Riedka stolica a škôlka

lenka2710
5. sep 2024

Zienky ja už neviem, čo robiť! Malý ma už asi týždeň riedku stolicu, kaka 1-2 krát za deň! Boli sme aj na vyter z ritky, výsledky budú asi zajtra, že či nema niečo infekčné! Dr nariadila dietu, plus smectu mu dávam, enterol a rehydratacny roztok!
V pondelok mal nastúpiť do škôlky, samozrejme som ho tam nedala, ale keby to nebolo nič infekcne, dali by ste ho do škôlky?? Ja mam o 3 týždne nastúpiť do novej prace, ak sa mu ta stolica nezlepši, och co robiť?
Minulý rok to mal tiež, po 2 dňoch v školke ho začalo preháňať, myslíte, že to môže mať aj psychického rázu?? On tu škôlku proste nemusí, ale ja tiež nemôžem byť doma! Nakoniec chodil len na pol dna a bolo dobre už 🤷‍♀️ čítala som kadečo už, aj to, že hnačka sa kvalifikuje až keď kaka viac ako 3 krát za deň vodovu stolicu, že riedka stolica 1-2 krát za deň sa nepovažuje za hnačku! Včera už mal stolicu ráno normálnu a poobede zase riedku a v školke mi ho nebudú chcieť mať

taktotedanie
5. sep 2024

@lenka2710 nie nepovazuje sa to za hnacku
Podla mna to je psychicke

luccija
5. sep 2024

Ak kaká inak ako vždy, tak nejaký problém je.A kľudne aj psychika.Ked vyjdú dobre výtery, tak ho tam daj.

lenka2710
autor
5. sep 2024

@taktotedanie a keď je to psychického rázu tak co s tým??

taktotedanie
5. sep 2024

@lenka2710 porozpravaj sa s dietatom, porozpravaj sa s ucitelkami ci si nieco nezvycajne nevsimli a pohladaj detskeho psychologa alebo sa spytaj ci skolka nema nejakeho v centre

lenka2710
autor
5. sep 2024

@taktotedanie on tam už chodil minulý rok, bol tam hneď na celý deň, tak odporučili učiteľky, po 2 dňoch ho začalo preháňať, nechcel tam spat atď! Keď som ho dala iba na pol dna bez spánku, všetko bolo ok

taktotedanie
5. sep 2024

@lenka2710 ved hovorim psychicky podklad

pribinak
5. sep 2024

Dávala by som ho aspoň doobedu, lebo ak nebude chodiť do skolky vôbec tak vypadne z toho zvyku a bude to ešte ťažšie

miminka91
5. sep 2024

@lenka2710 tiez si myslim ze to bude so psychikou suvisiet. skuste sa s pediatrickou poradit ci su na to nejake vitaminy (nie lieky). ale jednoznacne ho nevyradujte uplne.

lenka2710
autor
5. sep 2024

@pribinak ved áno, to by bolo najlepšie, ale ja mam nastúpiť do práce od 1.oktobra a co potom?? Jedine ho tam dat na pol dna do konca mesiaca a potom už na celý deň, inak neviem

pribinak
5. sep 2024

@lenka2710 aspoň teraz nech chodí na pol dňa a zvyká si. Aby to nebol šok ze sedí doma a potom bum hneď na cely deň
Proste už zajtra by šiel

lenka2710
autor
5. sep 2024

@pribinak ešte počkám na výsledky, mali by byť zajtra a ak to nebude nič infekcne, tak pôjde
Len tie učiteľky naše, to dieťa si nemôže ani kychnut ani zakašľať, lebo už ho treba nechať doma! Keď bude mať takú stolicu, isto ho tam nenechajú

luccija
5. sep 2024

@lenka2710 2 týždne pol dňa a potom cely to do nástupu stihneš.Ked tam má kamaráta nahovor mu ako sa teší, že budú spolu spat, kúpite nové pyžamo spolu, poobede sa budú na dvore hrat atď...budeš mať papier, že je zdravý a hotovo.Maly si zvykne a prehánanie prejde

pribinak
5. sep 2024

@lenka2710 ak by to bolo niečo infekčné tak by ste pardon za vyraz srali cela rodina a určite viac ako 2x denne

Dala by som ho aj zajtra. Cez víkend si oddýchne, pôjdete za odmenu kúpiť nálepky a urobíte kalendáriky

lenka2710
autor
5. sep 2024

@pribinak ved to, ešte dr hovorila, že salmonela, som sa na ňu pozrela a hovorím jej, ale ved jemu nič nieje, okrem toho ze kaka riedku stolicu! Inak papať mu chutí normálne, hra sa, beha, skáče, živí je az až!

lenka2710
autor
5. sep 2024

@pribinak chcem mat aj papier v ruke, že nieje infekčný a aj obedy som odhlásila na celý týždeň! Hádam sa to potom zlepší, ked si trochu zasa zvykne

livuska124
5. sep 2024

Dcéra mala stolicu asi dvakrát denne (redšiu), aj to len cca 2,5 dňa a sem tam sa sťažovala na bolesť bruška a predsa to bola salmonela (potvrdená výterom). Ale u vás, keď sa to opakuje po minulom roku a zrazu, keď je v škôlke len pol dňa, tak sa stolica upraví, tak to bude ozaj tá psychika. Ale pre pokoj v duši počkaj na výsledky.

lenka2710
autor
5. sep 2024

@livuska124 určite počkám, ale boli sme už v pondelok a sestra u dr mi hovorila, že ak by to bola salmonela, tak by mi už z labaku v stredu volali, ale ešte dnes niesu výsledky

livuska124
5. sep 2024

@lenka2710 mne volali výsledky rovno z hygieny, ešte skôr než lekárka 😀 (asi to tam labáky nahlasujú)

lenka2710
autor
5. sep 2024

@livuska124 a riešilo sa to potom nejako?? Boli ste na nejakých vyšetreniach ešte?? Asi robili opakovaný vyter, či??

livuska124
5. sep 2024

@lenka2710 áno, opakovaný výter po týždni, či po 10 dňoch (už našťastie negatívny).
Presne si pamätám, že tie "hnačky" trvali od štvrtka do soboty. Vo štvrtok mala aj teplotu okolo 38 a 2x denne redšia stolica, ale bola do zelena. Preto som s ňou išla v piatok k Dr., reku ide víkend, nech ju pre istotu pozrie - vzala výter, nariadila diétu, probiotiká a pod. A v pondelok hneď ráno už telefonát z hygieny, pritom už v nedeľu mala stolicu normálnu, takže sme ostali v šoku, že salmonela 😀 Pani z hygieny ma potom 15 minút spovedala, kde sme boli, čo sme jedli, či niekto iný nemá príznaky....
Dcéra bola vtedy ešte drobec, neviem presne, či už vôbec mala dva roky a bola dojčená. Lekárka mi povedala, že to zrejme veľmi pomohlo k takémuto ľahkému priebehu.

danielahamar
13. sep 2024

@lenka2710 nemusí mu nič byť iné, ak by bola salmonela

lenka2710
autor
13. sep 2024

@danielahamar vysledky boli dobre a prakticky to presne po týždni prestalo