Šedý zákal v oboch očiach - dojča

jjjaaa123
2. feb 2023

Dobrý deň, mojej malej diagnostikovali šedý zákal obojstranný. Nutná je operácia oboch očí.. Je tu niekto s podobnou ak nie rovnakou diagnózou? Mám zopár otázok. Ďakujem.

janewithane
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
2. feb 2023

Ahoj, nemám síce skúsenosť, ako je to u tak malých detičiek, ale môj muž to mal, už je viac rokov po operácii. Bolo to rýchle a bezproblémové, ešte v deň operácie išiel domov.

h2
2. feb 2023

Ahoj, nemám síce skúsenosť, ako je to u tak malých detičiek, ale môj muž to mal, už je viac rokov po operácii. Bolo to rýchle a bezproblémové, ešte v deň operácie išiel domov.

vroni
2. feb 2023

Syn má vrodený šedý zákal ale len na jednom oku. Lekár operáciu neodporúčal (no, nepovazoval za nutnú je asi lepší vyraz), lebo oko rastie a šedý zákal zostava v pôvodnom stave, ze stačí operovať až od tých cca 15 rokov... (vkladá sa fixná sosovka). Ale jednotlivý stav musi posúdiť lekar, nejaký vseobecne správny návod neexistuje. V každom prípade drzim palce!

krumpel
18. júl 2023

Ahoj naša 9 mesačná d éra má vrodený šedý zákal na oboch očiach. Zatiaľ sa to pozoruje, kvapkame homatropin.

patulienkakukulienka
11. dec 2023

Dobrý deň, znova otváram túto tému, máme doma 4 mesačné bábätko po operácii oboch očiek, teraz má kontaktné šošovky 28 a 29 dioptrie. Mňa by zaujímalo, ako sa situácia vyvíja ďalej po operácii, zatiaľ drobec rozlišuje svetlo/tma, sleduje žiarovky. Moja otázka znie, kedy sa tento stav zlepší, kedy nás uvidí? Aspoň orientačne, aké máte skúsenosti? Lekári sú stručný, nepoznáme nikoho v okolí s podobným prípadom. Som z toho zúfalá, potrebujem vidieť svetlo na konci tunela, či ma raz moje bábätko uvidí a usmeje sa. Ďakujem

krumpel
16. dec 2023

@patulienkakukulienka To má mrzí, citacsa to ťažko, nie to ešte zažívať. My sme chvalabohu zatiaľ v štádiu sledovania, pevné verím, že operácia nás minie. Ale zaujíma ma tiež ako to prebieha po operácii atď. Posielam veľa síl a energie

scorpionflower1
16. dec 2023

@jjjaaa123 Ja som sa tiez narodila so sedym zakalom v oboch ociach, ale mala som to v miernom stadiu, sosovky mi vymienali az v 27 rokoch.