Silný priebeh virózy u dieťaťa

basulaak
10. jan 2024

Prosim vas, stretli ste sa s takymto silnym priebehom virozy? To, ze po nastupe do jasli budu sople, kasle som vedela, ale syn ma akysi velmi silny priebeh a trva dlhsie nez sme cakali. Minuly stvrtok poobede zacal horuckovat konstantne nezrazitelne teploty do 40, od zaciatku horuciek sa mu objavil vysyp na brusku, ustupil po cca 3-4 dnoch (6.chorobu prekonal ako babo, to bola malina oproti tomuto, tam je vysyp az na konci). Na 4. den v sobotu sme sli na pohotovost, v horuckach, crp bolo 10. Vtedy bol este syn bez soplov, ale so suchym drazdivym brechavym kaslom. bol apaticky, malatny, nejedol poriadne uz par dni, preto aj nekakal 3 dni. V pondelok konecne zmizli horucky a aj teploty, dieta len kaslalo a pustili sa mu lepkave priesvitne sople ako vodopad, ale bol vesely hravy ako obvykle. Utorok rano zase vysoke horucky, dieta apaticke, malatne, len lezalo, asi sa za noc nahltal zatekajucich soplov - isla som hned k lekarke - crp 5!!, prehmatala uzliny, popocuvala, pozrela hrdlo atd. Atb zbytocne, takze klasika fenistil, stoptussin a uniflox do nosa asi preventivne aby sa nesirili nahromadene bakterie pri takom sopli aky sa mu spustil. Dieta mi spalo cely den s prestavkami, sam sa chodil pytat spinkat, cipkami som zrazala horucky, zase sme boli na zaciatku. Stale nizky apetit, aj pit ho treba nutit kazdu chvilu po duskoch. Dnes streda lepsie, nestacim odsavat, dodrziavam hygienu nosa, davam lieky a podvecer aj vecer pred spankom zas teploty. Uz pozeram ako puk, ze to co je toto? Asi aj skrz uzivanie fenistilu je taky otapeny, som rada, ze spi, aspon nebeha a je v klude ale hrozny priebeh, silny. Kasel dusivy az do umoru, napina ho. Ja sa len modlim aby mu to do konca tyzdna ustupilo, aspon o kusok. Este dalsi tyzden budeme spolu doma pre istotu. Covid test to si nedal spravit, tak si spravim az ja, uz pokasliavam. Absolutne nepredvidatelna choroba s tymi teplotami..No ja len ziram. Mali ste to niekto podobne?

marianarem
10. jan 2024

@basulaak Nestretla som sa s presne takymto priebehom, no len ma napadlo, ci ste na tej pohotovosti nenachytali este dalsiu virozu k tej prvej. To sa zial moze stat a moze byt, ze preto sa znova objavili horucky.

basulaak
autor
10. jan 2024

@marianarem nad tym som neuvazovala. Ale boli sme tam skoro samy. Aj u pediatricky som bola jedina. Hmm, ale dobry dotaz aj tak

msnesquik
11. jan 2024

No riesim nieco podobne, moja uz bola tri dni ok, po tom, co sme boli u pediatricky, asi tam zas ochorela

nikola81
11. jan 2024

Moja skusenost a dost cerstva. Syn tyzden 40 horucky. Prislo na jeden den prechodne zlepsenie (bez teploty) a potom znova 40 horucky. Nic ani sople ani kasel. Len nechutenstvo, spavost, slaby...klasika pri takych horuckach. Dychanie ciste, crp nizke, dr predpisala penicilin, ze ma podozrenie na anginu...co sa mi nezdalo lebo mu len pozrela do hrdla a z toho to usudila. Ale dobre. Horucky pokracovali, zacal uz aj zvracat. Isla som znova k dr a skoncili sme v nemocnici. Dehydrovany..hoci pil, v nemocnici sa rozkaslal a zacal soplit. Az z krvy mu vysli mykoplazmy a uz vyse 2 tyzdnov berie Atb.
Takze moj nazor je ten. Ze CRP ktorym sa tak ohanaju, ze virus...nie je vzdy virus. A len taka prelicka...Ked som bola v nemocnici so synom tak som si odtial doniesla taky kokteil ze sa doteraz davam dokopy. Tiez CRP nizke a ja na umretie. Potvrdeny zapal pluc a az po tyzdni CRP zacalo mierne stupat.

simca06022011
11. jan 2024

CRP je ukazovatel na ... . Nejdem ani hovorit, keby som sa mala podla toho orientovat, tak neviem, nastastie nasa detska lekarka bola starsia pani vtedy a crp riesila velmi povrchne, dokonca bol limit vtedy myslim 5, lebo teraz uz si to podelili a su "rozne hranice" 🙂 Treba ist podla priznakov, ak neprechadza choroba, za tyzden sa mali spravit vytery, odbery. Nasa to vzdy robila. cize isla by som najblizsie k dr, a navrhla odbery vytery... mozno medzi tym sa tebe ukaze nieco (ale napr. dcera mala v sept covid, ja som ochorela hned po nej par dni a ja som nebola pozitivna)

Moze to byt aj covid, teraz ma fakt brutalny priebeh, my sme mali naozaj dlhe liecenie z toho, aj dcera na jesen, ja a chlap pred vianocami par dni a vobec este nie sme ok... a take ze to vyzera ze to chodi hore dole, ziadna nova choroba, lebo ju nemame kde chytit, kedze sme boli doma, ale proste fakt, dva dni ok, potom zase zle, a dookola... moja lekarka ak sa to opakuje nasadzuje atd, cize teraz ked tam pojdem v pondelok, ratam s tym ze ich po 3t choroby rovno dostanem.

a este k crp, moje dieta malo jasne preukazanych xy bakterialnych infekcii, z krvi, vyterov, otrasne infekty, ja tiez... a crp NIKDY nebolo zvysene. Proste ja nechapem, ako by na toto reagoval lekar, ktory riesi dookola vysku CRP. Dokonca s riadnym zapalom zlcnika, vsetky parametre krvi som mala povyskakovane hore dole, v nemocnici na dva tyzdne na infuzkach, atb, liekoch.. a crp nic :D asi len virusik...