Rýchle dýchanie u 2-ročnej

19. nov 2023

Zdravím. Dcéra 2 roky. Má sopeľ a kašle..tak normálne nekašle sucho...vystrája nedá si povedať aby sedela ani mobil ani rozprávky nič...k večeru som si všimla že dýcha dosť rýchlo. Horúčku nemá...papá pekne aj pije na noc si dokonca sama vypýtala mliečko...zdá sa mi že má chytené priedušky lebo počuť to keď dýcha...a hlavne sa mi zdá že veľa zadržiava kašel...to dýchanie je len nejaký obranný mechanizmus tela? Dala som jej na noc Nurofen.

marlent
19. nov 2023

Priedušky budeš počuť také praskoty piskoty pri vydychu.
Môj ma zrýchlené dýchanie pri akejkoľvek teplote (aj 37.5) a aj keď ma chytené dýchacie cesty dycha rýchlejšie (ale môj je astmatik tak u neho sú tie prejavy intenzivnejsie)

autor
19. nov 2023

@marlent lenže moja má 36,8 a má zrýchlené dýchanie.

taziona
19. nov 2023

Pred mesiacom mal moj maly nadchu a asi na stvrty den zacal kaslat. Cez den kaslal celkom casto a noc na to bola katastrofalna. Dychal rychlo, trochu piskal, akokeby sa dusil hlienami. Nevedela som sa rozhodnut ci ist k pediatricke, ci na mna nebude pozerat,ze s kaslikom za nou idem. A ona ako nas uvidela, hned nam listok na hospitalizaciu vypisala. Maly skoncil s akutnou bronchitidou. Chod zajtra k pediatricke sa ukazat, nech ju popocuva. Nic za to nedas 🙂 skore uzdravenie dcerke prajem

autor
19. nov 2023

@taziona áno,som rozhodnutá že ak to bude pretrvávať zájdeme...lenže ona nemá horúčku a kašel má taký normálny..nie je suchý ani dusivý proste klasický kašeľ..priateľ to zľahčuje že vkuse stresujem že veď keby dačo tak by nevyvádzala...ďakujeme.

anavixy
19. nov 2023

Kolko je to rychlo?? Treba zmerat pocet dychov za minutu a podla toho sa riadit, rychlo je relativny pojem a deti fyziologicky dychaju rychlejsie nez dospely…

autor
19. nov 2023

@anavixy no bežne takto nedýcha..

kleopatra114
19. nov 2023

@taziona kolko rokov má maly , keď ste museli byt so zápalom priedusiek hospitalizovaní ? Mal vysoku teplotu ? V nemocnici podávali aj niečo iné ako atb a inhalácie ? Ďakujem

autor
19. nov 2023

@anavixy cca tak 48 krát sa nadýchla za minútu ale nedá sa to presne

anavixy
19. nov 2023

48 krat je dost (preto sa pytam konkretne, lebo ta norma ma urcite rozpatie, moze dychat rychlejsie ale stale to nemusi byt nic co by bolo treba riesit), ale pokial nema ine tazkosti, tak podla mna staci ist zajtra k pediatrovi. Ak by bol problem s dychanim (tzv. dyspnoe), mohla by si vidiet aj ako zatahue jamku pod krkom medzi klucnymi kostami (jugulum) alebo medzirebrove svalstvo. Zajtra zajdite a uvidis, verim, ze to bude ok 🍀

autor
19. nov 2023

@anavixy to že absolútne nič aj kašel ma vlhký,spieva tancuje proste normálne funguje ani nechrčí🤦‍♀️🤦‍♀️nemám sa od čoho viac odraziť len to dýchanie...prvo sme si mysleli že to zato lebo behá hore dole ale aj keď sedela napr.10 minút má to rovnako.

autor
19. nov 2023

@anavixy ale prehlbuje sa jej tá jamka

ronika19
19. nov 2023

A nemáte náhodou doma oximeter? Aby si jej premerala saturaciu... Moje deti mali obstrukcnu bronchitídu... Mala je alergik?

autor
19. nov 2023

@ronika19 nemáme. Fuu no nevšimla som si že by bolo na niečo bola.

ronika19
19. nov 2023

No škoda, je dobre ho mat v takýchto pripadoch doma... Pulz ma asi vysoký, však...

ronika19
19. nov 2023

Môj syn, keď to mal prvý krat nevládal behať, už iba polihoval...píšeš, ze vaša je ok..každopádne ráno k dr....

majamat
19. nov 2023

pri kazdej namahe sa clovek vseobecne zadychava, je to individualne kolko namahy zvladne.
pocas ochorenia, aj ked nema horucku a k tomu fyzicka akrivita, to spolu vytvara re organizmus ovela vacsiu anmahu, ako ked je clovek zdravy.

majamat
19. nov 2023

treba skusit nechat dieta, nech je v klude , aj ked je to asi narocne. aj ja sa nadychnem 48x, ked by som slapala po schodoch na 5 poschodie. namahou sa dychanie zrychluje.

autor
19. nov 2023

@ronika19 no ona mala stále vyšši ako ja ale tak deti majú všeobecne vyššie...ale neviem nie som si istá či ten má oveľa vyšši..určite bude stačiť ráno dr.?

majamat
19. nov 2023

ak mas obavy, zbehni na pohotovost.

ronika19
19. nov 2023

Tak na toto si ja netrúfam odpovedať, ci stačí ráno... Skúste ju chvíľu pozorovať, moje deti už keď bolo zle boli veľmi unavené, a mali červené líčka...

taziona
19. nov 2023

@kleopatra114 maly ma dva a pol. Nemal nejake vysoke teploty. V noci mal do 38. Ale uz bol malatny rano a aj potom pocas dna. V nemocnici dostaval antibiotika a inhaloval, plus kvapky proti kaslu.

marlent
19. nov 2023

Ak sa jej zatahuje jamka je zle.
A to by som ja osobne na pohotovosť šla.
Každý lekár každý článok hovorí o tom ze ak sa jamka vtahuje alebo sa vzťahuje svalstvo pod rebrami treba ísť.

marlent
19. nov 2023
anavixy
19. nov 2023

Zavolaj na pohotovost a uvidis co ti povedia 🙂

werbenka
20. nov 2023

Syn 2-rocny mal nedavno tiez zrychlene dychanie a jemne piskal pri dychani, pediatricka mu diagnostikovala obstrukcnu bronchitidu. Na pohotovosti nas poslali domov, ze mu nic nie je a na druhy den pediatricka takto. Takze pohotovost zalezi, na koho narazite. Odvtedy, ked je chory, tak ma zakazdym dychavicnost, teplota nic, normalne vesely, aktivny, no aj tak dychavicnost aj v pokoji. Jedine, co na to pomaha je Ventolin, ci uz sirup alebo na inhalaciu. My mame sirup a v podstate po prvej davke sa dychanie da hned do normy. Urcite je to stav ale na pediatricku, poradte sa s nou, budu to chytene priedusky.

autor
20. nov 2023

@marlent podozrenie na laryngitidu..boli sme ale vrieskala a just aj normálne dýchala...tak som mu ukázala video.

autor
20. nov 2023

Lekár nám povedal že to vyzerá na larynfitidu keďže vrieskala ako blbá od strachu..videl video...popočúval ju pozeral hrdlo...máme sa ešte vrátiť..lebo uňho akurát nemala nič

monikamama
20. nov 2023

Toto som mala pri malom , vtedy mal rok. Bol chory a rychlo dychal, ja som s nim isla na pohotovost a tam pozerali na mna, ze s cim som prisla, ale ked ho popocuvala tak nas poslala na ekg, ze naozaj je to rychlo, ale nic nezistili a isli sme domov. Preslo to

autor
20. nov 2023

@monikamama no aj lekár na mňa len kukal🤦‍♀️ale chvala bohu som mala video dôkaz že to bolo doma horšie🤣

majamat
20. nov 2023

och, to sa tak stava. aj vec ides reklamovat a vtedy akurat funguje.
dobre, ez si urobila video, ja som tak fotila malej vysyp, lebo doobeda nic a do vecera vysypana.