Ročná dcérka nechce kakať

13. aug 2023

Ahojte, mam problem s 13m dcerkou. Ked to na nu pride, je z toho nervozna , zadrza az kym sa uz viac neda, spapa v take dni malicko....Vlakniny ma dost, papa kazdy den cerstve ovocie, zeleninu varenu dusenu, surovu, vody pije viac nez dost...co sa tyka stravy, fakt myslim ze neni co zlepsit, bude to skor psychickeho povodu. Ja uz len neviem ako s nou, snazim sa ju chvalit tlieskam jej ked sa konecne vykaka, ale nepride mi ze byt o malo efekt. Kupila som aj pripravok na zmakcenie stolice Lactecon, dnes som prvy raz skusila ale bola z toho nervoznejsia hadam este viac, nemam pocit ze by to nejak pomohlo zatial. Prosim Vas poradte mi co robit ? Ani potom nechcem ist s nou von, lebo to uz vobec sa nevykaka ked sme niekde a robime nieco co ju zaujima....Cca do 11m to bolo v pohode, aj kakala do serbliku pekne, ale potom zrazu serblik ani vidiet, a kakat ani do plienky ani nikam...

pattinka
13. aug 2023

Ahoj, je to iba zle obdobie, ktoré prejde. Mam tri baby. A všetky tri si týmto prešli. Ak má správne zloženie stravy, tak dávaj iba viac piť a napr. slivkovu stavu z DM zriedenú vodou. V letnom období to detičky mávajú. Nerob z toho vedu a nestresuj ani seba a ani malú ona z toho vyrastie.

autor
14. aug 2023

@pattinka prosim ta a to mali tiez v takomto veku ? pride mi to vcelku skoro, vacsinou s tymto zadrziavanim zacinaju deticky az po odplienkovani co tak citam...

biibiana
14. aug 2023

Ani na zachod nechce? Moje tiez mali problem ked zacala byt stolica formovana okolo roka, tak to islo horsie. U nas zabrala doska na wc , ziadny nocnik ani plienky. A zvykat na jeden cas, odsleduj si kedy to najčastejšie na nu ide a vtedy v rovnakom case davat na wc. Moje deti maju cas na wc najcastejsie az vecer 😀 Od rana su v zhone hier a zaujmov, az k veceru ked je klud tak si spomenu, ze treba ist aj na wc 😀
Najmladsej dcere po veceri rovno poviem, ze dopapat a sup kakat. Ma 4r ale takto funguje uz dlho rok urcite. No zas najstarsia ma tento biorytmus opacny ta chodi od malicka hned rano po ranajkach 🤷‍♀️ Preto si skus odsledovat, kedy je ten cas. Stolicu nema tvrdu? Velmi pomaha slivkovy sirup - susene slivky nasekas, zalejes vriacou vodou a nechas postat napr.cez noc. Rano tam mas husty slivk.sirup bude pomahat s lahsim vyprazdnenim. Ale ked je to psychika tak len hladat sposob/ritual, ktory bude poznat. Rituály su pre male deti dolezite, podla mna a nasich skusenosti 😀

autor
14. aug 2023

@biibiana no ale ona ma este len 13m , sice na serblik sme ja davali isty cas, vzdy kakala ako hodinky rano , ale zrazu zacala hejtovat serblik tak sme ho museli uplne zrusit, nakolko zacala revat uz len ked sme ju tam isli posadit. na wcku tiez byt nechce , hoci vidime ze to na nu ide...V poslednom case mava take trochu tvrdsie, ale zas nic extremne- ako vravim pije fakt vela vody, dostatok vlakniny, cerstveho ovocia...takze si myslim ze to psychika- lebo aj vidim ked to na nu ide ze ona akoby tlaci - ale skor ze to zadrziava alebo co ...a potom uz je len kazdou hodinou nervoznejsia, az to potom uz v istom okamihu neudrzi...ale place vzdy pri tom, tak neviem :( je mozne ze sme ju nejak vystresovali s tym serblikom a dostala nejaky blok...

biibiana
14. aug 2023

No preto vravim, kupte detsku dosku na wc ( aj moje 3 deti chodili na wc od roka, nie je to ziadna veda 😉 Vsetky som odplienkovala medzi 1-2rokom.) No a najdite nejaku novu zabavku vo wcku ked to na nu pride, dajte nejaku aktivitu ktoru budete robit len vtedy ked ide kakat a s tym si to bude spajat a bude sa na to tesit a odputa pozornost od kakania. Napr spievajte nejaku zabavnu vymyslenu pesnicku s jej menom a kakanim , nejaku odmenu potom za to. Neviem ozaj ak si si ista, ze je to psychikou tak uz len skusat a rozmyslat co by ju zaujalo a odputalo pozornost.