Rektoskopia u 22 mesačnej dcérky

ziggina
27. jan 2014

Prosim vás absolvovala ste niektora so svojim dieťatkom rektoskopiu?Ako to prebieha čo nás čaká?Prežili sme si toho už veľa a z tohto mám strach!Ideme na to už o týždeň a u dospelych viem ako to je ale u deticiek si to neviem a ani nechcem predstaviť.Ozvite sa mi prosím

moon1979
27. jan 2014

pokial viem, u takýchto malých detí to robia buď pod narkozou alebo ich minimálne oblbnú ☹ chúdatko, ani si to nechcem predstaviť ☹

ziggina
autor
27. jan 2014

Neviem a ko to funguje objednali nás na určitú hodinu a to je všetko čo viem

mammaroma
28. jan 2014

@ziggina
Ahoj, ak nemáš ísť s maličkou na príjem do nemocnice, tak potom jedine ambulantne, zrejme pod nejakými liekmi proti bolesti a na utlmenie, inak si to neviem predstaviť ako by chceli robiť rektoskopiu takému drobátku. Moon má pravdu, zvykne sa vyšetrenie robiť aj v anestéze, len to zrejme iba v detských nemocniciach. To znamená že u Vás podľa spádu asi v Košiciach. Skús sa prípadne spýtať aj na túto možnosť... Odporučili aj nejakú prípravu-kašovitá strava, prípadne niečo na vyčistenie črievok?

ziggina
autor
28. jan 2014

Áno 3 dni pred tým jej mám dávať na pitie nejaký roztok riedeny 1,5 litrom vody to ju vraj vyčisti a dúfam že ju nejako oblbnu pretože bez toho im to nedovolim urobiť a ani si to neviem predstaviť veď keď je chorá nedovoli ani aby jej pozreli do hrdla!Vtedymá toľko sily ako dospeli chlap.

ziggina
autor
28. jan 2014

Takže ako sa mi zdá niktora mi neviete z vlastnej skúsenosti povedat ako to naozaj je a možno je to aj dobre veď ktorá matka by chcela aby to jej dieťatko podstúpilo ale aj tak vám ďakujem za odpovede

mammaroma
28. jan 2014

@ziggina
V Bratislave v Detskej nemocnici sa to robí v anestéze... Držím palčeky, aby ste to zvládli a aby bol výsledok čo najpriaznivejší

sandracs
28. jan 2014

@ziggina Neviem, či Ti to pomôže, ja som bola v DFN na Kramároch na praxi pred 20timi rokmi. Vtedy to robili tak, že v jednej miestnosti detičkám pichli injekciu na spanie a už spiace ich preniesli so dedľajšej na vyšetrovací stôl a urobili vyšetrenie. Tak ale je už to dosť rokov 🙂

slavkavan
2. apr 2014

mohla by som vedieť, ako to dopadlo? nás to tiež asi čaká a tiež mám z toho hrôzu... :/ dakujem

sanym
20. okt 2014

@ziggina @slavkavan ahojte. Chcem sa opýtať, ako ste dopadli. Nás to čaká o týždeň.

ziggina
autor
20. okt 2014

Ahoj, my sme boli v Košiciach , sestrička aj doktorka boli úžasné, malá dostala tabletku a bola pri vedomí ale reagovala tak, ako keby nič necítila, bola mimo ale pri vedomí, spravali

ziggina
autor
20. okt 2014

@sanym ahoj omylom som to dala do diskusie? tak začiatok si prečítajte tam.Doktorka aj sestrička šli na malú hravou formou odpútavali jej pozornost a prebehlo to celkom rychlo a v pohode.Rektoskop jej vsunuli asi na 13 cm a ani si to neuvedomilq.Výsledky mi dali hneď q liečbu nám nasadila naša gastroenteorologicka.Držíme vám prsty potom sa ozvite avhlavne nech vám to dobre dopadne.DDaša

slavkavan
20. okt 2014

aj miško dostal oblbovaciu tabletku, pri vyšetrení síce kričal a plakal, ale potom si nič nepamätal, takže žiadna neskoršia trauma..... to garantujem!! malý bol potom ešte nejakú chvíľu mimo, jak po pár poldecákoch, potom zaspal a ked sa zobudil, bol už úplne v pohode...uvidíte, bude to ok... držíme prsty

sanym
20. okt 2014

@ziggina
@slavkavan dakujem baby, ste zlate ze ste tak rychle odpisali. My ideme tiez do Ke, k MUDr. Majlingovej, tak snad to zvladneme. A ak sa smiem spytat, aky bol dovod rektoskopie a co sa zistilo? U mojho syna je podozrenie na hirschsprungovu chorobu. Kludne do ip. Este raz vdaka.

ziggina
autor
21. okt 2014

@sanym ahoj,moja dcera nekaka aj 12 dni,potom neprijima stravu a dehydratuje.......naštastie jej nezistili žiadne zavažne ochorenie,ma chronický zápal hrubého čreva,celeho traviaceho traktu až ku močovým cestam a s podozrenim na zapal potiahnutý až do žaludka,čo sa rieši aj gastro vzšetrenim,ktore som odmietla a kvôli moč.cestam sme boli u nefrologičky.Už sa jej to kakanie trošku zlepšilo, ale dlhodobo ma brat prehanadla a uvolnovač zvierača ....kakača.Tak ja vam naozaj držim silno prsty,u nas bolo podozrenie na nadorove ochorenie čriev,ktore sa vdakabohu nepotvrdilo.Mali to zvladne a nakoniec aj vy,ved kvôli detom sme take silné.Majte sa Daša

sanym
21. okt 2014

@ziggina držte sa, je to hrozné keď sa detičky takto trápia, my sme si toho tiež preskákali dosť, syn má tráviace a iné problémy od narodenia a stále sa nenašla príčina.
Ešte som sa chcela spýtať, či ste nejak obmedzili stravu pár dní pred vyšetrením. Ja mu mám dva dni a deň pred vyšetrením dať X-prep (laxatívum) a tie dva dni má jesť len kašovitú stravu a veľa piť. U nás bude toto asi najhoršia časť, je strašne tvrdohlavý a som zvedavá ako si to nechá vysvetliť. A v deň zákroku dcérka ešte niečo jedla alebo pila? Ozaj, a kto vám to robil v Ke?