Ročný syn má zelenú stolicu a biely povlak na jazyku

sonnnka
24. júl 2012

prosim napiste mi ak ste sa stymto niekedy stretli. Maly ma rok a pred dvoma dnami mi zacal hnackovat, stolicu ma uplne zelenu a vodnatu aj 5x za den. ma biely povlak na jazyku a teplotu tak okolo 38 stupnov. boli sme u lekarky, spravila odbery. ma zvysenu sedimentaciu, CRP je ok. ale nizky hemoglobin aj erytrocyty a takisto zelezo nizke. vyzera to na anemiu ale ked sme prisli domov maly ostal velmi rozruseny, stale plakal akoby ho nieco bolelo a teplota zasa 38... nie som lekarka ale ta hnacka a teplota mi k anemii nejako nesedia..

babajaga
24. júl 2012

nie som lekar...mam tri deti,ale toto ani mne nesedi...syn mal anemiu,aj najmladsi ked mal 3 mesiace...ale u starsieho sa to prejavilo,ze slabo jedol...a mensi nijak,akurat bol bledsi.....podla mna hnacka,teplota...nejaka crevna viroza....trvala by som na stere z konecnika...a daj v kazdom pripade hylak,smecta,ryzovy odvar,mrkva,banan....jednoducho dieta ako pri hnacke,pokym nebude lepsia stolica,potom pomaly pridavat roztek,tycinky atd.....

anetkaadamko
24. júl 2012

daj mu probiotika....biogaia..........uvar mrkvu a veľa tekutín mu dávaj...........

strapco13
24. júl 2012

zerjm ma dve veci naraz..aj anemiu aj crevny problem..preliecit obe
ak povlak na jazyku nejde zoskrbakat alebo len velmi tazko moze ist aj o mykozu..soor, zabku
probiotika, smectu a pod..ako pisu baby
plus preliecit anemiu..ak je anemia, je oslabena imunita, moze chytit kazdu sarapatu

lienkabb77
26. júl 2012

vysoka teplota, zvysena sedimentacia, bolesti v brusku a zelena stolica by mohlo znamenat salmonelovu infekciu, ak mu dr. neodobrala vyter z konecnika trvaj na nom, salmonela u malych deti sa lieci antibiotikami. suhlasim s tym ze biely povlak moze byt soor, ale moze to byt aj z dehydratacie

sonnnka
autor
28. júl 2012

Nakoniec sme skoncili na infuziach v nemocnici. Malý bol úplne dehydratovany. Teraz je nproblém v tom Ye odmieta čokoľvek jesť aj pit. Nechce nic vodu ani z fľaše ani po lyzickach. Iba moje mm a to vraj nestačí. Ked aj náhodou nieco dostanem do jeho úst tak to okamzite vypluva. Uz naozaj neviem čo s ním. Všetci mi tu v nemocnici nadávajú ze nemal dostatočnú výživu... Pritom ja som mu dávala jesť všetko len on toho zjedol malinko a vždy som ho potom este dokojila tak som myslela ze kým ho naučím riadne papat a pit ako take živiny má. Takisto váhu má celkom úmernu k veku. 9250g u ročného dieťaťa si myslím Ye nie je podviziva..normálne si uz začínam myslieť ze na mňa zavolajú sociálku či co. Je to pre mňa velmi ťažké pretože som sa strašne snažila..aj aby bol kojeny aj aby jedol a pil. Ak viete poraďte prosím čo robiť ak dieťa odmieta jesť aj pit ja uz som v koncoch

mamkaivka
30. júl 2012

"Všetci mi tu v nemocnici nadávajú ze nemal dostatočnú výživu.." nič si z toho nerob v nemocnici je personál aj taký aj onaký. Je pravda, že anémia nemá nič spoločné s hnačkou, určite už vieš alebo sa dozvieš príčinu hnačiek sú to zvyčajne rotavíry, norovíry, salmonela a šigela. Infuzie malému pomôžu a bude fit. "9250g u ročného dieťaťa si myslím Ye nie je podviziva." podvýživa to nie je ale zloženie potravín nemusí zodpovedať nároku dieťaťa a organizmu , nepíšeš aká je to hodnota hemoglobínu či je to ozaj nízka alebo len znížená, prajem skoré uzdravenie a hlavu hore u veľa detičiek sa zistí anémia až keď majú nejaký zdravotný problém,

mmirka128
Autor odpoveď zmazal
Zobraz