Riedka stolica

henrieta2003
23. apr 2022

Dobrý deň dámy. Idem si po radu k Vám. Naša pediatrička je fajn ale je už staršia má už len kúsok do dôchodku a niektoré jej názory no proste chcem sa spýtať vás mladších čo máte aj skúsenosť. Maly už mal mlieko bebu z ktorej mal strašný reflux. Potom nutrilon detto strašne grcal a ani mu nechutil nechcel ho. Potom HIPP bio Combiotik ktoré aj zjedol aké tiež reflux a zapekalo ho. Posledné teraz máme kendamil kravské Mame ho vyše týždňa síce už negrcka aj kaká sám nemusím už pomáhať rúrkou ani ničím ale stolica je riedka a tmavo zelena a dávam aj probiotiká od kedy mal ešte HIPP. Prosím poradte či mám zasa meniť mileko ak áno aké by ste skúsili alebo čím to môže byt čo mám robiť konečne mu mliecko sadlo po tej stránke že negrca a kaká sám každý deň ale ako som písala take hnačkovite som už zúfalá.

zuzana2299
23. apr 2022

@henrieta2003 moja mávala tiež občas stolicu presne takejto farby len hustejšiu, niekedy riedku (úprimne som to nikdy neriešila) a samé to prešlo. Tiež mame kendamil ale uz dlho. Nemala žiadne ine problémy normálne sa vedela vykakať sama, brucho ju nebolelo. A určite by som mlieko nemenila ked mu sadlo. Môže to byť z toho ze si ešte na neho zvyká. Koľko mesiacov ma bábätko?

henrieta2003
autor
23. apr 2022

@zuzana2299 maly má 2 mesiace ale pred tým ju mal síce tvrdú keď ho zapekalo ale žltú a teraz mu sadlo po každej stránke až na to, že je riedka a zelena a kaká 2-3x za deň a vždy takú zelenú riedka. A kendamil mame vyše týždňa. Ale nevyzerá, že by ho brusko bolelo sem tam keď si prdne tak sa rozplače ale inak nevidím žiadne problémy.

monicka976
23. apr 2022

@henrieta2003 mne tiez doktorka potvrdila ze aj riedka aj zelena je ok, ze je to kvoli zelezu v UM, ja sice kojim a dokrmujem, tiez sme menili UM teraz mame Hipp a pri kazdom mal zelenu a riedku stolicu, pokial sam kaka, neboli ho brusko, pribera a prosperuje je to ok

zuzana2299
23. apr 2022

@henrieta2003 pokiaľ nemá žiadne ine ťažkosti tak by som to naozaj neriešila. Zvykne si na mlieko a časom sa to upraví same. 🥰

henrieta2003
autor
23. apr 2022

@monicka976 myslite, že by som mohla skúsiť to, že mu nedám probiotiká, že by to mohlo byť aj tým?

henrieta2003
autor
23. apr 2022

@zuzana2299 ďakujem tak to ešte skúsim je to predsa len týždeň možno sa to upraví teda dúfam, že sa to upraví ďakujem ste má upokojili.

petka1402
23. apr 2022
zuzana2299
23. apr 2022

@henrieta2003 ja som mojej prestala napríklad dávať probiotika odkedy ma kendamil lebo jej robili zle. Aj espumisan jej robil zle. Všetko sa same časom upravilo. Treba skúsiť.

monicka976
23. apr 2022

@henrieta2003 nemyslim ze to je tym, ja som sa tiez pytala cim to je, ale nezavisle mi aj druha doktorka, aj v lekarni tvrdili, ze to je v poriadku, ze mlieko nemenit, ze dietatku moze trvat aj viac ako 10 dni kym si brusko uplne zvykne a napravi sa to, ze ani riedka ani zelena stolica vraj nie je problem, tiez som z toho bola ako vy velmi na pochybach ale naozaj, neskor sa to upravilo na taku kasovitu konzistenciu, ale stale zelenu 😅

svetlana16
23. apr 2022

@henrieta2003 skor to je obsahom železa.. Vtedy zvykne byt zelena, alebo ak je dieta zahliene vtedy môže byt tiež... Neviem ako dlho uzivate nove mlieko ale ak je to len tyzden tak este musi brusko zvyknúť a prejde to.. Ak pribera, chuti mu, neboli ho brusko nemyslim si ze to je nieco vazne... Malo by sa to upraviť 🙂