Rôzne názory ORL doktorov

matiska15
23. apr 2024

Ahojte. Stalo sa Vam, ze jeden ORL povedal vybrat nosnu mandlu a druhy ORL, ze vobec nie je treba ?
Ako ste to riesili ?
Mala ma vkuse nadchy alebo plny nos. A jedna ORL nam nic nepovesala len ze to moze byt aj alergia ale ze ona by vybrala nosnu mandlu.
Premyslam nad inym ORL iny nazor.
Kedze aj ine mamicky si tym presli a teda jeden dr tak a druhy onak.

elanor
23. apr 2024

tak ak by to mohla byt alergia, tak sa objednajte najprv na destku alergologiu, nech porobia testy.
A ked to alergia nebude, tak este raz na vysetrenie ORL, a priamo vysetrenie ci naozaj ma tu mandlu zvacsenu. Lebo len tak slechnut od stola, ze "ja by som vybrala mandlu" je take, mno...

matiska15
autor
23. apr 2024

@elanor dakujem moc.

matiska15
autor
23. apr 2024

@elanor zajtra volam na alergo. Len najskor orl lebo pediatricka nam povedala ze najskor treba orl.
A pritom ziadne odporucanie nam na orl nedala ale len povedala ze sak mame ist aj tam ale ze ona by vybrala.

zuzkaa1991
23. apr 2024

@matiska15 nam tiez kazali vybrat od 3r nosnu mandlu nechcela som nonstop chora(upchaty nos viac menej stale soplik) isla som na alergo spravili krvne testy ze mame ist na orl tam ma skoro 3r prehovarala.lekarka ze skodim malej s kvapkami atd.....tak na 5.5r sme dali von a klop klop o 180°C zmena predtym vydrzala 3dni v skolke teraz taha uz druhy mesiac

deti95060810
23. apr 2024

mne kázala lekárka ORL ísť sa prihlásiť rovno do nemocnice na detské odd.
od strachu som so synom zutekala domov - nikdy som tam nebola.
žiadny iný lekár nenavrhoval výber nosnej mandle.

matiska15
autor
23. apr 2024

@deti95060810 ved sa ani necudujem co citam na konovi diskusietak aspon sa snazia deti uchranit red vyberom najskor spreje a kontroly atd... a nie hned vybrat.. ano ma mala vkuse od decembra sople... veelmi casto. Ale ani nechrape ani nema sluch xhorseny... nastupila do skolky v oktobri. Tak dufam ze je to skolkarska zalesitost...

A preco mu chcela vybrat???

matiska15
autor
23. apr 2024

@zuzkaa1991 takze u vas nastastie pomohlo 🙏

zuzkaa1991
23. apr 2024

@matiska15 ano našťastie ale zas fakt ine problémy okrem nosa nemala pocas tych roka prisla do škôlky o 2 dni bum nos chyteny takze orl hovorila ze moze tam mat lozisko bakterii a ako povedala moj strach vacsi ako malej a mala pravdu večer uz nevedela ze jej ráno daco robili ;)

silvia33_33
24. apr 2024

@matiska15 Nosná mandľa dorastá a začína sa zmenšovať vo veku 5 až 7 rokov, zaniká na začiatku puberty u dospelých sa považuje za zakrpatený orgán (pozostatok bez účelu).