Rybí olej pre 17-mesačné dieťa

jaruska18
22. jún 2024

Ahojte, aku skúsenosť mate s rybim olejom pre deti? Naozaj pomáha co sa tyka vývoju a reči? Mala bude mat 17m, nerozpráva zatial vobec, ani chodiť sa jej nechce. Okolo nábytku pobeha, vylezie, zlezie z gauca. Nerátam ze kvoli oleju začne chodiť, ale ci je fakt taky úžasný ako o nom vravia? Ďakujem 🙂

len_nig
22. jún 2024

Úprimne, keď v 17m nechodí už by som to riešila u fyzio skôr 😊
Inak rybí olej dávaj Mollers, ale skôr kvôli imunite.

pribinak
22. jún 2024

To že 17 mesačne dieťa nerozpráva je ešte úplne ok. Tak prelom sú 2 roky

Ale to že nechodí samostatne by som už riešila s neurológom a fyzioterapeutom

Rybi olej kupujem ale kvôli imunite Mollers citrónový

jaruska18
autor
22. jún 2024

@len_nig
@pribinak Dakujem. Samozrejme ze chodíme k fyzio, uz je to vraj iba o odvahe sa pustiť. Začala aj stvornozkovat neskor, az po roku. Teraz uz beha okolo nábytku, vylezie, zlezie...ledva sa drží...a na neuro ideme na kontrolu tento tyzden, tam vyzera byt všetko v poriadku 🙂
Len na mna vyskakovali prispevky ohladom oleja, preto ma napadlo ci by to nemohlo pomoct trochu 🙂

pribinak
22. jún 2024

@jaruska18 tak ten olej nijako neublíži, skús ten citrónový menej smrdí.

Držím palce maličkej

anavixy
22. jún 2024

Ja by som na tvojom mieste urcite vyskusala (nemyslim si ze je nieco s dietatom zle ale ked mas pochybnosti, tak nieco naviac urobit je super), pokazit ani ublizit neublizi a skusenosti byvaju naozaj dobre, tiez sa mnohokrat az cudujem, takze urcite kludne zacni davat. 🍀

len_nig
22. jún 2024

@jaruska18 kľudne skús to jej neublíži 😊 držte sa

zuzuliennka1
22. jún 2024

davala som synovi mollers citronovy, potom som presla na kapsulky equazen

teddustok
22. jún 2024

@pribinak citronovy je od 3 rokov. Pre 17 mesacne dieta je vhodny ten " moj prvy rybi olej" ten je od roka

pribinak
22. jún 2024

@teddustok je tak len príchuť jic viac

teddustok
22. jún 2024

@pribinak ale vyssie davkovanie vitaminu A a D

anavixy
22. jún 2024

@teddustok nie, to sa upravuje davkou (do 3r 2,5ml, od 3r 5ml), navyse je tam len vit E

teddustok
22. jún 2024

@anavixy je tam aj A... Takto mi povedali v lekarni. Ja mam doma oba oleje. Jeden pre 7 rocnu dceru, ten citronovy a na nom je napisane vyslovene od 3 rokov. A mam aj ten moj prvy ten davam mladsiemu synovi. A nekupovala som ich dva keby ma na to v lekarni neupozornili, ze v tom citronovom je viac A aj D

teddustok
22. jún 2024

@teddustok rybi olej of roka

teddustok
22. jún 2024

@teddustok rybi olej od 3 rokov

anavixy
22. jún 2024

Ved ale prve mas davku v 2,5 ml a druhe v 5ml (125x2=250)… naozaj je tam uplne ale uplne take iste mnozstvo ci gramaz vitaminov, len treba dodrzat davkovanie. Jedine co je tam pre deti menej vhodne je ta prichut ale to uz je na kazdeho uvazeni, ci take mnozstvo raz za den je zle. V lekarni asi chceli zarobit alebo sa proste prisne drzia napisaneho, ale teda to od troch rokov treba brat s rezervou rovnako ako pri Imunoglukane a mnohych dalsich vyzivovych doplnkoch, ktore to maju napisane, pretoze legislativa. Ale to je uz druha vec, tu to vidim skor na marketing. 🙂

malicka1986
23. jún 2024

Dievcata a zabera rybi olej na tu imunitu?
Maly mi bude od septembra do skolky ,tak ci ma vyznam to kupit,alebo nie