Ročná dcérka má teplotu

natdomi
9. feb 2022

Dobrý deň, dieťatko mi má teploty 38,5 úplne neviem s čoho kludna je hra sa normálne ani nevypada žeby bola chorá nič jej nieje to je že má iba horúčky dnes sme boli pri doktorke a CRP jej vyšlo 48 aj krv v moci aj bielkoviny zajtra mame ísť znova sa ukázať a znova doniesť moč. Prosím vás chcela som sa spýtať či to niekto mal keďže pani doktorka nám nedala ani antiobitika nič keďže nič malej nieje iba toto má tak mi povedala pani doktorka. Ďakujem veľmi sa bojím o dieťatko. Ďakujem za odpovede

belusha
9. feb 2022

Naša mala teploty , keď sa jej zúbky tlačili …. Nemôže to byť z toho ?

natdomi
autor
9. feb 2022

No ja som si myslela že zo zúbkov len je to už 3 dni tak sama neviem ale ona neni ani mrzutá nič iba má teplotu. A zaskočilo má že dnes jej vyšiel zapal.

elenita
9. feb 2022

Zarazilo ma, ze jej nenasadila nejake sirokospektralne atb...crp zo zubkov nema byt preco zvysene. No uvidite zajtra, drzim palce.

mongi2010
9. feb 2022

moj syncek tak mal presne nebolo na nom nic vidno a tiež teploty , krv v moči a bol to zapal moč.ciest sposobeny bakteriiou

belusha
9. feb 2022

@natdomi u niektorých detičiek rodičia ani nevedia že sa tlačia zúbky , len tá teplota môže byť … skúste dať na noc čipok a uvidíte či pomohlo

natdomi
autor
9. feb 2022

@mongi2010 Ako ste to riešili ďalej lebo povedala pani doktorka že možno aj hospitalizácia ale neviem či to je dobrý nápad do nemocnice teraz v takomto obdobi 😔

natdomi
autor
9. feb 2022

@elenita ďakujeme veľmi pekne

natdomi
autor
9. feb 2022

@belusha nič jej toto nepomohlo už sme všeličo skúšali.

mongi2010
9. feb 2022

@natdomi poslala moč na kultivaciu vysledky boli za 2-3 dni, dovtedy nasadila sirokospektralne antibiotika . Nastastie nam sa teploty darilo zrazit vam sa nedari?. Velmi pomohol aj sirup Uroval na močove cesty ale myslim teda že to bude nieco s tym . uvidite zajtra držim prsty aby bolo dobre

7rebeka11
9. feb 2022

Pravdepodobne dr zopakuje aj crp, či má klesajúcu alebo stúpajúcu tendenciu. Ak stúpne, asi ATB, zatiaľ nie je až tak vysoké, ani nám by nenasadila pri takomto čísle ATB, aj keď je to len ročne dieťa. Ťažko povedať, uvidíte zajtra aj z moču.

natdomi
autor
9. feb 2022

@mongi2010 nič úplne skúšala som už všetko vyskúšame ešte ten sirupcek len neviem čo to môže byť kaka pekne aj cika mne sa zdá a keď to mal váš maly plakal pri močení alebo niečo ?

natdomi
autor
9. feb 2022

@7rebeka11 áno to že výsledky prídu zajtra s moču len dnes už mala krv aj bielkoviny aj Crp jej vyšlo take zdalo sa mi to dosť vysoké.

belusha
9. feb 2022

@natdomi Tak to najlepšie by mal lekár zistiť … možno navštíviť iného , než ku ktorému chodievate

mongi2010
9. feb 2022

@natdomi a davate nurofen? lebo este ma napadlo že na krabicke je zle davkovanie napisane možno jej nestaci davka.
No ani mne sa nič nezdalo pri cikani že by ho nieco bolelo. len potom ked vysla ta kultivacia bolo to jasne mal E.Coli

asocial
9. feb 2022

@natdomi nas syn ako 5 rocny mal tri dni len teploty. Po troch dnoch sme sli k lekarke. Crp 108. AtB. Mali sme dohst po troch dnoch, no isla som po 2. Crp viac ako 180. Rovno nas poslala do nemocnice. Tam crp 255, pluca ciste. Dali mu infuzie s atb a neviem cim, zabrali hned prvy den. Po troch nociach sme sli domov so silnymi atb na dalsich 10 dni. Nevedeli z coho. Vysla mu sice moraxella, ale vraveli, ze zas nie v takom extremnom mnozstve. Teraz ma 9. Nikdy predtym ani potom ATB nemal . Klop klop. Tvoja doktorka konala spravne. Nebolo by rozumne bachnut hned ATB, ale zajtra bez nich neoditete. Ale mozno sa jej nieco prejavi . Je malinka. Neboj sa. Bude dobre.

7rebeka11
9. feb 2022

@natdomi Naša malá 1,5r mala teploty 3 dní a crp bolo tiež okolo 40 a nedostali sme ATB. A to som raz namerala až 40,1. Postupne však teploty klesali a ustúpili. Vaša dr čaká na výsledky, tiež nie je dobré ihneď tlačiť atb. Ak ich bude treba, určite predpíše. Zatiaľ by som dávala veľa tekutín a striedala od teploty Paralen a nurofen.

natdomi
autor
9. feb 2022

@asocial riadne sa bojím čo ale proste teplotu má raz dobre raz zle úplne po pól hodinke jej ustúpi a potom zas sa prejaví take striedavé to má to mal riadne vysoké. Uvidíme zajtra len sa bojím. Dakuejm

natdomi
autor
9. feb 2022

@7rebeka11 ona papa pije všetko pekne davala som jej nurofen aj paralen teraz mi povedala doktorka ze jej nemám dávať keď ráno zas mam chytit moč.

natdomi
autor
9. feb 2022

@mongi2010 áno davala som dnes som nedala.

diamond007
9. feb 2022

@natdomi hneď antibiotiká na teplotu? Teplota znamená že telo bojuje s nejakou baktériou iba, veď to je skvelé že má teplotku a tým si buduje imunitu

natdomi
autor
9. feb 2022

@diamond007 ja nevravím že musí dať ant…. Len som sa chcela spýtať či má niekto skúsenosť….. bojím sa strašne.

mikadooo
9. feb 2022

@natdomi ahoj crp 48 je dosť. Ale podľa mňa dr si nie je istá, tak vás bude sledovať deň po dni. Boli ste dnes prvý krát u dr.? Ak áno, tak možno si chce odsledovať, či napríklad crp už neklesá, v tom prípade už telo "zaháňa" baktérie na ústup a ATB môžu zbytočne zas dieťatko zaťažiť. Keď si bude istá, že už je to na atb tak určite ich naordinuje. Dcérka je ale aj dosť malá, takže opatrnosť je na mieste. Tak so sledovaním choroby, ako aj s predpisovaniím atb... Držím palce...
A zajtra keď tam budete, sa doktorky všetko popýtaj čo ťa trápi, určite ti všetko vysvetlí a to ťa aj potom upokojí, keď zistíš, že to má pod kontrolou 🙂.

marlent
9. feb 2022

@natdomi ako dlho trvaju toe teploty? V hodinach? Neboj sa... dobre bude..🙂

jamidea
9. feb 2022

@diamond007 crp 48 je uz dost. Ty by si pri svojom tiez, len tak cakala? Hodnoty od 60 uz su vysoke a znamenaju velkyzapal, do 30 su ako tak v ramci virusu. Mam 3 deti, preckali sme uz vselijake teploty a choroby bez atb ale tuna by som sa uz urcite dozadovala, hlavne pri takom malom dietati

diamond007
9. feb 2022

@jamidea áno, čakala by som. Aj moja dcéra bola v Tom veku chorá, mala teplotu 2dni do 39, striedala som iba dvoje čipky a ako prišlo aj odišlo 🙂 ja som antibiotiká nemala desať rokov, dcéra nikdy ešte. Určite by som kvôli teplote nenasadila antibiotiká ale radšej domáci čaj alebo domaci sirup a počkala dorana.
Dieťatko ak má CRP viac ako 25 tak sa doporučuje nasadiť antibiotiká po viac ako 1 dni.
Ja teda usudzujem že až dnes má horúčky

lulu2014
9. feb 2022

@natdomi urcite vas nechcem stresovat a hlavne ak je to prvy den .. este klidek. 😊kludne sa vyspinkajte ale sledujte aj v noci teplotu.
noo napriek tomu sa cudujem ze vam nenasadila aspon Biseptol(nam velmi dobre zabera 2-3 dni a uz je vzdy super ) pri tychto vyskedkoch. A dobre nech pocka na kultivaciu ale to moze byt aj 2-3dni… ale moze to zasiahnut ladviny a to uz by nebola sranda. Viem ze niekedy vyckavaju …
Snad vam zajtra da liecbu.
Dcera uz mala niekolkrat zapal MC a ked nemala bakterialny ze bola “iba” prechladnuta nemala bolesti. Len chodila velmi casto cikat a stalo sa ze sa aj pocikala. Naposledy v oktobri mala MC bakteriu a to bolo aj s bolestami pri cikani aj v podbrusku, teplota.
Aspon nech vela pije, brusnice .. vytazok, caj, ….
Drzim palce a ak to bude aj zajtra take nech vam da liecbu.
Drzim palce nech je malinka rychlo fit☺️

A ak ma dieta iba teploty(vy uz mate aj vysledky mocu) vzdy treba skontrolovat moc. A hlavne pri vysokych teplotach. To mi povedala davno kamoska Dr.

natdomi
autor
10. feb 2022

@lulu2014 sledujem v kuse teplotu dakedy je dobre dakedy úplne horí to dieťatko ja už neviem som zo toho do plaču strašne sa bojím dnes je to 4 deň čo horučkujeme. Bojím sa že nás pošlú na hospitalizáciu nemám dobrý dojem s toho strašne sa bokom čo bude. Mala nechce mne piť čajik iba cistu vodu. Pije veľa keby sa jej všetko napravilo ako malo.
Ďakujeme

natdomi
autor
10. feb 2022

@jamidea no mne sa zdá že je dosť malička na taký zapal sama neviem čo mam robiť. Bojím sa hospitalizácii

asocial
10. feb 2022

@natdomi neboj. Este tam nie ste. Uvidis, ako to pojde. Mozno vam dnes da atb a tie zaberu. Keby ste aj skoncili v nemocnici, nemocnica je na to, aby ti pomohla.neboj sa, vyriesi sa to. Dobre je, ze dcerka pije.

lulu2014
10. feb 2022

@natdomi tak to ma velmi mrzi ked 4den a nedali vam lieky 🙈 dnes si dupni a nech da lieky dr! Super je prijma tekutiny. Ale nech vam da dnes atb a bude dobre. Silno drzim palce.🍀🍀🍀 Alebo ak by nedala nahodou tak vecer smer pohotovost a hotovo.