Simulovaný kašeľ u 6-mesačného dieťaťa

zanush_ka
8. apr 2024

Pred 2-3 týždňami sme boli s rodičmi, kde mamke zabehlo a začala kašlať a 6 mesačnú dcéru to zaujalo, všimla som si, že vždy, ked niekto zakašle, tak hneď spozornie a baví sa na tom. Rodičia si to všimli a začali naschvál akože kašľať, lebo to bolo v ten moment vtipné. No všimla som si, že od vtedy začala tak na silu kašlať, aby upútala pozornosť, napr. keď sa hrá na podložke. Nie je to dráždivý kašel ani taký, ako keď bola chorá, vyslovene naschval ako keby to robila. Je to možné? Mamka mi hovorila, že ja som v tom veku robila to isté. Ku lekárke ideme o pár dní, keď ju prezrela predtým, tak nič nenašla, všetko bolo v poriadku. Reflux nemá, ani soplík, nič. Stretli ste sa s tým, že dieťa začalo takto opakovať kašeľ? Lebo dcéra opakuje aj iné, napr. mama, baba, čo jej ja opakujem dookola, tak aj ona sa toho chytá. Ďakujem za odpovede 😊

anavixy
8. apr 2024

Jasne, podla mna uplne normalne, s dr by som to ani neriesila, ale to je samozrejme tvoja vec 🙂

jumama
8. apr 2024

Moja dcera, asi okolo roka dokonale vedela napodobnit zvuk kacky, starkou ju bravala krmit. Este nevedela rozpravat, tak to bolo take smiesne, ako robi havo ha-ha, macicka mau-mau... nevedela to ani poriadne vyslovit, no a ako robi kacka - urobila dokonaly zvuk kacky 🙂 A synovec zase vranu tak vedel, on bol zimne dieta a bolo vela vran a teda krakal ozaj ako pravavrana 🙂

zanush_ka
autor
8. apr 2024

@anavixy ideme na poradňu, tak jej to spomeniem, predsa by som nerada niečo podcenila, len som sa nikde nedočítala, že či je to normálne, že takto simuluje 😃

zanush_ka
autor
8. apr 2024

@jumama chápem, keď ročné dieťa napodobňuje zvuky zvieratiek, len som sa nestretla s tým, že napodobňuje kašeľ 🙈 polročné dieťa

thoughtfulweirdo
8. apr 2024

Anoooo, presne toto robila moja dcéra, mala niečo málo vyše pol roka. Ona dokázala neuveriteľne hodnoverne napodobniť aj drhnutie sa, X krát do dňa som v panike skákala 😉

anavixy
8. apr 2024

@zanush_ka tak to ano, na poradni urcite spomenut 🙂 verim ze to bude ok, ze je len taka vymyselnicka 😊

viestta
8. apr 2024

@zanush_ka polrocne doeta vydava adejake zvuky, objavuje moznosti svojho tela a ked sa mu dari, tak sa tym bavi

andrea_82
8. apr 2024

Aj nas maly to priblizne v tom veku robil. Trvalo to iba chvilu a prestalo ho to bavit. Ale ked potom ochorel a potrebovali sme ho prinutit, aby si odkaslal, tak to bola vyhoda. 🙂

tiika
8. apr 2024

Áno, dcerka toto robila. Mohla mat takých 7-8 mes. Trvalo to dlho. Ani neviem ako to začalo, no ona akože zakašľala a my sme ju akože búchali po chrbte, akoby jej zabehlo.. hovorili sme jej, ze toto už je naschval, potmehutsky sa usmievala a aj my sme sa na tom bavili.

tamvtme
8. apr 2024

Ja ked som bola s nasou cca 6 max 7 mesacnou u dr, lebo pokasliavala, tak po vysetreni, kde bolo vsetko v poriadku nasledovala od dr otazka, ci doma niekto kasle alebo v poslednej dobe kaslal, ci to mala len neopakuje....takze je to asi normalne a bezne 😉

zanush_ka
autor
8. apr 2024

Ďakujem žienky za odpovede, upokojili ste ma, lebo už som začala rozmýšľať nad kadečím 😃🙈

motogirl699
8. apr 2024

@zanush_ka aj naša to robila

rurutiax
8. apr 2024

Aj naša to robila. Manžel ju to naučil a potom akože kašlali spolu a smiali sa na tom. Po čase ju to prešlo. :D