi sem poslať poslednú str., v kt. je uvedené, kt. potraviny sa môžu a ktoré nie? dakujem vám krasne 🙂

brcka007
2. dec 2017

Ahojte. Aj napriek rôznym negatívam, ktoré tu čítam vidí, ze niektoré používate skin-cap. My sme ho kúpili, ale zabrali nam aj iné mastičky.

mishelka2514
2. dec 2017

@brcka007
Pomáha vám krém tejto značky?

brcka007
2. dec 2017

@mishelka2514
Nepoužili sme ho. Odporučila mi ho sestra. Ona ho používa pre syna a jemu pomáha.

maminecka2
7. aug 2018

Ahojte, kto ste pouzivali sprej do vlasov- treba ho oplachovat? Ako ste ho pouzivali? Dakujem pekne.