Rotavirus u oboch detí?

dubek
6. feb 2019

Dobrý deň bude to trochu na dlhšie písanie ale hádam mi už niekto poradí lebo som v koncoch minulý týždeň vo štvrtok začala troj ročná dcéra hnačkovat zvraciat teploty do 39 boli sme aj v nemocnici dali jej tri infúzie a prísly sme domov mne to nedalo poslala som po manželovy lekárke stolicu včera sa zistil rotavirus dcérke je už lepšie nemá teploty nevracia pýta si papať dávam probiotika a držíme diétu len že mám trojmesačnu dcérku ktorá v nedeľu dostala tiež teplotu a mala aj hnačku trvalo to jeden deň kojim ju od nedele nič a dnes mala zase hnačku dva krát za celý deň nie úplne ako vodu takú hustejšie a teraz ma teplotu 38.5 vie mi niekto vysvetliť co to môže byť ci aj jej začína tiež ten rota alebo ako v nedeľu nechápem potom čo to bolo akurát 11.2 sme mali ísť na očkovanie proti rota

denisa098
7. feb 2019

@dubek rota virus sa zvykne vrátiť vraj na dva krát, choďte k lekárke s tým maličkým určite

agnes28
7. feb 2019

@dubek ano moze sa to vratit. Treba dbat teraz na hygienu. Umyt ruky vzdy ked idete s nou manipulovat. Ale myslim ze ak sa neprida zvracanie tak to zvladnete aj bez lekara. Kojenim jej velmi pomahate. Ockovanie by som teraz nedala

dubek
autor
7. feb 2019

@denisa098 ma rotavirus prišly výsledky 😭

tin007
7. feb 2019

@dubek Vela krojit, aj ked vygrcka. A ponukat prsko pravidelne, aj po hodine, aby neostala dehydrovana. Ak by sa ti nieco nezdalo, treba ist k dr, ale mozno radsej vopred zavolat, aby ste v ambulancii nechytili este nejaky bonus od ostatnych chorych.

agnes28
7. feb 2019

@dubek ako ste na tom? Nebojte sa, urcite to zvladnete

dubek
autor
7. feb 2019

@agnes28 celý deň spinká po päť minútach teplotu už nemala od obeda ale bruško ju stále boli krčí sa musím jej rurkou pomôcť vtedy ma stolicu pol na pol najprv takú hustú potom riedku väčšia už je celkom ôk bojím sa večera nikam jej stále prsník keď sa vykaka tak sa aj napije ale keď ju boli moc nechce

jana005
7. feb 2019

@dubek ahoj, keď mal môj drobec sedem týždňov,tak dostal rotavirus od sestier.
Najprv skončila v nemocnici jedna, dcéra,potom druhá a tak nato začal vracať a hnačkovat malý.
Našťastie vracal len raz,len hnačky mal poriadne dlho. Ale on bol na tom najlepšie,zvládli sme to doma.
A sa čudujem,že v nemocnici vam nezisitli rotavirus. Dcére hneď brali vzorku stolice a tam to zisitli. Malého som potom stolicu,teda sko len plienku, niesla ja našej lekárke.
Držím prsty,nech to v pohode zvládnete

dubek
autor
7. feb 2019

@jana005 aj mne to bolo divné že v nemocnici nevzali mne to nedalo odniesla som sama našej lekárke ale toto som sa zabudla lekárky opýtať keď mladšia mala v nedeľu hnačku 2x aj teploty v pondelok utorok nič a vtredu zase hnacka bez teploty dnes 2x teplota hnacka v utorok sme odniesli stolicu a už tam bol rotavirus je možné že ho má od nedele

jana005
7. feb 2019

@dubek asi ano. Manžel vtedy išiel s dcérou kvôli vracaniu,bola strašne dehydrovana. Hnačky mala len asi dvakrát,len vkuse vracala,nič v sebepráci neudržala. Na druhý deň po infúziach jej bolo už lepsie,tak sa chceli ísť pohrat do takej herne,ale hneď ich zastavila sestrička,že už maju výsledky,že mala ma rotavirus,že musí byť iba v izbe.
v nemocnici boli štyri dni a ked sa vrátili,tak hneď na druhý deň začala vracať aj druhá dcéra. Čiže prvá to aj po toľkých dňoch mala stále v sebe,aj ked jej uz nič nebolo.
A tá staršia dcéra mohla ísť do škôlky až po dvoch týždňoch,doktorka jej brala ešte raz stolicu,aby mala potvrdené,že už rotavirus nemá.
Ináč mne lekarka povedala,že šťastie,že somsa malého kojila,lebo ktovie aký by to malo priebeh,keby bol na UM.
Držte sa a dúfam,že už bude dobre