Rodičia majú krvnú skupinu B. Môže mať dieťa A?

barbarka9
8. dec 2023

Ahojte, matka krvna skupina B-neg , otec krvna skupina B pozit, moze byt ze dieta ma krvnu skupinu A pozit? Vsade citam ze nie, tak nerozumiem, ci mame opakovat vysetrenie :(

pehavcek
8. dec 2023

@barbarka9 ak maju obaja rodicia B, tak nemozu splodit dieta s A. Takze niekde je chyba.Urcite mate obaja B?

pimpa12
8. dec 2023

@barbarka9 ak majú rodičia B, dieťa môže mať iba B alebo 0

pehavcek
8. dec 2023

@pimpa12 presne tak

naturalka
8. dec 2023

@barbarka9 ahoj, v mojej zdravotnej karte som mala 18rokov zle zapisanu krvnu skupinu mojej mamky…(Takze ona si takmer 40rokov myslela ze je A+ a popritom bola B+, tiez to mala vo svojej karte blbo zapisane), ked som sa to dozvedela, ostala som v soku, myslela som si, ze som adoptovana 😂 Rodicia ostali v strese, ze si z porodnice priniesli cudzie dieta 😂😂😂
Vsetci sme si nechali vysetrit krv a mamke konecne upravili ten nespravny udaj…takze u nas to bola chyba v zdravotnych zaznamoch…

mariejenka
8. dec 2023
barbarka9
autor
8. dec 2023

@naturalka no zacinam byt trochu v strese aj ja.. dieta ma dva a pol roka a brali mu krv tak som povedala nech popri tom vysetria aj krv skupinu.. a vysledok A+.. takze budeme musiet ist na odbery este raz vsetci traja.. :(

naturalka
8. dec 2023

@barbarka9 Verim, ze aj u vas to bude len chyba v zaznamoch…🙏🏻

jana005
8. dec 2023

@barbarka9 pevne verím, že sa len niekde stala chyba.
Manžel vie naisto svoju skupinu, chodí darovať krv? Ak nechodí, tak možno má len zlú skupinu napísanú od malička

andrejka1974
8. dec 2023

@barbarka9 určite nemôže byt A ak je tak buď vám vyšetrili zle krvnú skupinu mne zistili že mám 0 krvnú skupinu a pritom vylučovali kolinridicom a po rokoch sme zistili že otcovi celý život tvrdili inú skupinu a pred rokom zistili inú krvnú skupinu a tak sedí aj moja dajte sa vyšetriť ešte raz

lenkakravcova
8. dec 2023

@barbarka9 test krvnej skupiny si vieš urobiť aj doma. Stojí okolo 15€ test z lekárne. Je to jednoduché.
A pripájam sa k
@naturalka My sme mali podobnú prípad. Len u nás mal nesprávne zapísanú krvnú skupinu manžel v karte. Nechápem ako zapisovali v minulosti tie krvné skupiny, že to doplietli. Celkom nebezpečné (pre prípadný úraz s potrebou transfúzie, ak by sa niekto riadil tou informáciou).

pehavcek
8. dec 2023

@barbarka9 ja som si 30 rokov myslela, ze mam AB.Krvnu skupinu mi vtedy nacarbali do karty perom a R z Rh+ vyzeralo ako B.Tiez sme boli s mamou v soku ked mi.pred operaciou robili testy a tam A.Neboj aj u vas to bude len nedorozumenie.

nikiki29
8. dec 2023

@barbarka9 tak ako píše @naturalka som aj ja mala zle zapísanú krvnú skupinu v karte. Kedysi sa krv zisťovala z pupocnikovej krvi, kde ešte boli krvinky matky. Preto nezrovnalosti… dajte si vy rodičia krv znovu preveriť 😊

mamutka
8. dec 2023

@barbarka9 sestrička mi nedávno hovorila, že mali takýto prípad, človek žil 40 rokov v tom, že ma inú krvnú skupinu, lebo kedysi sa tie záznamy napísali tak nejak šup šup a bolo…. Urobte si s manželom testy a hotovo , nech ste v klude

roxy2
8. dec 2023

@barbarka9 presne ako my, ja B neg. , manžel B poz. a deti B a 0

msnesquik
8. dec 2023

@lenkakravcova v pripade, ze je uraz, tak sa dava krvna skupina 0, citala som o tom u lekara, ktory robi v zachranke, takze aj take tie naramky s krvnou skupinou, co ludia nosia su vraj zbytocne..

simona20201309
8. dec 2023

@barbarka9 choďte darovať krv a budete vedieť krvnú skupinu hneď a ešte aj dostanete stravných lístok a bagetu 😅
A ak by to bolo naozaj tak, máš nejaké podozrenie ze sa dieťa na vás nepodobá? Alebo je možné, že otec je niekto iný? Bude prúser?

kika2810
8. dec 2023

Inak krvnu skupinu mas zapisanu aj v papieroch z porodnice po narodeni dietata. Tak by si si vedela overit ci sa nesekli teraz a suhlasi to s papiermi z porodnice

kika2810
8. dec 2023

@simona20201309 😂😂😂
Super rada. A naozaj trefna. Vudu to mat najrychlejsie zadarmo a este aj dobr skutok.
Len ci zo stresu zvladnu pustit 0,5l krvy 😀

walentina7
8. dec 2023

Daj vedieť potom ako to dopadlo. Toto je veľmi zaujímavá téma.

deti95060810
8. dec 2023

môže byť chyba. .podľa tab. tiež to u nás nesedí...mám AB - na 100perc.
jednak vždy v tehu knihách som mala zapísané a potom pred rokom mi študentky na zdrav .škole robili tiež test. - vždy to isté.
mama B , otec 0
nie som v šoku, asi si niekto zle zapamätal...

isis234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bolarazjedna
9. dec 2023

Výnimočne sa môže stať, že krvna skupina človeka sa zmeni počas života, presnú patofyziologiu vám ale nepoviem.
Aj preto sa to vyšetruje pred každou operáciou, nestačí, že aha, pred 2 rokmi ste už bola operovana a mali ste vyšetrení krvnú skupinu, tak už vám neideme vyšetrovať...

rony2255
9. dec 2023

Záleží aký genotyp má krvná skupina