Šiesta choroba u 2-ročného dieťaťa

lamonita
12. aug 2023

Baby ahojte. Od utorka dvojročné dieťa ma horúčky 38 aj 39st. Crp 15. Žiadny sopeľ ani kašeľ. Dr povedal, že "este len niečo vypukne". Sam nevedel co, ani nedal lieky-suhlasim, ok, počkáme. Dnes sa veľmi jemne (resp malo, sotva badateľne) vysypala. Zeby siesta choroba? Horúčka však pokračuje!!! Podla toho, čo čítam, by už mala odzniet. Mate skúsenosť? Dakujem

anjelicek26
12. aug 2023

Od utorka horucky a dnes je sobota, no to je dost... siesta choroba su tri dni horucok, vysypat na stvrty den (bez horucok ale uz!) ak vy mate horucku stale, tak neviem neviem... vysypat sa mohla aj s liekov na teplotu, spotila sa a ma to preto take, milion moznosti... ja by som sla k lekarovi este raz, ked mala crp15, mohlo to ist hore odvtedy...

klip0
12. aug 2023

Aj ja by som išla opäť k dr, respektíve zajtra aj na pohotovosť. To by bolo už 6 dní horucok to je ozaj veľa. Siesta choroba toto podľa mňa nebude

lamonita
autor
12. aug 2023

@anjelicek26 ďakujem pekne za rýchlu reakciu, aj ja som už znepokojena... a počkať si do pondelka na svojho Dr alebo zajtra pohotovost? Nebodaj dnes?

anjelicek26
12. aug 2023

@lamonita ja by som sla aj dnes, je to vela dni horucok a tak male dieta este... podla toho, ci mas auto, muza po ruke, ako sa dieta celkovo citi... moj syn mal raz takto tyzden horucky, mal mononukleozu... ale on mal zvacsene uzliny, zistili mu to s krvi... ale lekarka uz 5-6-7. den ho chodila k nam domov kontrolovat, ako je na tom, lebo sa jej to nezdalo...on ked ma horucku, tak hned 40ky a taku dobu...

mathob
12. aug 2023

@lamonita tak ako píšu baby, tiež mala 14 mesačná 2-3 dní horúčky 38,5 Max, hrdlo čisté a crp negatívne dokonca a cca na 4 deň sa vysypala, tiež Dr nevedela na začiatku čo...

majusikk
13. aug 2023

@anjelicek26 nás tak mal a potom sa tiež vyspal drobnými vráskami tie do. Dňa zmýlil a ukázali sa na chodidlách rukách aj v puse