RTG chrbtice pre podozrenie na skoliózu a rôznu dĺžku končatín

29. sep 2024

Ortopéd syna poslal na RTG chrbtice pre podozrenie na skoliozu a panvy kvôli rozdielnej dĺžke končatín. Ako to prebieha? Koľko snímkov sa robí? 11 ročný môže ísť už sám?

luccija
29. sep 2024

Nemôže ísť sám ako ťa to vôbec napadlo?
Bude rehabilitovať, možno nosiť korzet zalezi koľko to má vychýlene.Vela deti dostane podprsenku do topanky

luccija
29. sep 2024

Podpatenku taku vlozku na vyrovnanie dĺžky noh

autor
29. sep 2024

@luccija myslela som na RTG či môže ísť sám, počkať na chodbe

summer23456
29. sep 2024

Počkas naňho v kabínke, kde sa prezlieka

pribinak
29. sep 2024

Jasne že na rtg už nemusíš ísť s ním. 11 ročný to v pohode zvládne. Veď bude ležať alebo stat a je to nebolestivé
Ty pockas na chodbe

autor
29. sep 2024

@summer23456 brať aj niečo na prezlečenie?

januska12323
29. sep 2024

Vyzliecť sa hádam vie aj sám. Do kabínky nemusíš ísť. Vyzlečie všetko okrem trenok a pôjde dnu, tam mu už povedia ako sa má postaviť a kedy dýchať. To zvládne.

januska12323
29. sep 2024

Na prezlečenie? Rtg sa robí bez oblečenia

autor
29. sep 2024

Koľko snímkov asi budú robiť?

vikii01
29. sep 2024

Vy ste nikdy neboli ešte na rtg, že také otázky dávate? Veci na prezlečenie? A naco prosím vás? 😃

pribinak
29. sep 2024

@januska12323 rataj 2 snímky chrbtice, 1-2 panvy a 2 nôh

Čo sa bojíš čoho? Žiari aj mobil, ale lietadlo aj mikrovlnka

domak2
29. sep 2024

@januska12323 dcéru röntgenovali oblečenú.

januska12323
29. sep 2024

@domak2 tak to mi je novinka mne kedysi dovolili len spodné prádlo a ponožky

domak2
29. sep 2024

@januska12323 ano aj mne sa zdá ze kedysi som musela byt vyzlecena. Asi ide doba dopredu 😁

vler
29. sep 2024

Rtg skoliozy su zvycajne 4 snimky-2 spredu a dva zo strany. Robim rtg vratane skoliozy.
Nezachytena/neliecena skolioza je zdravotny problem. Prinos Rtg ktore teraz absolvuje vyrazne prevysuje akekolvek obavy z mnozstva ziarenia ktore nebude vysoke

autor
29. sep 2024

@vikii01 bolí sme na RTG ale na takých banálnych ruky , prenosných dutín, zubov ale @summer23456 spomenula na prezlečenie

autor
29. sep 2024

@vler tak má aj k tomu RTG na dĺžku končatín

vler
29. sep 2024

Robim rtg v zahranici ale pristroje a postupy by nemali byt prilis odlisne-
Rtg na dlzku koncatin su u nas zvycajne 4 snimky (ktore zahrnaju panvu). Zalezi aky je pacient vysoky a hlavne ake ma dlhe nohy

autor
29. sep 2024

@vler 4x chrbtice 4x nôh? Na to ho pripraviť aby nebol z toho nervózny.

autor
29. sep 2024

@vler ? A má 156 cm

summer23456
29. sep 2024

Nie,nič na prezlečenie, vojde do kabínky a sestrička mu povie čo si ja vyzliecť a čo nechať...

vler
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vler
29. sep 2024

Moze byt- detektor na rtg snimky ma zhruba 45x40 cm, niekedy menej.... tak tolko tela zachyti v jednej snimke
Priprav ho na to ze to bude viac snimkov; moze sa aj stat ze sa nejaky nepodari a bude nutne zopakovat

vler
29. sep 2024

Velka vacsina mojich detskych pacientov toto zvlada polahky; a casto bez pritomnosti rodica; snad aj Tvoj bude

autor
29. sep 2024

@vler tak dúfam že to zvládne taký RTG ešte neabsolvoval, bude v strese, ešte aj sám.
Spýtam sa ho či mám ísť s ním do kabínky.

autor
29. sep 2024

@domak2
@januska12323 asi kovové by nemal mať?

vler
29. sep 2024

Skus sa spytat, ci mozes byt pritomna. (do vysetrenia nezasahuj, iba bud synovi oporou).
U nas ked rodic chce, moze. Dokonca aj dospely clovek moze mat sprievod. Ale ako som spomenula, robim v zahranici-kde je iny pristup k pacientovi.
Na druhej strane uz skoro nastrocny syn sa musi ucit zvladat aj taketo situacie.

autor
29. sep 2024

Ďakujem, pripravím ho najlepšie, fakt sa mi zdá že to bude veľa naraz, ale snáď to zvládne
Ešte jedna otázka napalia to na Cd na počkanie?

name_354
30. sep 2024

Myslim si ze by bolo najrozumnejsie aby si sa ho spytala ci chce aby ste tam s nim boli.
Bude vyzleceny od pasa hore, RTG vyšetrenie trva ani nie 10 minut.
Hovorim o vyšetrení nie o tom kolko budete cakat v čakárni.
Na dalsi den by ste mali dostať výsledky.
Záleží aj kam idetw.
Ale ja som to mala takto.
2x som mala RTG chrbta

autor
30. sep 2024

Máme to za sebou, urobili mu 5 snímkov spolu, jeden mu opakovali, panvy lebo asi pohol nohou. Trvalo to okolo 10 minút vo vnútri, ešte sme boli nejaké minúty v kabínke pred vyšetrenim tam išiel sám, ale ako ho zavolali tak sa radiologička spýtala či má niekoho zo sebou, tak ma zavolali asi aby som bola po ruke. V kabínke bol trochu v strese,, ale zvládol to.
CD nám dali na počkanie, tak už len ten výsledok som zvedavá ako dopadneme v stredu u ortopéda