Ribomunil u predčasne narodených detí

katika227
3. feb 2013

Ahojte, malá je predčasne narodená a v 9tich mesiacoch jej imuno-alergologička predpísala Ribomunil,viem že už sa tu táto téma rozoberala ale nie u predčasne narodených detí,tak ma zaujíma aké máte skúsenosti.

xlucia
3. feb 2013

@katika227 je to hrozneeeeeeeeeeeeeeeee svinstvo, odmietla som pre synov, predcastniatku ani zadarmo. stiahni si na nete letak aky je to bordel v zlozeni

katika227
autor
3. feb 2013

ja viem čo to obsahuje a už som jej to mala dať a nedala som jej to,lebo neviem kto s tým má aké skúsenosti.ono je to ako očkovanie,dám do nej vírus.Aj mne sa to zdá hrozné.Aké mali tvoje deti problemy?Boli často chorý?moja má 9mesiacov a brala raz ATB.

xlucia
3. feb 2013

@katika227 moji su chorlavi, starsi je extremny pripad. v zlom. nedala som im to. skusenosti z mojho okolia s tymto su zle. koncieva sa to pravidelne hnisavymi anginami hned po dobrani

katika227
autor
3. feb 2013

no aj ja si myslím že stačí očkovanie,aj s tým sa malá pasovala ťažko a ešte jej mám dávať toto?je tam písané, že nadmerné slinenie je vedlajší účinok a teraz jej idú zuby, pije aj 2 dcl denne a skoro prázdnu plienku má lebo všetko ide slinami von a neviem si predstaviť že čo by bolo po ribomunile

xlucia
3. feb 2013

@katika227 tak nedaj. ty sa musis rozhodnut. ty si rodic. radsej kup kvalitne probiotika apodpor jej imunitu tym a ovocim a zeleninou 😉

katika227
autor
3. feb 2013

ved ani nedám, nemám dobrý pocit z toho,probiotiká užíva , myslím že tie najlepšie na trhu a ostatné tiež má.

xlucia
3. feb 2013

@katika227 ktore je davas?

maznacik007
3. feb 2013

@katika227 pokial ma dieta poruchy imunity tak probiotika a vela zeleniny nestaci... moj ma poruchy imunity sme uz druhy rok na nepretrzitej liecbe imunomodulatmi ... teraz mame treti typ berieme IMUNOR a budeme brat dlhodobo... a tento konecne funguje....
nam moc ribomunil ani isoprinosine nezaberali.... resp. len ciastocne ako chorobnost bola rovnaka len sme uz nekoncili pri kazdom infekte v nemocke...

takze ja by som sa riadila odporucanim imunologicky ak vam ho predpisuje tak vam musi robit predsa krvne testy na imunitu... nam robia pravidelne kazdeho pol roka ze ako reaguje na liecbu...
moj zje aj dost zeleniny aj otuzujem ale co narobim...
ja by som este zvazila ockovanie .... ak mate poruchy imunity ... aspon u nas mali dost burlivy priebeh a to ho s MMR ockovali az po druhom roku a aj tak dostal rubeolu a nemocka a tak...

ale drzte sa ... zevraj vekom by to malo byt lepsie.... ja este cakam... 😀

dana3262
3. feb 2013

@katika227 Podivej se na Colinfant. Ten jsme davali malymu my.

dana3262
3. feb 2013

@xlucia Co je v tom slozeni spatnyho? Nevim, jestli jsem nasla kompletni slozeni..

evaviki
3. feb 2013

V 9 tich mesiacoch sa mi to zda divne, hlavne ak mala atb iba raz.. Moj 4 rocny syn to berie mesiac, predtym mal za pol roka 4 krat atb, kazda choroba dva tyzdne doma minimalne, jednou 5 tydnu, jednou v nemocnici.. Mame 1/4 tabletky kazdy druhy den.. U tak maleho mimi by som to nedavala, hlavne ak nie je porad nemocna..

katika227
autor
3. feb 2013

@xlucia
inafntsdophilus,veľa ľudí mi ich odporučilo a aj lekárnikov

xlucia
3. feb 2013

@katika227 este som zabudla. ribomunyl je KONTRAINDIKOVANY pre deti pod jeden rok. jeto zdoraznovane aj v letaku

xlucia
3. feb 2013

@katika227 ten je fakt dobry

katika227
autor
3. feb 2013

@maznacik007
no ale malá má 9 mesiacov a raz brala ATB,myslíš že je to také hrozné s jej imunitou

dana3262
3. feb 2013

@xlucia vždyť tam jsou jen ty bakterie..??

katika227
autor
3. feb 2013

@xlucia
jj to tiež viem,ale to aj milion iných liekov čo naším deťúrencom chúďatkám pchajú!!!!!!!!

katika227
autor
3. feb 2013

@dana3262
Ribozómy Haemophilus influenzae
Ribozómy Klebsiella pneumoniae
Ribozómy Streptococcus pneumoniae

katika227
autor
3. feb 2013

@xlucia
hej a hlavne to malá vypije bez problémov,ani nevie že jej ho dávam

dana3262
3. feb 2013

@katika227 no dyt jo. Ja to furt nechápu. Vždyť přece prave tohle ma dítěti pomocí. Dřív přiběhl na vesnici pes, olizl novorozeně a bylo, ale to uz ted tak není. Proto se takto imunita posiluje.

xlucia
3. feb 2013

@dana3262 nechapem tvojej reakcii. ved prave tieto bakterie robia detom choroby. a este ich mas v "instatnej forme" im dat vedome a dobrovolne? ja teda ani nahodou

dana3262
3. feb 2013

@xlucia ty si myslis, ze z ribomunylu dostane to dítě ty "choroby" jak pise, ktery obsahuje? Prave díky tomuto malému množství si dítě vytvoří protilátky proti těmto bakteriim a pak je odolnější-zlepší se mu imunita. A rozhodně to neni jako očkování protože ribomunyl neobsahuje prave ty přídavný látky, ktery povinný očkování obsahuje. To je svinstvo, to ano.

maznacik007
3. feb 2013

@katika227 no tak to je potom divne... jej to davat... pokial tam nema preukazatelne problemy s imunitou.... 😒 to by som aj nedavala.... ale daj si pozor na ockovanie... ako ja som dceru davala ockovat ... normalne ... ale maly strasne zle reagoval takze by som bola opatrna...

katika227
autor
3. feb 2013

@maznacik007
hej podla výsledko ju má zníženú,ale aj mne sa to zdá divné ked brala zatial len raz ATB, podla toho čo su ty písala tak máte omnoho väčšie problémy.A pred každým očkovaním a aj po ňom sa strasiem.

xlucia
3. feb 2013

@dana3262 ja si nemyslim. ja to viem. v okoli to bralo 7 deti. automaticky po dobrati isli vzdy na atb. nikomu nepomohlo, kazdemu prihorsilo

evaviki
3. feb 2013

@xlucia nie je to pravda.. Ja som ho ako dieta uzivala a zabral uzasne.. Teraz ho ma syn, ale s inym davkovanim..

evaviki
3. feb 2013

@xlucia tym dom chcels povedat, ze kazde dieta je ine.. 😀 odklikla som to skor ako som dopisala..🙂

maznacik007
3. feb 2013

@katika227 no len nam sa to zhorsilo az po niektorych chorobach co prekonal... mozno keby prisli na to predtym ze ma take problemy s imunitou ... tak mu mohli davat nieco skorej... neviem ... ja sa neodvazim mu vysadit mu to a tiez uz nemal aj cez polrok ATB ... ale moj teda mava skor virusove infekcie...

no radsej si to potom zvaz....