Silné a husté soplíky u štvormesačného bábätka

denkalienka
8. máj 2013

Ahojte velmi pekne Vás prosím o radu. Už pár nocí náš 4 mesačný synček sa v noci budi a zle sa mu dýcha,cez den odsavame sopliky aj 10x pretoze sme po chorobe dobral aj antibiotika, už nekašle ale soplíkov sa nevieme zbaviť.( kvapky použ.Libenar a PantheN) No a v noci sa dusi lebo sa nemôže nadýchnuť, skušala som aj odsať ale nič nešlo tak som ho dala do kresielka a tak po sediačky mi pekne zaspal a už nechrčí a dala som aj zvlhčovač vzduchu do izby. Čo robiť aby už nemal tie strašné soplíky??? Dakujem

dana_l
8. máj 2013

@denkalienka nase mali podobny problem ked mali 5 mesiacov. dusili sa v noci. skoncili sme na pohotovosti a dostali sme puffer ktory sme im davali a az ten pomohol. uvolnil dychacie cesty a mohli sa nadychnut. takze poradim chod k doktorovi a ziadaj nech vam nieco da na pomoc.

saska.t
8. máj 2013

@denkalienka robit nemozes nic viac,akoto, co si uz urobila a neustale uvolnovat nos,aby nedostal zapal usiek a trpezlivo cakat 😉

aristka
8. máj 2013

deťom prechádza nádcha aj 3 týždne,v postieľke mu vypodlož madrac ,aby bola hlavička hore,nad postieľku vyžmýchať plachtu alebo čo máš a nechať otvorené okno kvôli chladnému vzduchu,keď odsaješ,daj mu aj po kvapke deckých nosných kvapiek,maximum 7 dní,zvlhčovač zruš,môže ho začať zalievať a vydržať

clauda2010
8. máj 2013

@denkalienka ahoj presne toto mala aj moja mala , vysavala som jej sopliky a za chvilu mala uz plny nos , nekaslala nemala teploty , ale sa dusila a nemohla spinkat nam pomohly len antibiotika , davali sme spray sinomarin pre deti na upch . nos a potom nasivin kvapky, fenistil kvapky 3x denne , probiotika do mliecka to davame neustale, vitamin C cebion , a sirup solmucol sme davali , nam to trvalo asi 5 dni kym nam dali antibiotika a hned potom to zmizlo , musi mat vysoko hlavicku , mokry uterak k postielke

denkalienka
autor
8. máj 2013

Ďakujem Vám všetkým za cenné rady robime čo môžeme aby to ustupilo, vyskušame všetko len aby bolo už dobre.

dana_l
8. máj 2013

@denkalienka rado sa stalo, ved clovek sa nemoze bezcinne pozerat na tie malinke deticky ako sa trapia.

kvietocek7
8. máj 2013

@denkalienka ahoj, okrem tych nosnych sprayov ci kvapiek ktore je dobre pouzit, jednoducho mu urob z postielky bunker a daj mu odparovat zovretu vodu do ktorej mozes dat 1-2lyzicky soli. On to pekne bude vdychovat a vsetok ten ekrazit sa mu v nosteku-v nosnych dutinach uvolni. Tiez aj dobry teply kupel pomaha, urobit mu v kupelni paru nech ma akoby bol v saune,ale tiez len tolko kolko zvladne 🙂 Pravidelne naparovanie je sice jednoduche, ale aj velmi ucinne.
A ak ste brali atb tak je dobre zaradit na isty cas probiotika napr BioGaia ako spomina aj clauda2010 a cebion C,Ten je u nas cislo jedna 1 Skore uzdravenie 🙂

jarmila2010
8. máj 2013

aj ej malinkej sa dobre dycha po detskom nasivine...mozes mu este vytierat nostek(jemne z kraja)vat.tyc.pokvapkanou PINOSOLOM..on je taky olejovy bylinny a dobre sa po nom dycha...je sice az od roka,ale ked uz som bola bezradna,pred spanim som trosku vytrela nostek aj mojej mesacnej babulke...🙂

lusia222
9. máj 2013

@denkalienka ahoj,s tymto mame aj my nepekne skusenosti.Nasa mala ochorela ked mala dva mesiace.Kaslala a soplila.Asi po tyzdni jej to preslo ale hlieny v hrdle mala stale a chrapcala ako traktor.Lieky nezaberali absolutne ziadne.Cez den sme odsavali,casto vetrali aby mala cerstvy vzduch.Pokual nema teploty co najviac von na vzduch.V noci podlozit matrac aby spinkal na vyvysenej ploche.Nakoniec sme kupili zvlhcovac vzduchu nakolko bolo zimne obdobie vykurovania.Ako tak sa to zlepsilo ale uplne pomohla voda v nadobke na radiatore s mentolovymi kvapkami,akokeby utalo 🙂 a teraz o bohuzial riesime zase ale uz je moja mala nastastie trochu vacsia. Prajem skore uzdravenie. 🙂