Šiesta choroba spojená s infekčnou mononukleozou.

asturia26
20. sep 2018

Zdravim vas. Pred dvoma tyzdnami nas zacali trapit teploty, po troch dnoch nastal vysyp po stehnach. Doktorka nam povedala ze mame siestu chorobu, no teploty neprestali, neskor nas zacalo trapit hrdielko, skoncili sme s infekcnou mononukleozou. Po dvoch tyzdnoch sme konecne bez horucky ( ta bola posledne 4 dni 40°). Ale o co ide? horucky nema, dobrali sme atb, no ten vysyp stale je. Neviete mi prosim poradit co mam na to davat? ju to velmi svrbi, su na to nejake kremy? dakujem

lucya665
20. sep 2018

@asturia26 a o aký vysyp sa jedná.Pretoze vysyp zo siestej choroby trvá krátko.My sme mali šiestu chorobu a vysyp mala dcérka dva dni.Ake staré je dieťatko?Ten vysyp môže byť aj alergická reakcia na lieky.

zuzka2288
20. sep 2018

Neboli ste tyzdne predtym na ockovani?

asturia26
autor
20. sep 2018

@lucya665 ten vysyp ma uz dva tyzdne, brala atb, uz sme ich dobrali, no ten vysyp ma po obidvoch stehnach

asturia26
autor
20. sep 2018

@zuzka2288 nie, na ockovani sme neboli

lucya665
20. sep 2018

@asturia26 nemôžeš dať foto?Osobne si myslím že to môže byť alergická reakcia keď to trvá tak dlho.A lekárka ten vysyp nevidela či ho neriešila?

asturia26
autor
20. sep 2018

@lucya665 takto to vyzera,je to vysyp,no uz to ma dva tyzdne.Atb uz neberieeme,zdravotny stav ako taky no ten vysyp vobec nemizne.Moju dr.taketo veci ani nezaujimaju,vraj sa to strati, no povedzte to dietatu,aby si to neskrabalo a neplakalo

zumma
20. sep 2018

Toto mi pride ako alergicka reakcia na lieky. Ked ju to svrbi tak pytat od dr fenistil kvapky, zodac alebo zirtek a na svrbiace veci je dobry chlad, tak mozno obklady studejsie robit

asturia26
autor
20. sep 2018

@zumma no ona mi dostala po troch dnoch teploty a to sme nebrali ziadne lieky.Fenistil mame,nezabera 😞

asturia26
autor
20. sep 2018

@asturia26 po troch dnoch teplot dostala vysyp a to sme nic nebrali

zumma
20. sep 2018

@asturia26 po troch dnoch teplot byva vysyp ako prejav siestej choroby, nasa to mala po celom tele ale nic ju nesvrbelo a po 4 dnoch po klesnuti teplot zmyzol aj vysyp, ale ju to nesvrbelo 🤔 hmm tak teda veru neviem co by to mohlo byt. Mozno este ten zodak by to vedel stiahnut

lucya665
21. sep 2018

@asturia26 ja si myslím že je to alergia.Uz som to tu písala na veľa diskusiách čo sa mamičky pýtali ohľadne vysypu.Nasa dcérka to má.Vola sa to zihlavka a je to prejav alergickej reakcie.Ak užívala ATB môže to byť z toho.Alebo z nejakého jedla.Nedavala si súčasne s ATB citrusy?Citrón do čaju alebo tak.Nasa má 4 roky a zihlavku má už rok a nevieme z čoho.Vysetrenia všetky má v poriadku.Ale tiež si myslím že jej to spustili lieky

asturia26
autor
21. sep 2018

@lucya665 a co take na to davate? Ci to same zmizne?

lucya665
21. sep 2018

@asturia26 no my chodíme na imunoalergologiu a tam nám doktorka dala aerius.To je antihistaminikum ako aj fenistil.Ale.vravim že dcérka to uz má rok.V podstate je vysypana každý deň hlavne ráno.Cez deň jej to zmizne na večer sa zase objaví alebo aj celý deň to niekedy ma.Nevieme vôbec z čoho.Tie antihistaminiká by mali tlmiť aspoň to svrbenie.Aj ten fenistil.
Neviem prečo to vaša lekárka nerieši.

asturia26
autor
21. sep 2018

@lucya665 no ona si mysli, ze je to z tej choroby, prekonali sme infekcnu mononukleozu, teda v pondelokk jej zobrala krv a hovori, ze ten virus stale v sebe ma. Dala jej fenistilove kvapky, no tie nezaberaju.

asturia26
autor
21. sep 2018

@zumma rozmyslam aj nad tym dithiadenom, lebo fenistilove kvapky nezaberaju

lucya665
21. sep 2018

Aha.Tak môže to mať aj z toho že jej telo bojuje ešte s tým vírusom.Uvidite ako to bude ďalej či jej to zmizne alebo nie.A proti tomu svrbeniu niečo iné nech vám predpíše.

fifinkaaaa
12. aug 2023

@asturia26 dobrý deň viem že to už je 5 rokov staré ale nespominate si za koľko dni vysyp zmizol? Mala má tiez infekčnú mononukleózu 8 dni horúčky aj cez 40 a sme v nemocnici a už 2hy deň vysyp jw to dnes 10ty deň choroby