Separačná úzkosť u 1,5 ročného dieťaťa

sasa2810
11. feb 2021

Ahojte maminky
Mam syna ktory ma rok a pol. Odkedy zacala tato situacia tak sme obaja rodicia doma ja aj snubenec. Vsimla som si ze moj syncek je naneho velmi naviazany samozrejme bol aj predtym ale bolo tov ramci normy chodil do prace atd zil sa normalnejsi zivot kazdy sme mali nejaky konicky nieco to svoje dalo sa toho viac ako teraz. No a od oktobra je cca doma a maly sa na neho za ten cas velmi nalipol. Samozrejme ja ako zena v domacnosti musim varit upratovat prat a o to horsie ked sme 99% casu stale doma je tu stale co robitco sa tyka domacnosti. Snubenec sa snim stale hra samozrejme ze aj ja ale on nema povinnosti okolo domacnosti a za ten cas to dospelo az do takeho stadia ze nemoze ist ani na wc ani sa najest obcas ho moze uspatlenon a v nocisa zobudi a musi ho nachvilu dat medzi nas lebo sa ide zblaznit za nim...presli ste si niecim podobnym alebo nejake rady ako to zmiernit popripade popracovat natom alebo to nechat tak odznie to same? Dakujem za vsetky rady

carduelis
11. feb 2021

Myslim ze je to len dalsia vlna separacnej uzkosti, ktora odznie. Vacsinou su vsak deti naviazane na matky. Mame to tiez doma prave s 2r. Treba to nechat tak, nehnevat sa na dieta, netrestat, ak sa da tak vyhoviet, lebo sice nam sa to zda prehnane ale oni to naozaj tak intenzivne prezivaju. Toto stadium je potrebne aby sa dieta bezpecne odputalo a vytvorilo si bezpecne vztahy.

fiafia
12. feb 2021

Prejde to. U nás to bolo síce na mňa no výsledok rovnaký. Nemohla som ani do inej miestnosti, na wc, do sprchy chodila somnou. Nikto ju nemohol postrážiť. No ako prišlo, tak to aj odide