Ročné dieťa má alergiu na bielkovinu kravského mlieka a alergiu na vajíčko

siska2408
11. apr 2020

Prosim Vas co davate takymto detom papat počas celeho dna ? Ja uz som zufala,vyzera ,ze ma malinka alergiu na mlieko aj na vajco a ja uz neviem co jej mpzem dat jest ? Viem,ze zeleninu, ovocie,maso ale co davate na desiatu, olovrant ? Ake keksiky mozu ? Nejake konkretne ? Dakujem za kazdu radu...

deedol
11. apr 2020

@vmatuscinova poradis? 🙂

mischelin89
11. apr 2020

My mame tiez problem s bkm, jedava jogurty - sojove, kokosove. Puding, krupica z ryzoveho mlieka. Nas ma rad natierky, len nahradim normal maslo prepustenym.

kiki68
11. apr 2020

Hladaj medzi vegan vecami, ti nemaju ziadne zivocisne tuky v tom ani vajcia. U nas v Rakusku su dostat cele rady roznych vegan keksov. Tiez moze pufovane kolieska vhodne pre deti, v dm ich dostat. Tesco viem ze mava vegan keksy na sposob bebe keksov. Z rastlinnych mliek odporucam znacku Provamel. Tiez existuje vegan puding atd. Dnes uz tato dieta nie je problem. Tiez si nastuduj napr na soucitne.cz ako sa da nahradzat vajicko. A mozes dokonale opajcovat vsetko co si len zmyslis. Mozes takto napiect aj vlastne keksiky, mozes pouzit ako nahradu vajicka banan, tuk kludne alsan, mlieko ovsenne, pripadne ryzove. Sojove by som pouzivala az neskor

vmatuscinova
11. apr 2020

@deedol skusim;)

vmatuscinova
11. apr 2020

@siska2408 ahoj, pred cca rokom som tiez intenzivne riesila desiaty a olovranty, robila som aj rozne kase a postupne piekla nieco slane ci sladke do ruky, domace natierky s rastlinnym maslom z roznej zeleninky, sunkovu penu a podobne na pecivo. Moj ma aj kepok a istu dobu sme boli bez vajca tiez takze som piekla veganske babovky, cuketovy pernik, brumickou z presnidavky, pozri aj u mna v albume mam nueco z tych cias. Casom som robila vlastne mlueka alebo do dm ryzoveho zarobila puding napriklad, aj ked ho zlahcis presnidavkou je to super, kejsy sa daju napiect z par surovin pripade v tescu mavali digestive ovsene susienky tie boli tusim aj bez vajec. Pozri tiez katrionu na fb ona ma vela detskych receprov aj kategorizovane albumy podla obedu, desiaty a pod. A casto upravuje recepty aj pre bezmliecnych ci bezlepkacov. A sneh sa da vyslahat z cicerovej vody ak by si do kolacov potrebovala nadlahcit cesto;)

anna8416
11. apr 2020

@siska2408 aj v Kauflande je celkom slušný výber veganskych vecí, jogurt, keksíky čokoládové,, vanilokové som stadial mala, naposledy mi aj zmrzlinu vegánsku z Kauflandu muž doniesol. Tiež v DM sa dajú vegánske produkty nakúpiť, majú čokoládovú nátierku 3druhy tak na chlebík.

anna8416
11. apr 2020

@siska2408 https://vegapo.sk/produkty?supermarket=kaufland, odkaz na stránku kde sú uvedené vegánske produkty, tak pozrite čo z toho by ste mohli dať ročnému dieťaťu

lula313
11. apr 2020

Prečo chceš dávať ročnému dietatu keksiky? Na čo? Dcéra má dva roky a je tak maximálne rôzne bio ryžové, rázne, spaldove pufovane chlebíčky. Zaklad tvorí zdravá strava pseno, bulgur, kuskus, mliečna ryža, bezvajecne cestoviny, k tomu varim rôznu mrazenu zeleninu z hotových bio zmesi(kukurica+hrasok+mrkva, fazulka, hrách špenát), to je robota tak na minútu, potom klasika zemiaky v kombinacii s inou zeleninou a pod. V podstate mozes dat aj rožok k tomu rôzne natierky masovú, z cervenej repy, cicerovu.. veď možnosti je tak veľa..

siska2408
autor
11. apr 2020

Dakujem velmi pekne vsetkym ,pomohli ste mi velmi viem kadial sa cca uberat... super... 👍😊 no nemala som vobec skusenost ci sa to da vsetko aj takymto malym detom ,fakt nemam predstavu. Doktorka mi nakazala vyradit vsetky mliecne vyrobky na 3 tyzdne ,pretoze stale ma riedsiu stolicu. Este by ma zaujimala jedna vec.. mala sa mi este obcas budi na mlieko. Vypije cca 150ml mlieka v noci. Nahradzali ste takuto nocnu davku niecim ? Ryzove mlieko je vhodne ? Chcem skusit cez den ci to vlastne vypije,ak nie ja netusim co jej dam v noci... Ja ked jej nedam mliecko v noci taky cirkus spusti ,ze je cely dom hore... 😑