RS vírus u 2-týždňového

lucia13022023
8. mar 2023

Ahojte, chcem sa spýtať, prekonalo vase dieťa RS vírus ako novorodenec? Môj malý ma 15 dní, v nedeľu sa mi zdalo ze tak chraplavejsie plače, aj sa mu akoby ťažšie dýchalo cez nos. Večer som ho krmila, zabehlo mu mliečko a kaslal. Nepripisovala som tomu ze by sa mu niečo mohlo stať. Dala som ho do postielky a počula som ako rýchlo dýcha akoby lapal po dychu aj mu trocha zmodrali pery. Hneď sme utekali do nemocnice. Urobili mu testy, rengen pľúc. Vdýchol mlieko z čoho ma zápal pľúc, no krvné testy ukázali ze ma baktérie plus RS vírus. Nikdy som nepočula o tom víruse.. Samozrejme som si hend začala čítať, a strašne sa o neho bojím. Ma 2 antibiotika, sprej na lepšie dýchanie, sirup na imunitu, kyslík v nošteku.. Prekonalo vaše dieťa tento vírus a bolo v poriadku ci malo nejaké následky?

kaitlin3
8. mar 2023

RSV virus je praveze uplne bezny a vysoko nakazlivy virus, najtazsie ho znasaju prave taketo male deticky. Vacsina z nich su po prekonani v poriadku, najviac ohrozene su prave predcasniatka, alebo deti so srdcovymi ci plucnymi zdravotnymi komplikaciami. Takze pevne verim ze tvoj to rychlo prekona a bude v poriadku, predpokladam ze ste hospitalizovani takze ho maju podchyteneho. Je to virus, na ktory antibiotika nezaberaju ale kedze vam tam nasli aj nejake bakterie tak preto vam ich asi dali. drzim palce

lucia13022023
autor
8. mar 2023

@kaitlin3 môj je 5 dní po termíne, čiže plucka ma našťastie vyvynute.. Boli sme včera aj na kardiu a všetko v poriadku 🙏 áno sme hospitalizovaný, od včera berie antibiotika do žily, jedny na zápal pľúc z toho mlieka, ddruhe na tie baktérie. Na ten vírus berie len nejaký Syrup na S... Zabudla som ako sa vola je na imunitu. Ďakujeme

sssimikkk
8. mar 2023

Ahoj, nasa ho mala v decembri ako 5 tyzdnova. 4 dni bola na are na vapotherme, tam som ju mohla len navstevovat pocas navstevnych (zrovna cez vianoce), potom som s nou bola 7 dni hospitalizovana na pediatrii. Cely ten cas na kysliku. Ked sme prisli na pohotovost, mala saturaciu 45%-50%. Videli ju a hned jej davali kyslikovu masku, fialove ruky nohy viecka pery, nedalo sa ju prebrat. Trvalo to dlho, nevedela sa sama rozdychat. Na are mala okrem kyslika aj vyvod do zaludka, davali jej moje odstreknute mlieko, a vyvod z mechura, aby videli ci vylucuje moc. Na silvestra nas pustili domov, pustaju ked vydrzi byt bez kyslika aspon 24h so saturaciou nad 94%. V januari sme boli rovno na pneumologii, kde jej robili kontrolny rtg. Zapal nemala uplne vylieceny, ale okrem toho jej uz nic nebolo, nemala nastavenu liecbu. Druhykrat sme boli pred 3 tyzdnami. Rtg jej uz nerobili, dychanie mala krasne ciste, nekasle.
Ked sme ale prisli domov, este dost kaslala a bola zahlienena. Odsavali sme jej to aj 5-6x denne, hlavne aby to nezatekalo. V nemocnici mala antibiotika (neliecia virusy, mala to aby bola kryta pred bakteriami), kortikoidy na pluca a neviem co vsetko, dokopy hadam 5-6 liekov. Na domov nam nedali uz nic.
Nasledky teraz nema ziadne, moze byt v buducnosti nachylnejsia na respiracne ochorenia, ale zatial je v uplnom poriadku.
Velmi drzim palce, su to obrovske steesy. Nam na are vraveli ze ak by sa to zhorsilo, uviedli by ju uz do umeleho spanku a na plucnu ventilaciu. Nastastie sa jej to pomalicky zlepsovalo. Viem ze je to narocne, clovek chce byt doma, ale tieto male deticky sa liecia pomaly a radsej tam byt dlhsie ako doma stresovat.

silceb
8. mar 2023

@lucia13022023 môj syn to prekonal ako bábätko. No je extrémne predčasne narodeny. Boli sme doma 3 dni z nemocnice, keď som volala sanitku, lebo taktiež vdýchol liek s mliekom, zmodral. Tým že bol predčasne narodeny, mal oslabené pľúcka, bojoval o život 2 týždne. Potom sa mesiac a pol zbavoval kyslíka. Mal tiež zápal, ale priedusniciek.
Ale každý prípad je iný. Pokiaľ má váš pľúcka dozreté, predtým bez problémov. Snáď to nedôjde k tak vážnemu stavu.
No po prekonaní tohto, nemal už problém. Dnes má 5 rokov a teda s pľúcami je pokoj. Akurát mal také obdobie - asi rok, že mal častejšie zápal priedušiek, opakovane. Ale to nemusí súvisieť.
Držíme palce, nech ste čoskoro fit. A prajem veľa energie, silu a trpezlivosti 😊

lucia13022023
autor
8. mar 2023

Bože keď to čítam, ste silné mate môj obdiv🙏 ja sa rucam "len" z tohto, ale strašne sa bojím o neho aj tak. My sme neboli ani na jiske, je so mnou celý čas na izbe, nemá kasel ani sopeľ, keby neviem povedala by som ze je zdravý... Pekne papa, len nemôže piť veľa, lebo potom sa unaví a saturacia klesá.. S kyslíkom co ma na jednotke ma saturaciu na 100, bez neho ju má 80 max 90...pekne kaka a cika, len ten pohľad je hrozný.. Nevedieť pomôcť svojmu dieťaťu, je môj prvý.. Snažím sa byť silná, snažím sa byť tu pre neho potrebuje silnú mamu, ale som ako na hojdačke, raz je dobre a raz neviem prestať plakať.. Modlím sa každý večer nech je v poriadku, zajtra mu majú robiť testy ci antibiotika zabrali tak veľmi dúfam ze áno 🙏

elia9
8. mar 2023

Držím palce a posielam veľa síl..moje dieťatko malo RS vírus ale v trochu staršom veku..boli sme na Jiske cca týždeň, ale niekoľko mesiacov po prepustení z nemocnice sme sa nevedeli zbaviť kašľa..už sme boli zúfalí..za mňa je to hnusný vírus..držte sa

sssimikkk
8. mar 2023

@lucia13022023 urcite to zvladnete, uvidis 🙂 babatka su silne, im sa moze polepsit zo dna na den ani nevies ako. Kde lezite?
Mne ked bolo najhorsie, stale som si opakovala, ze ten kyslik je jedina liecba. Virus sa neda inak vyliecit, ziadne lieky, treba to len preckat, a ten kyslik jednoducho posilnuje a ozdravuje tie male plucka 🙂 nasa inak je take hranicne predcasniatko, ale pri narodeni nemala ziadne problemy, bola uplne zdrava

sssimikkk
8. mar 2023

@lucia13022023 a narovinu ti poviem, nas ked pustili domov, dalsi tyzden som bola v este vacsom strese ako v nemocnici. V tej nemocnici saturaciu vidis, vies ci sa babatku dari, ked sme prisli domov, stale som na nu pozerala, vyzliekala ju aby videla ako dycha, ratala som jej nadychy 🤦🏼‍♀️ no psycho. To som si ale uvedomila az neskoro, samozrejme som chcela z nemocnice odist co najskor. Tak ak mosem poradit, zvytocne sa neponahlaj, radsej budte o 1-2 dni dlhsie ako nieco riskovat

gabika128
9. mar 2023

@lucia13022023 ahoj, minulý rok bola dcéra hospitalizovaná 2 týždne na detskej jiske s RS vírusom a zápalom pľúc. Mala vtedy 13 dní a váhu 2700g, nasadené ATB, inhalácie a kyslikovu podporu. Celý rok po prepustení kašľala, akurát teraz sa to konečne lepší, len každá jedna choroba je u nej dlhšia a sprevádzaná škaredý kašlom.
Držím palce, super, že ste išli hneď do nemocnice, je tam pod kontrolou a má nasadenú liečbu. ❤️

lucia13022023
autor
11. mar 2023

No my lezime na pediatrii, nebol na jiske, a od včera sa ho snažia držať bez kyslíka a drží sa.. Saturaciu ma na 92-95...stále berie antibiotika jedny na zápal pľúc co ma zo zabehnuteho mliečka, druhé sú na baktérie co mu našli, aby sa nerozsirili do krvi. Berie sirup isoprinosine, kortikoidy, a ma 2x denne spreje ventolin asi.. Horúčku mal len raz asi pred 4 dňami, od vtedy nie, papa už viac, dovolili mi ho kŕmiť 50ml každé 3 hodiny... A on takto vyzerá ako zdravé bábätko, nekasle vôbec, ani sople nemá nič.. Aj keď chodí dr tak vždy vraví ze pekne dýcha keď ho počúva.. No len tie zápalové hodnoty mal vyššie a to je zlé, že na oko vyzerá ako ze mu nič není ale v telicku ma chudák zápal 🥺

lucia13022023
autor
12. mar 2023

bola za mnou večer primárka, že krvné testy ma super, že je čistý bez vírusov 🙏 nemá ani kyslík od včera rána a stále sa drží na 100, papa už svoju dávku.. Ja som sa rozplakala keď mi to povedala a hovorím jej ze ja som sa strašne bála ze mi zomrie. A ona ze bol to vážny prípad ze keby to je o troska horšie tak sme na jiske v Bratislave alebo Nitre... Ani nevite aký kameň mi padol zo srdca.. Ze to dal ako bojovník.. Vravela ale ze určite budeme musieť byť sledovaný na plucnom, musíme ísť do Bratislavy na ORL poriadne, lebo tu u nás má odbili s tým ze on ma nos v poriadku. Pritom jednu dierku ma strašne uzku..a co ma tak zarazilo a mam z toho zmiešané pocity ale nechcrm sa hneď stresovať je to ze nás pošlú na genetiku.. Ze si ho len pozru pripadne spravia krvné testy.. Ze kvôli tomu nošteku a usku, ale ucho mi príde úplne normálne.. No ale nejdem dopredu stresovať, verím ze všetko bude už len dobre 🙏 v príbehu týždňa nás pošlú domov❤️