Šiesta choroba u 7,5-mesačného bábätka

26. nov 2023

Ahojte ako sa u Vas prejavovala siesta choroba? Mame 3ti den horucky, kazali len davat nurofen kazde 4 hodiny. O 8 dostal a uz ma zas 38,7 nema to vobec tendeciu sa zlepsovat. Presviedcali ma na pohotovosti, ze to asi bude 6ta choroba.
Ale neviem 3 dni vysoke teploty mi pride uz dost ked je den, co bude v noci.

jaskolka
26. nov 2023

6 choroba je presne toto, 3-4dni vysoké horúčky a potom vysyp.

ema22270
26. nov 2023

Ak mate len teploty a ziadne ine priznaky, asi to bude naozaj 6 choroba. Zajtra by sa mal teda uz vysypat. Nas 15m to mal nedavno a tiez mal vysoke teploty dlho aj 39.3... a skor sa to zhorsovalo, stale mal vyssiu teplotu a potom akoby utalo a vysypal sa. A asi je lepsie striedat nurofen a paralen kazde 3-4 hod. Nech ho nepredavkujes jednym liekom ak mu casto stupa teplota.

domka222
26. nov 2023

Aj moji tak mali. Stále vysoká a na štvrtý deň, ako keby uťalo,žiadna teplota a začal sa objavovať výsyp.

anavixy
26. nov 2023

Nurofen striedat s Paralenom/Panadolom, nie Nurofen kazde 4h, to je vela/casto… medzi Nurofenom musi byt 6-8h odstup, detto medzi Paralenom, len striedat sa moze po 4h (v krajnom pripade po 3) a samozrejme davkovat podla vahy, nie veku! Pokial nema nic ine, dieta bolo vysetrene, treba vyckat, ked sa to nezlepsi tak chodte k svojmu pediatrovi, kde vzdy dieta vysetria inak.

autor
26. nov 2023

@jaskolka naozaj aj takto? ze 2 hodky po nurofene uz 38,7 a uz to trva vlastne 3 noci a 4 den 🥺

autor
26. nov 2023

@ema22270 no riedse kaka ale davala som vcera cely den UM bez prikrmu lebo chlapec aj mimo teploty ine ako mlieko do srba neda 😑

autor
26. nov 2023

@anavixy lekarka na pohotovosti, zakazala striedat a ze najblizsich 48h bez striedania kazde 4 hodky aj keby teplotu nemal 😑😑