Riedka stolica u mesačného babätka

jarca1111
28. jan 2019

Ahojte, je normalne ak ma mesačné dieťa na UM žltú riedšiu stolicu ? doktorka sa nám k tomu nijako nevyjadrila tak neviem... pridavam foto

pribinak
28. jan 2019

U dojceneho je to OK

jarca1111
autor
28. jan 2019

@pribinak je na umelom mliecku praveze

lama25
28. jan 2019

@jarca1111 Stolica u novorodenca má byť žltá ,,praženicová“. U dojčených detí môže byť potreba vykonaná do každej plienky, ale aj jedenkrát za 10 dní, za predpokladu, že dieťa prospieva, má chuť do jedla, nemá bolestí bruška, nevracia..

pribinak
28. jan 2019

@jarca1111 neviem ako na UM, ja som dojčila a moje babo malo takúto silno žltú stolicu

nikpa
28. jan 2019

@jarca1111 a kolko takýchto plienok za deň vymenis? Syna som kojila aj prikrmovala UM. Stolicu mal veľmi podobnú, asi 3-4krát za deň. Ak nemá žiadne iné problémy, bolesti bruška, koliky tak zrejme je všetko ok. Ale keď sa ti to nezdá, možno mu nesedí mlieko, aké papate?

jarca1111
autor
28. jan 2019

@nikpa max tak 5x do dna kaka.. papame sunar AR.. bolesti neviem rozoznat lebo mame aj reflux cize maly je dost placlivy..

nikpa
28. jan 2019

@jarca1111 my sme mali takúto stolicu pri nutrilone AR, myslim ze všeobecne tie ARkove mlieka riedia stolicu. Prešla som na obyčajny nutrilon a zahustovala nutritonom aby negrcal, aj stolica sa upravila.

saskia_98
28. jan 2019

@jarca1111 aj môj má taku podobnú, sme na um konkrétne klasický nutrilon a moj synator kaka raz za 2-3 dni bez plaču akurat sa trošku popuči a v pohode kaká. Neplače, bruško ho nebolí a koliky mal od začiatku len 2 krat aj to len preto lebo pažravo papá.

mpet
29. jan 2019

@jarca1111 je to ok ;)

bubi117
17. nov 2019

@jarca1111 ahoj, chcem sa opýtať ako to dopadlo s tou stolicou? My sme tento týždeň prešli zo sunaru premium na sunar AR a tiež je už tretí deň s takouto stolicou, tak cca 4x denne, predtým bolo max 2x za deň a inej farby, pucil sa a išlo to občas ťažko von... Teraz celý deň prdka, ani si nevsimnem kedy kaka, dávam mu fenyklovy čajík takisto ako pri klasickom sunare.. Ďakujem za odpoveď

jarca1111
autor
20. nov 2019

@bubi117 ahoj 🙂 tak nam zistili nakoniec intoleranciu laktozy.. meviem aky je rozdiel medzi premium a ar mlieckom .. a preco si vlastne zmenila ? ar je urcene na tazkosti pri kakani tak mozno preto kaka tak casto

bubi117
27. nov 2019

@jarca1111 prešli sme na ar kvôli častému grckaniu a strašne nám malý chrcal keďže sa mu vracalo stále mliečko hore, takže na reflux nám to pomohlo len tá stolica je stále rovnaká, doktorka tvrdí, že to preto, lebo mu dobre robí toto mliečko... Kaka mi skoro pri každom jedení, často až tak, že mu to vyteká, denne sa hádam 3-4x prezliekame kvôli tomu...po akom čase u vás zistili tú intoleranciu? Akože dr tvrdí že je to v poriadku, že taká je aj stolica z materského mliečka, čo je pravda, lebo cca takúto stolicu mal kým som mu dávala MM, ani bruško ho nejak extra nebolieva tak snáď je to ozaj v poriadku, zajtra máme kontrolu tak to zase spomeniem, čo na to povie

jarca1111
autor
27. nov 2019

@bubi117 v 3 mesiacoch tusim sme presli na bezlaktozove mlieko a stolica sa upravila.. teraz ma 11 a je to ok 🙂 skusala som mu davat s laktozou ale hned hnacka a bolest brucha

mpet
27. nov 2019

@bubi117 ako casto papa? Osobne si nemysli , ze je uplne v poriadku, ak ti kaka az tak, ze mu to vyteka. Moj bol tiez na ARku a teda ja mam skor dojem, ze mal hustejsiu stolicu, ked to porovnam so starsim,ktoreho som kojila, ten mal dlho riedku stolicu.

bubi117
29. nov 2019

@jarca1111 u nás práveže bolesti bruška boli pri predošlom mliecku... To sa furt len krútil a napinal sa, aj kakanie mu šlo občas ťažko, teraz nejako nebadam že by ho bolelo bruško, kaka počas jedenia tak 4-5x denne
@mpet doktorka včera povedala, že to je normálne a že to znamená, že má dobré mliečko... Papame každé cca 3 hodinky, niekedy ak spinka vydrží aj 5 hodín, dokonca v noci ho nakrmim okolo 22-23 a zvykne spať tak do 6-7hod... Ono neni to zas úplne riedke ale skôr ako pena, také ako z materského mliečka a vyteka mu to asi preto, že sa mu to vytlačí z plienky ako sa vrti, keď ho dobre chytím pri kŕmení, že mu netlacim ritku tak to krásne ostane v plienke, no akonáhle sa vrti tak to ide von... Dokonca som si myslela, že keď tak často kaka, tak nejak veľa asi nepribera a včera na kontrole skoro o kilo viac ako pred mesiacom, tak toľko povedala dr že keby to bol problém tak mi nepribera a uz vôbec nie tak veľa, tak teda dúfam, že to je v poriadku, snáď dr vie čo hovorí 😊

jarca1111
autor
29. nov 2019

@bubi117 treba skusit vydrzat aspon mesiac a mozno sa to upravi 🙂 ked nesu ziadne ine tazkosti tak nevidim problem

vierkascukova
28. dec 2023

@nikpa dobrý večer prajem mali má 2 mesiace má zelenú riedku stolicu papka Nutrilon spinká normálne nič ho neboli stolicu má až na druhý deň ráno mám obavu môžte mi dajak poradiť ďakujem 🙂