Ročné dieťa má už dva týždne nádchu

emma2310
21. nov 2013

mala ma rok a ma uz asi dva tyzdne nadchu a kasle pytala som sa doktora ci nam nemoze dat lieky ten povedal ze na prechladnutie sa antibiotika nedavaju. nema horucku ani nic ine teply caj nechce pit tak ho pije studeny neviem ako jej pomoct ked to uz ma 2 tyzdne davam jej sirup od kaslu a kvapky do nosa ale to nepomaha a bojim sa ze dostane z toho zapal pluc alebo nieco take davala som aj cibulu s medom aj zazvorovy caj toho sa ani nedotkla a este zijeme v anglicku tu nic v lekarni nemaju ako jej pomoct

xlucia
21. nov 2013

@emma2310 u malych deti trvaju sople aj mesiac. davaj cecko, kup sinupret, a odsavaj sople. hlavne aby nemala upchaty nos, aby jej to nesadlo na usi. nemas sa coho bat

eeffka
21. nov 2013

@emma2310 kasle sucho alebo mokro?
ak sucho stoptusin, ak mokro mukolytika, lekar ma pravdu ze na nachladnutie sa ATB nedava, co sa tyka spreja do nosa po 3dnoch straca usinnost a sliznice este viac opuchnu takze so sprejom skonci a morska voda na zvlhcenie sliznice
2t to uz nie je nadcha...
zazvorovy caj nebudem pit ani ja , stipe nieto rocne dieta, vela , vela vela tekutin, ked nechce caj nieco ine nevypije? mimo mlieka

emma2310
autor
21. nov 2013

@eeffka ona skor ten sopel vykasliava no neviem ci tu dostat morsku vodu

beatricer
21. nov 2013

@emma2310 výtery jej nerobili? Skús zohnať koloidné striebro, a kvapkať do nošteka, nám toto vždy pomáha. A uvar sirup 6PL cukru zkaramelizovať, zaliať vodou 3dcl a rozpustiť ten karamel, pridaj prekrojenú cibuľu zbavenú vrchnej šupy, povar 20 min. prikryté na miernom ohni. Odstav a nasyp sáček tymiánu- u nás má tuším 40g. Ak ho teda zoženieš. Pomiešať a nechať prikryté lúhovať aspoň 30min. resp. do vychladnutia. Preceď a môžeš malej podávať ako sirup niekoľko krát denne alebo ochutiť s tým čajík. Toto nám zaberá na kašel behom 24 h.

simca06022011
21. nov 2013

odsavat odsavat odsavat... kup morsku vodu, nic ine jej netreba. Sinupret je vyborny ak ho dostanes. Zazvorovy caj sa neodporuca do 3 rokov nakolko velmi zahrieva organizmus,ale to je uz od vlastneho uvazenia. Skus este majorankovy caj s cibulou.. a normlane ho ochut ako ine caje. Podla mna jej iba zatekaju sopliky a z toho kasle, pravdepodbne ju lekar "popocuval", keby to bolo daco ine hadam by to riesil...
recept na tymianovy sirup najdes na webe ale ten je dobry hlavne na kasel ako taky, malu mas podla mna zahlienenu. Uvidis, odsavanie pravidelne aj kazde 3 hodiny pomoze. U nas vzdy.. Ked tak mukolytika cez den a ak bude z toho velmi kaslat a nevyspi sa tak my pred spanim davame stoptussin ( a novodobo ani to nie, davam cely den stoptussin sirup a ten je aj na taky aj na taky kasel) 🙂)

quaxi
21. nov 2013

@emma2310 na nadchu sa nam osvedcil jednoduchy recept: vzdy ked ide dieta spat, nakrajas velku cibulu na kocky, rozprestries na tanier a ten das co najblizsie ku jej nosu (napr. vedla postele). Vdaka vyparom z cibule sa pekne stiahne sliznica v nose a dietatu sa dobre dycha. Nefunguje to, ak ma dieta sople kvoli zapalu, ale na beznu nadchu z prechladnutia a dokonca aj na alergicku nadchu to zabera.

emma2310
autor
21. nov 2013

@beatricer dakujem skusim aj to

dadica
21. nov 2013

@emma2310 Neviem, aký typ nádchy máte, môj malý má síce 4 roky a tiež mal nádchu 2 týždne. Tak som išla ku dr., sa mi to už nepáčilo a poveedala, že má chytené priedušky. Zakašlal tak 5x za deň. Odišli sme s ATb a pamyconom do nosa.

eeffka
21. nov 2013

@dadica
@emma2310
no len v UK odide maximalne s panadolom, co si moze aj kupit. Mam tam kamosku aj sestru, obe vyzeraju ako narkomanky ked idu naspat, naladovane SK liekmi aj na predpis

emma2310
autor
21. nov 2013

@eeffka presne tak k doktorovi sa neoplati ist az ked je najhorsie

anima9
21. nov 2013

@emma2310 Aké ma sople? Myslim farbu a hustotu. Daju sa lahko odsat? A kasel je aky? Suchy? Vlhký? Dráždivý? Prieduškový? či taký zo zatekania hlienov?

tinka9000
21. nov 2013

@beatricer vážne toto zaberá na kašeľ? My už pokašliavame vyše mesiaca, boli sme 3x na výteroch, počúval ju, priedušky, pľúca čisté, výtery negatívne, na začiatku mala v nose nejakú baktériu čo chytila od jednej škôlkarky a potom 2x už výtery negatívne ale stále niekedy raz-dvakrát za deň, niekedy raz za dva dni zakašle, niekedy v noci raz a celú noc nič, niekedy vôbec tak už neviem, nechcem do nej už pchať žiadne lieky aj tak nič nezabralo, malá má 18 mes. tak skúsim tento domáci sirup. Lekár tvrdí že je zdravá, že jej občas soplík môže zatiecť, ale predtým s tým problém nemala a nádchu nemá tak už neviem. Dal jej len niečo na imunitu ten arcodefence čo sa pije 5 dní.

beatricer
21. nov 2013

@tinka9000 nám to vždy zabralo. V noci sa mi až dusila a na druhú noc ani nezakašlala. A moja si z pôrodnice doniesla zlatého stafylokoka, mala soplíky, teploty, ATB na to nebrala, ja som jej začala kvapkať do nosa koloidné striebro a bacil sa stratil. Ja moc doktorom neverím. Ja už aj očkovanie odmietam. Skús jej to uvariť, za pár centov máš sirup a zatiaš tým čo som ho odporučila povedali, že pomohol

lukavicka
21. nov 2013

stym odsavanim pozor mimoriadne drazdi sliznicu a dokonca si myslim ze sa tie sopliky robia este viac treba osavat ale nie casto maly mal sopliky ked mal dva mesiace a trvalo to vyse mesiaca ta morska sol jena precistenie najlepsia aj ked nie velmi prijemna

tinka9000
22. nov 2013

@beatricer Ďakujem,určite to vyskúšam,ja očkovanie síce neodmietam ale preferujem určite prírodnú liečbu najmä keď klasické sirupy nezaoberajú a nechcem ju nimi už stopat,zakasle. už len raz za čas tak snáď to už prejde.

tyssa
22. nov 2013

ja som nadchu /soplave dieta/ nepoznala, kym starsi nezacal chodit do skolky, samozrejme chytil to vzdy aj mladsi, takze nocne zvracanie sopli poznam zo vsetkych stran,..nezaberali antibiotika, ani lokalne do nosa, sirup proti kaslu tiez nula bodov, spreje , kvapky do nosa tiez o nicom, vsetko som vyhadzala, kupila koloidne striebro /docitala som sa o tom tu, lebo ja som fakt 4 roky nevedela co je to chore dieta, a potom som mala zrazu 2 a to nonstop, takze po 4 mesiacoch som bola uz nekonecne zufala,../, ks som naliala do nosneho rozsrekovaca od vincentky a nostek riadne odsala /odsavackou na vysavac/ nastriekala ks - toto minimalne 3x do dna+ nahrievanie a naparovanie, na zatekajuci sopel v noci mastovy zabal na hrud a zrazu zeleny sopel na druhy den priesvitny, nadcha do tyzdna prec, v noci ked mali zabal nekaslali, este na hrdlo som davala lyzicku domaceho medu / nie z obchodu ale od vcelara/ a hrdlo nemali cervene, ks pouzivam stale cistim tym aj uska a nemaju zapalene, aj ked viem ze v skolke aj teraz par deticiek malo,..

siska53
23. nov 2013

@beatricer ahoj,prosim ta,ako kvapkas to kolidne striebro? Aka davka? Kolkokrat denne? Ked by mali najblizsie nadchu,chcem vyskusat.. Na nete boli len tri hmotnostne kategorie,podla coho sa riadit?
mam 19 meSacnu,ma kusok cez 9kg a syn ma 3,5 roka,nejak cez 15 kg,mozno 16kg ma (nejde Nam,haha).
dakujem.
aj ten recept na kasel som si odpisala,pouzivam zatial Len cibulu a med -sirup,vyskusam aj ten,dufam,ze to bude aktualne co najneskor 🙂)..deti maju totiz velke nosne mandle,one 2-3 stupen..cize mozu but nachylnejsi na take infekty pre zuzeny priest or..

beatricer
23. nov 2013

@siska53 to koloidné, keď kvapkáš do nosa, tak nemusíš pozerať na to akú majú váhu alebo vek. Väčšinou tak 3-4x denne im to kvapkám. Keď to budete piť tak kľudne im môžeš tých 5ml staršiemu aj 8ml dospelý aj 15ml. Tiež im to dávam 3x denne. Len treba odstup od probiotík aspoň 1/2 hod. A treba dopĺňať potom tie probiotiká. Pri chorobe treba veľa c-éčka. Ja kupujem v DM to práškové alebo potom acerolu z fin klubu. Z lekárni nekupujem vitamíny, kvôli umelým sladidlám - aspartám a rôznim farbivám, tieto vitamíny viac škodia ako pomôžu

siska53
23. nov 2013

@beatricer dakujem,tiez aim SI,vsimla ten,aspartam,detom zatial umele cecko nedavam. Probiotika davame a este aj,imunoglukan preventive.
tak,super,vyskusam,keby som,to vedela, skor,nemusela son,mozno dostat ja atb v septembri,mala som,zlateho,malt distal teraz tiez,ale on mal,Len,soplik,tak distal,pamycol..
nuz nabuduce vyskusam to..
vdaka este raz.

beatricer
23. nov 2013

@siska53 nie je zač. Snáď vám to pomôže. Potom daj vedieť či pomohlo.

monika91168
23. nov 2013

@emma2310 ahoj, skúsim ti aj ja poradiť, mám 3 deti a nám to zaberalo, je to babský liek. Hádam v Anglicku dostaneš kúpiť aspoň sypaný kamilkový čaj / NIE sáčkový /, bolo by to dobre. Daj do hrnca 2-3l vody, nalej tam trochu stolového oleja, asi ako na panvicu keď ideš robiť praženicu, potom pridaj ten kamilkový / harmančekový čaj / asi tak 2 polievkové lyžice. Bolo by dobre ak by si mohla na kuchyni zavrieť dvere, nechaj to vrieť,čo najdlhšie a buď s malou v kuchyni, aby bola čo najdlhšie v tých výparoch. Môžeš ju aj vziať na ruky a ísť bližšie, aby sa toho nadýchala a spolu s ňou jej ukazuj ako sa má noštekom nadýchnuť a ústami vydýchnuť, ale to napokon nemusí byť, je to ešte malé dieťatko, aby to vedelo. LEN POZOR, NIKDY JU TAM NENECHÁVAJ SAMU AJ NAD TýM HRNCOM DRŽ JEJ RUČIČKY. Rob to aspoň 2x denne minimálne 1/2 hodiny. Ja som to robila aj tak, že som mala dvojplatničku, dala som to do izby a dieťatko som dala do postielky a nechala som to vrieť v izbe. Len na to nezabudni a buď tam s ňou pokiaľ to nevypneš. Hraj sa s ňou, alebo môže aj spinkať, len buď tam pri nej.Vydržte čo najdlhšie, pomáha to. Nerob to, keď má teplotu. Keď ti spinká, daj jej vyššie pod hlavičku, aby soplíky stekali dole a neupchával sa noštek. A ak by si mala možnosť zohnať si očnú masť opthalmo-framykoin, alebo opthalmo-septonex, /to odporúčam všetkým mamičkám/, treba ňou potierať noštek okolo dierok, lebo po tých soplíkoch aj tomu sa dáva zabrať a tá mastička to upokojí. Všetky mamičky odporúčam to, len pozor na bezpečnosť dieťatka hlavne ho nenadkláňajte moc nad ten hrniec, aby tam nepadlo. S tou cibulou opatrnejšie, pretože na detský žalúdok je ťažká a dieťatko môže aj vraciať, ale je pravda, dobrý je sirup z cibule. To sa nakrája jedna velká cibula, dá sa do pohára trebars od horčice, dá sa ku nej med, uzavrie a nechá asi 24 hodín,ona pustí šťavu a potom sa to dáva, teda len šťava nie aj cibuľa, na lyžičku deťom ale len malú lyžičku ráno a večer.Preto len takto, aby sa malej nezaťažoval žalúdok. Medík to urobí sladším a drž to v chladničke. čaj je dobrý aj vlažný, len nech není studený a hlavne jej dávaj veľa piť. Aby sa jej lepšie dýchalo, môžeš jej na noc dať na radiátor namočený a vyžmýkaný uterák, alebo mokré prádlo, zvlhčuje to vzduch, to pomáha aj pri laryngtitíde / opuch hrtana/. A poriadne vždy vyvetraj a až potom ju nadparuj s tou Kamilkou. Držím palce. Monika

siska53
23. nov 2013

@emma2310 mne radil maser (ked som Sa mu stazovala,ze sme,od tohto roka nejak casto chori,ze okrem dlhych pobytov vonku by bolo fajn nekurit,radsej Sa obliect a mat asppn v jednej izbe vyklopene okno,ak Sa neda vsade.aby prudil vzduch.