Seborea/mliečna chrasta

mirkaknm
4. apr 2021

Mamicky,
ako ste si poreadili s mliecnou chrastou u deticiek, co im pomohlo?
Dakujem.

maminkadeticiek
4. apr 2021

Nasej ju rozpustila cista lekarska vazelina.Natrela som,nechala nejaku dobu pisobit a uplne zmakla a potom som jej ju len jemnucko ked uz bola uplne makka opacnou stranou nechta odstranila.

sssilvuska
4. apr 2021

Skusala som olejceky - absolutne nic, potom od biodermy ten kremik na to urceny - tak isto nic, potom som skusila sampon od BABE na mliecnu chrastu - tento pomohol, vypouzivala som ho do polovice flasticky a potom sa dali pekne zlupnut 🙂

laura1607
4. apr 2021

@mirkaknm ahoj u nás tiež zabral šampón Babe na mliečnu chrastu kúpila som v DM Odporúčam 🙃

ruzasipova
4. apr 2021

@mirkaknm Oboje, co spominali. Aj BABE sampon ale aj vazelina z lekarne. Mam odskusane oboje a oboje funguje.

katkamatka7
4. apr 2021

@mirkaknm Nám pomohol olej, pred kúpaním nechať pôsobiť kľudne aj pol hodinu a umyť. Ostalo len pár chrastičiek. Podľa uváženia možno odlúpiť, niekto ich vyčesáva, ale mne to nešlo, bála som sa, že tej citlivej pokožke na hlavičke ublížim. Počkali sme do ďalšieho kúpania a zopakovali.

mattkapd
4. apr 2021

U nás pomohol šampón od Babe..

ckatka
4. apr 2021

@mirkaknm do oleja geranium a Lemon od Doterry. Prešlo po pár dňoch. Hlávka je krásna čista.

marianarem
5. apr 2021

@mirkaknm Aj u nas sampon Babe. Uz po jednom pouziti viditelne lepsie.

mariet24
5. apr 2021

@mirkaknm sampon Babe ale predtým som ponatierala tak 1-2 hodiny pred kúpaním excipialom, potom dobre zmyla, po pár dňoch sme sa toho zbavili a to aj kožná hovorila že to má fakt škaredé... Mal to rozlezene až na uška...

brezza
5. apr 2021

@marianarem u nas tak isto. Ten sampon je super

verizienka
6. apr 2021

@mirkaknm nám vôbec Babe nepomohol. Pomohol obyčajný kokosový olej. Nechala som jej pred kúpaním vždy aspon hodku dve na hlave pôsobiť a potom vycesala. Všetko zišlo dolu po dvoch kúrach.

mirkaknm
autor
6. apr 2021

Dakujem krasne za odpovede.
Ta lekarska vazelina je co zac?
Skusim najskor ten kokos.olej (pride mi to take najsetrnejsie) a potom mozno ten sampon ako pisete.
Z coho to vznika? Viem ze to ma nieco s mazovymi zlazami. Dcerka je alergik a trpi atopickym ekzemom.
Tak asi nam to moc nepridava. No snazim sa vzdy zistit z coho to je a najst pricinu.
Dakujem

dzina007
6. apr 2021

sampon Babe zabral u oboch deti... vazelina a taketo veci su fajn ak nema dieta moc vlasky... ale u nas napriklad starsi syn mal vela dlhych vlaskov... raz mi poradili indulonu modru na to... a nadavala som tyzden ako som to z tych vlasov dostat nevedela...

katkamatka7
7. apr 2021

@mirkaknm Lekársku vazelínu Ti na požiadanie pripravia priamo v lekárni, bez parfémov. Ide o tuhý tuk v porovnaní s olejom, ktorý má tekuté vlastnosti. Pri natieraní spraví v podstate rovnakú službu, keď sa nechá pôsobiť dlhšie.