Senzorické bábätko

27. aug 2022

Ahojte, stretli ste sa s pojmom senzorické bábätko? Boli sme u fyzioterspeutky a zhodnotila ze 6.mes je senzorické. Máte niekto skúsenosť? Co to znamená?

chiaraaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. aug 2022

@chiaraaaa dakujem to som si prečítala, chcela som hlvne ci niekto ma skúsenosť aj osobne. A co to obnáša pripadne z toho dieťatko vyrástlo….

drake122
27. aug 2022

Ty chceš aby z toho vyrástlo?🙄

autor
27. aug 2022

@drake122 mas skúsenosť ze píšeš? Ak nie tak takéto poznámky si prosim odpust. Je to nieco nove s čím som sa nestretla. Takze tak

drake122
27. aug 2022

Ano, evidentne ešte ani Tebe nedozreli tie senzorické funkcie...🤣 V každom prípade, mohla si sa to rovno opýtať toho terapeuta, ak si nerozumela. Ale to, že dozrievajú tieto funkcie u dieťaťa je pozitívna vec a nie je to choroba, ani bič z čoho sa vyrastie. Centrálne koordinačné prejavy, súhra ruka-noha-ústa, cielené spoznávanie tváre ľudí, a pod. To je všetko žiadané.

autor
27. aug 2022

@drake122 zrejme matka nie si a ak ano ľutujem tvoje deti s tvojim prejavom…. tu na MK su take trafená husy ako ty.

drake122
28. aug 2022

Joj, ano, malo to byť asi pomalšie dávkované, takto asi došlo k Tvojmu senzorickému preťaženiu, pravda?🤣

andreatytler
28. aug 2022

Opytaj sa tej fyzioterapeutky ako to presne myslela. Neviem ci to mate takto ale nas syn bol velmi vnimavy na svetlo, zvuk, dotyk, neznasal travu na bosych nohach. Kontakt koza na kozu ho dokazal uplne vyhecovat za par minut. Extremne ho fascinovalo clapkat sa vo vode, hrabat rukami v piesku, zmolit usi, stipat mi kozu prstami a vsetky tieto senzoricke aktivity ho nadmieru zvrusili (a aj stale vzrusuju)
Fyzioterapeutka radila ho neustale vystavovat tymto senzorickym cinnostiam, aby sa akoby ottupil.

autor
28. aug 2022

@andreatytler opytam najbližšie keď pôjdeme, vďaka za info

autor
28. aug 2022

@drake122 ty sa chod liečiť, nemáš tu co hľadať na fóre pre Maminy.