Riedka stolica 3 ročného dieťaťa

wewus1234
6. feb 2013

ahojte maminky.,chcela by som sa opytat,ci s tym mate niektora skusenost.,moj syn mava vacsinou riedku stolicu.,myslim si ze to moze byt aj kvoli strave.,pretoze kazde rano ked sa zobudi a ide spat vypije mlieko,na ranajky nezje nic okrem jogurtu,na obed polievku a na veceru to co nam navarim na obed(na obed mi nezje naraz polievku a hlavne jedlo).,doteraz som si myslela,ze je to kvoli strave,ale ako surfujem po nete,tak zistujem,ze to moze byt aj alergia na kravske mlieko.,dakujem za kazdu odpoved

xlucia
6. feb 2013

@wewus1234 stravuje sa ti zufalo na trojrocneho. moze to byt stravou, alegiou na mliecny cukor, na bielkovinu kravskeho mlieka, moze byt celiatik atd. uz davno ste mali byt na testoch

aurelkan
6. feb 2013

A ma bambino aj ine problemy? BOli ho brusko a nafukuje? Nejake vyrazky na kozi? Nie som lekar takze len nazor co by som spravila ja. Asi by som len sledovala dalsie priznaky ktore patria k spominanym chorobam a mozno podebatovala s doktorkou ale asi by som si viac myslela ze to je tym ako sa stravuje, vacsina pokrmov ktore spominas je riedka, v jogurte su probiotika, v polievocke zelenina, teda vlaknina, ak ma zeleninu aj navecer tak... Poznam deti ktore jedia este menej ako tvoje a su ok. Prajem Vam aby ste boli zdravi

ekinkala
6. feb 2013

no tak to moj ma 2 a pol a na ranajky ked vstane vypije mliecko sunar na desiatu chlebyk potom jogurt ,polievka,hlavne jedlo,chlebyk,medzi tym si da kolacik atd.....velmi malo papa tvoj maly a urcite to ma zo stravi ked na ranajky vipije mlieko tak aku stolici by mal mat zacni mu davat na ranajky chlebyk moj spapa aj mliecko aj chlebyk ak mas problem ze ti tolko nezje nedaj mu mliecko ale chlebyk mliecko mu daj na desiatu a skus varit omacky zemiakove .mesko .ryzu na olovrat nejaky kolacik a uvidis ze stolica sa zlepsi .........pokial ti tak malo papa a vecsinou riedke veci nemozes chcet od neho pevnu stolicu urcite nemusis mat obavy nebude to nic vazne pokial nema ine zdravotne problemy? Skus zmenit stravu a ten chlebyk na ranajky by to mohol vyriesit ak mu nechuti vytvor mu s chlebyku zajacika zo sunky uska s paradajky pusu zo syriku ocka a tak podla vlastnej inspiracie a ryza je velmi dobra este

wewus1234
autor
6. feb 2013

@aurelkan
@ekinkala nema ziadne ine priznaky.,nebadam na nim nic nezvycajne.,pride mi ako zdravy chlapec.,ked bol mensi tak mi spapal skoro vsetko.,teraz,chlieb mi zje len cisty.,ziadny iny.,neviem donho dostat uz ani syry.snazila som sa mu davat aj nieco ine na ranajky,ale bezuspesne., ma problem s novym jedlom.,zje podla toho ako to vyzera,ked sa mu nepaci,tak to ani len neochutna a jednoducho to donho nedostanem.,
@ekinkala presne som nad tym dnes uvazovala,ze mu zacnem vymyslat taketo postavicky z jedla.,

ekinkala
7. feb 2013

ak nema ine priznaky tak nemusis mat obavy ale pokial nezlepsi stravovacie navyky tak pot moze mat do buducna problemi vellke mam jednu knizku na bazosi na predaj skus sa pozriet alebo si kup niekde taku knizku s takym to jedlom a si ju snim pozeraj a nech si vyberie ze co spravyte na papanie a urobtte to spolu .......suchy clebik na ranajky to je ubohe mam sesternicku ktora ma 4 roky a tiez toho vela nespapa ale ako zacala chodit do skolky tak ako tak zacala papat ........tak mu skus nedat to mlieko a vysvetli mu ze ak nebude papat chlebych zo sumkou alebo syrikom tak pojde k lekarovy a nedostane mliecko...........alebo nejaku dohodu skus ho odmenovat prve dni niecim co ma rad ze ak spapa tak mu das napr.kinderko ......skus ale inac vecinou deti v tomto veku prestanu papat aj moj brat ked bol v tom veku dokazal zjest 2 prazenice bez nicoho za cely den uz ma 12 a teraz by zjedol uz aj mna hiiii strava dietata je dolezita velmi skus ak budes nieco varit s nim aby si to pripravil aj sam a mozno potom bude mat chut na to

aurelkan
7. feb 2013

@wewus1234 u nas funguju napriklad "chlebikove palicky", len mu dam krajec chleba nakrajany na pasiky a s masielkom a paci sa mu to viac. Ked ti zje suchy chlieb ved aj to je dobre, maslo mu mozes pridat do druheho jedla. Teraz v zime nemame velmi navyber ale na jar, v lete ked bude zelenina a ovocie tak sa da viac experimentovat. tiez nam funguju farebne misocky s nakrajanym ovocim, kusky si zobka pocas celeho doobedia, a gebri to samozrejme rukami. Je tam banan na kusky, jablko a este nieco co zozeniem v lepsej kvalite. Ked ho necham babrat sa s jedlom tak zje najviac. Tiez som malinkemu musela redukovat mlieko lebo ked sa zasytil mliekom, (kravske z automau, prevarene) tak mu stacilo aj na 4 hodiny a potom sa nenajedol. Teraz mu ciste mlieko davam iba na noc. Rano a cez den ho trochu klamem, dam len 150 ml mlieka z chladnicky, dolejem skoro deci vriacej vody aby bolo viac voda ako mlieko a dam mu tam trochu granka aby necitil ze je to riedke. Tak mam istotu ze dodrzime pitny rezim a az tak sa nezasyti.... Vsetko dobre prajem a vela zdravicka

katka119
8. jan 2017

@wewus1234 dobrý deň, môžem sa spýtať ako je to s vami teraz? My mame tiež ten problém a takisto nám nechce jest po novom už ani mlieko piť. Mame ešte aj ekzém. Keď bol menší boli sme na alergologii ale nič nám nezistili. Berieme aj vitamíny B, D a Lactobacili lebo sa mu vracia jačmeň na očku. Ďakujem. Čakám skorú odpoveď.

wewus1234
autor
8. jan 2017

@katka119 Dobry den. Uz sme natom dobre,dakujem. Uz toho zje naozaj viac, v porovnani s tym co zjedol predtym. Takze to bolo naozaj tou stravou. Neskor ako rastol, maval bolesti bruska,hlavy a zistili sme ze je to mliekom,takze to uz nepije a bolesti ustupili. Dufam, ze sa vam podari coskoro zistit pricinu

katka119
8. jan 2017

Vylúčili ste mlieko aj v strave? Jogurty a tak podobne? Nás malý pije nutrilon s kravského ho napína a ani glg nevypije a išli ste s ním niekde ci to pomaličky časom prešlo?

zuzikazuzika
25. mar 2022

@katka119 dobrý deň, podarila sa vám zistiť príčina. My máme podobný problem

katka119
25. mar 2022

@zuzikazuzika dobrý deň, príčinu sme nezistili ale časom to prešlo takisto aj ekzém zmizol. Mlieko nám nepil asi od roka. Zato zjedol jogurt napríklad. Ak by ste mala viac otázok kľudne mi napíšte. 😉

sofia1979
Autor odpoveď zmazal
Zobraz