Seknutie v krku u dvojročného dieťaťa

chryse
9. apr 2013

Maminy stretli ste sa uz so seknutim v krku u tak maleho dietata? Mala z nicoho nic zacala plakat a chytat sa za krk, ze ju tam boli. Myslela som, ze hrdielko lebo teraz sme s tym mali problem. Sla som jej pozriet hrdielko,,,a vtedy zacala silno plakat. Nemoze tocit hlavku do jednej strany. Nemate s tym skusenost?

obcansr
9. apr 2013

@chryse ahoj mojho malého tiež seklo nemohol otočit hlavičku na pravo , síce moc neplakal ale vravel že ho to bolí, ja som mu teplou vodou sprchovala krk kedže on nič nechce prikladat a ešte konskou mastou som mu to trocha natrela , počase sa mu to prestalo ale nemohol asi týžden otočit poriadne hlavičku , skús teplé obklady a natriet len nie moc tlačit

xlucia
9. apr 2013

@chryse syn to mava, ked sa kruti ako paragraf tam, kde fuka studeny vzduch. napr. u svokry pri otvorenom okne...
davala som na to miesto nahriate uteraky alebo platenne plienky a prekryla normalnym
urobila som to tak, ze v kanvici som si ohriala dva litre vriacej vody, naliala do hrnca a ten postavila na plienku. ked bola dost tepla, riadne tepla ale nie horuca, supli sme na krk, a na to este jednu nejaku izolacnu vrstvu, uterak. zatial sa pod hrncom nahrievala dalsia plienka. takto aj tri hodiny.
na pohotovosti povedali ze nic ine sa nedava, ked tak na noc cosi od bolesti, logicky ani obstreky nie
nam to vzdy takto pomohlo

chryse
autor
9. apr 2013

@xlucia
@obcansr nechapem, teraz som ju osprchvalo,,,to bol krik neskutocny,,,aj pri obliekani,,,ale akonahle lahla do postele,,ani nepipla,,aj sa krutila a nic,,,,uvidim aka bude noc,,,,:o(((uz som si aj myslela, ze si vymysla,,,lebo teraz bola chora a pytala som sa jej ci ju neboli hrdlo,,,, no ten plac ked pohla hlavkou nebol hrany,,,,

dankarunka
17. júl 2013

Milé maminky.
Seknutie v krku pravdepodobne od chladu, prievanu, môže to byť z klimatizácie v dome, aute ,...v obchoďákoch
Prechladnutia spôsobujú bolesti a blokáciu svalov v oblasti krčnej chrbtice , pliec, ramien, lopatiek, bolesti šije, bolesť pri SEKNUTÍ v krku, na zatuhnutý/zamrznutý krk,..... Pomôže prekrvenie a uvoľnenie svalového stuhnutia "suchým teplom" , aplikovaním hrejivých zábalov / bandáži z liečivého ovčieho rúna alebo aplikáciou hrejivých obilninových vankúšikov. Suché teplo zmierňuje bolesť, zlepšuje prekrvenie tkanív, uvoľňuje svalové napnutia( spazmy) a uvoľňuje zablokovanú pohyblivosť. Nahriate obilie nepoužívať pokiaľ je prítomný aj zápal....miesto je veľmi horúce..
Prevencia:
♥ treba dávať pozor na to, aby sme mali(aj v LETE) chrbticu, šiju, krk, kríže a plecia v teple, najlepšie nás ochráni šál na pleciach, teplá šatka, vestička, vyhrnutý golier, svetrík okolo pliec alebo krížov, "roláčik", ...
♥ pozor na prievan a prechladnutie -aj v lete, pomôže ochrániť aj golier na tričku
♥ zdravé spanie, vhodná voľba matraca, vankúša, podložky prispieva k zmierneniu záťaže krčných a chrbticových stavcov a aj svalov. Najlepšie si chrbtica oddýchne, keď spíte na boku. Ruky majte vpredu, nohy mierne pokrčené, dbajte na to, aby bola panva v jednej línii s telom.
♥ správne držanie tela, vhodná obuv
♥ pozor na telefonovanie s mobilom UCHO-PLECE alebo aj jednostranné zaťažovanie pleca/ramena taškou, kabelkou
♥ posiľňovanie, naťahovanie a uvoľnenie, ochabnutého , preťaženého a skráteného svalstva klasické Pilates cvičenie na krk...alebo strečing
♥ aplikácia hrejivých/chladivých prírodných mastí z pagaštanu konského alebo Mumay mastička...
♥ mne osobne pomáha aj veľmi kvalitná biolampa alebo Terapeutický prístroj GOU GONG®
Dúfam, že vám tieto rady pomôžu: U nás doma: overené a účinné. 😉

domidori
6. júl 2017

Dobrý deň, ako to nakoniec dopadlo? Čo dcérke zabralo?

Nás sa to týka teraz ma síce viac ako 2 roky, v septembri bude mať 6 ale stále auka a plače.
Čítala som ze to môže byť aj príznak zápalu mozgových blán tak sa veľmi bojím, teplotu kontrolujem a zatiaľ nieje.

Ďakujem za každú info.

Dominika

pativla
21. mar 2019

@domidori Ako to dopadlo? My to máme teraz má5 a pol z čoho to bolo napokon??

veronikahud32
2. dec 2022

Dobrý večer mamičky...môj malí,o chvíľu troj ročný, má asi seknutý krčok. Nemôže otočiť hlavičku do ľava a pri každom pohybe strašne plače,to miesto má aj trochu teplejšie.Ako by som mu mohla pomôcť aby mu to čo najrýchlejšie prešlo? Dakujem veľmi pekne a pekný večer

dolynkag
3. nov 2023

@pativla nam sa stalo dnes 4 r. plače od bolesti, ako sa vyriešilo u vás
@veronikahud32
@domidori

pativla
5. nov 2023

@dolynkag Dali nám na chirurgii tzv. golier aby mu spevnil krk a po pár dňoch bolo všetko ok.

dolynkag
6. nov 2023

@pativla dakujem, nestretla som sa s tým veru, našej sme dali len červené svetlo ohrievať a už len trošku 3tí den to ma zaseknuté, mala tam riadnu hrču tvrdú, už je to lepšie