Šampón na mastné vlasy pre 10 ročnú dcéru

enka81
6. nov 2020

Dcéra má 10 rokov a veľmi sa jej mastia vlasy/od mala/,má sklon k mastným lupinám, ale len sklon, skôr má také hnedé hniezda na pokožke hlavy, ale neolupuje sa jej. Jeden deň umyje a druhý deň mastné, neraďte mi prosím, že si ich má umývať každý deň, Skôr potrebujem poradiť šampón. Používala Linolu, Panthenol, capillus - ten jej nezaberá vôbec. Od Vichy mala šampón, na prvý krát mala super vlasy, no po ďalšom umytí už taký efekt nebol. Kúpila som jej aj od Nivei Micelárny, tiež 0 bodov. ak máte skúsenosť, budem rada za overené tipy.

1xenia1
6. nov 2020

Možno by som skúsila značku Biofy alebo The garden

janka_266
6. nov 2020

@enka81 žiaden nefunguje, tiež som ich vyskúšala už kopu, od najdrahších po najlacnejšie, mne momentálne jediné, čo funguje, aby som nemusela umývať každý deň je používanie transparentného púdru od nyx, s tým, že večer umyjem, druhý deň ešte sú v pohode, a tretí deň ráno ich týmto poprasim a vydržia do večera keď ich zas musím umyť 😃

enka81
autor
6. nov 2020

@janka_266 to si ma teda nepotešila

enka81
autor
6. nov 2020

@1xenia1 máš niektorú značku overenú? Vyskúšanú?

janka_266
6. nov 2020

@enka81 ja viem, tiež sa s tým zmierujem už asi 15 rokov, že ich musím často umývať, ešte niektorí tvrdia. Že keď sú vlasy v gumičke sa menej mastnia, ale to zas nie je pre mna, a predpokladám, že ani slečna by ich nechcela mat cely čas zviazané. Dokonca som sa pýtala aj rôznych kaderníčok, že aký šampón, som bola ochotná im dať zan aj 50€ keby fungoval, ale tiež všetky rovno, že na to nie je žiaden šampón

vrculla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vrculla
6. nov 2020

@janka_266 header shoulders

1xenia1
6. nov 2020

@enka81 sú to prírodné značky, The garden je vyvinutá trichológom a na obe som počula chválu ale sama na sebe ich odskúšané nemám. Ja osobne mám tiež mastné vlasy, skúšala som milióny produktov ale po hlave sa mi robili chrasty, mokvalo. Jediné čo mi pomohli bolo úplne vyhodiť všetky produkty z drogérie a kúpila som si u kaderníčky Wellu prefessionals. Od vtedy problémy nemám, vlasy mi stačí umývať dvakrát za týždeň. Len si nie som istá či sú to produkty vhodné pre 10 ročné dieťa. Tam by som išla asi nejakou naturálnejšou cestou.

nistika
6. nov 2020

u nás v rodine šampóny nepoužívame. moja dcéra mala ako dvojročná príšerné vlasy len sa jej to sušilo a chuchmáčilo pri koncoch, na druhý den mastné zhora....som nechápala ako sa jednému dvojročnému dievčatku môžu takto mastiť a ničiť vlasy....a potom sme vysadili sampóny celá rodina....vlasy sa jej nemastia absolutne a a ani nesušia môžu jej rásť do dĺžky má krásne uhladené zdravé vlasy. synom vysadenie sampónu tiež neuškodilo, ja na svoje používam vajce. je to už asi tri roky a nič lepšie som ani pre svoje ani ostatných vlasy nemohla spraviť....to svinstvo by som si už nikdy na hlavu nenapatlala

janka_266
6. nov 2020

@vrculla tento používam, ale stále vlasy vydržia maximálne 12- 24 hodín bez známky mastnoty

nina255
6. nov 2020

@enka81 ja by som ti skor poradila inak... ono je to tak ze cim castejsie ich umyvas tym viac sa mastia... ja som s tym mala problem umyvala som kazdy druhy den..potom mi kadernicka poradila ze ked uz na ten druhy den je vidno mastnotu mam si davat suchy sampon a neumyvat.. cize to je napriklad u mna jeden-dva dni naviac bez umyvania.. takto sa vies dopracovat k menej castemu umyvaniu, myslim ze vlasom to len prospeje 🙂 mne pomohlo, menej sa mi mastia.. skuste

vevesh
6. nov 2020

@enka81 skus vyskusat sampony bez silikonov a parabenov- pozor, bude to trochu problematickejsie, lebo takmer vsetky znacky na trhu obsahuju bud jedno alebo druhe alebo oboje. Skusila by som tuhe sampony alebo aj la roche posay sampon proti lupinam.

enka81
autor
6. nov 2020

@nina255 ďakujem za radu, ja ani nechcem, aby si častejšie umývala vlasy, pretože presne o tejto ,,návykovosti" viem, len ona má pravdepodobne zdravotný problém, preto som chcela ísť zmenou šampónu

enka81
autor
6. nov 2020

@vevesh myslela som, že Nivea micelárny je na ten spôsob, ďakujem za tipy

tyrkysova_kobyla
6. nov 2020

@enka81 mne jediny, co ako tak zabera, respektive mam po nom najlepsie vlasy je od Yves Rocher na mastne vlasy

vevesh
6. nov 2020

@enka81 nie, vsetky komercne znacky obsahuju silikony a parabeny, bohuzial...

enka81
autor
6. nov 2020

@tyrkysova_kobyla ďakujem za tip

enka81
autor
6. nov 2020

@1xenia1 ďakujem za vysvetlenie, mrknem na ne

komplikovana
6. nov 2020

Tiez by som sa vybrala prirodnejsou cestou, skuste pozriet sampuchy od ponio, sampon co vyzera ako mydlo.

pavucikvet
6. nov 2020

v kazdom prípade, dievčatko ide do puberty a je prirodzene, ze teraz sa jej vlasy mastia viac. Proste ich treba castejsie umyvat.

enka81
autor
6. nov 2020

@pavucikvet to je síce fakt, ale ako píšem, trápime sa s tým od mala, čiže od nejakých 4-5 rokov. A puberta, nepuberta, umývať dlhé vlasy každý deň nie je práve najvhodnejšie.

gondyo
27. nov 2020

tuhý šampon zn.Kvitok čajovník,bez akejkoľvek chémie,aj ten malý vydrží mesiace

simply_aura
3. apr 2021

Ja odporúčam sebamed z som na mastné vlasy mne dosť pomohol🙂.